Жителі українського Донбасу вийшли на антивоєнний мітинг у Маріуполі (фото)

Для російського диктатора сепаратистські ДНР і ЛНР не обмежуються територіями, які сьогодні утримують окупаційні війська. Кремль заявив, що їхні інтереси поширюються на всю Донецьку та Луганську області, «у той час, коли вони були у складі України», як заявив 22 лютого Путін. Ця заява створює загрозу зокрема для 400-тисячного Маріуполя. У вівторок у центрі приазовського міста сотні людей зібралися на антивоєнну акцію під гаслами «Слава Україні» та «Росія – країна-агресор».
Свою присутність на акції пояснив кореспондентові RFI маріупольський підприємець Дмитро Чечер.
"Всі сподівалися, що Путін не визнає ці "республіки" і що якийсь баланс, ось цей хиткий світ таки залишиться. Але ні, він пішов далі. До чого це спричинить, час покаже. Більш ніж упевнений, що і збройні сили, і маріупольці стануть єдиним фронтом і не пропустять ворога далі за Маріуполь".
Волонтерка Тетяна Загруніна прийшла на мітинг із плакатом «Маріуполь — це Україна».
"Я хочу, щоб Путін нарешті заспокоївся і пішов з нашої землі. Щоб засів у своїй барлозі — і не вилазив зі своєї Росії".
На акції в Маріуполі студент Віктор Зарубін в інтерв'ю кореспонденту RFI відзначив єдність українського суспільства в умовах російської загрози, що нависла над країною.
"Ми зібралися для того, щоби висловити підтримку Україні, показати єдність українського суспільства, зокрема міста Маріуполя. Ми згуртувалися перед обличчям агресора і впевнені у своїх діях".
Визнання Путіним "незалежності" «ДНР» та «ЛНР» Віктор Зарубін назвав «точкою неповернення» для російського правителя.
"Це означає вихід з Мінських угод, це черговий акт агресії Росії проти України. Це демонстрація [Москвою] своєї сили, свого такого гопницького підходу. Але ми готові цьому чинити опір. Ми дамо гідну відсіч. Для нас це не стало такою страшною несподіванкою. Але після 8 років агресії, що триває, це змінює історію у зворотний бік. Це точка неповернення – визнання терористичних організацій в Україні, на території суверенної країни – це точка неповернення для Путіна".
Учасник антивоєнної акції у Маріуполі Віктор Зарубін сподівається, що нинішня криза матиме все-таки невійськове вирішення.
"Українське керівництво все ще сподівається на мирне врегулювання — дипломатичним, санкційним тиском шляхом переговорів з європейськими лідерами. Очікується сильний тиск санкцій [на РФ] з боку Європи. Ось уже призупинили сертифікацію "Північного потоку - 2". Я сподіваюся, що це матиме для Росії економічні наслідки та відіб'є в неї бажання продовжувати цю агресію. Мені хочеться так думати. Просто я вірю в це. Але якщо війни не уникнути, то здаватися і капітулювати ніхто не буде. Ані п'яди української землі більше ніхто без бою не залишить".
Віолетта Тарасенко, відеомонтажер, вважає загрозу, що нависла над українським Маріуполем дуже серйозною.
"А що ще нам залишається робити, коли президент сусідньої країни каже, що моєї держави не існує, що її вигадала якась людина. Загалом, начебто ситуація поки тиха, але ми хочемо показати, що Маріуполь — це українське місто, і тут ніяка не ДНР і точно не Росія. Зараз я підозрюю, що Росія вводить вже війська на територію Донецької області. Я вважаю, що може бути серйозна загроза Маріуполю, тому що вони вважають, що Маріуполь окупований українською армією. Це ж Донецька область, а вони хочуть усю Донецьку область собі. Але я маю сумнів, що так вийде у них".