[]

Жінки, заради яких монархи відмовилися від престолу

Жінки, заради яких монархи відмовилися від престолу

Чоловіки з цього списку не побоялися кинути виклик віковим традиціям і віддали перевагу владі любові.

Історики з'ясували, заради кого короновані особи відреклися від престолу.

Принц Гаррі, внук Єлизавети II і Меган Маркл

До сих пір однією з найбільш обговорюваних тем в Великобританії залишається відмова від титулів онука Єлизавети II, принца Гаррі. 31 березня 2020 року його і його дружина Меган Маркл офіційно зняли з себе повноваження членів королівської сім'ї.

Англійці розділилися на два табори: хтось іронічно називає те, що трапилося «мегзітом» і вважає це піаром, а хтось бачить в такому вчинку сміливість і виклик монаршим засадам. Але як би там не було, не поважати рішення пари неможливо. Тепер Меган і Гаррі доведеться самостійно забезпечувати себе, піклуватися про свою безпеку і не розраховувати на допомогу королівської сім'ї.

Зараз подружжя переїхало в США, ближче до друзів і сім'ї Меган. У Лос-Анджелесі Гаррі і Меган виховують сина і намагаються сховатися від уваги преси.

 

Едуард VIII, король Великобританії і Уолліс Сімпсон

У 1936 році Едуард VIII успадкував престол від помер Георга V. Після цього сім'я, ЗМІ та уряд обрушилися на Едуарда зі звинуваченнями через його роману з американкою Уолліс Сімпсон.

Громадськість бентежило походження дівчини, її спосіб життя, а також той факт, що у за плечима у неї було два шлюби, і офіційно вона була ще не розлучена. Багато хто думав, що Уолліс рухає прагнення до титулів і багатства, ніж любов.

Країна відмовилася приймати дружину нового короля. Тоді Едуард прийняв важке рішення - залишити трон. Це був перший випадок за багатовікову історію Великобританії, коли монарх добровільно зрікся престолу. Але колишній король ніколи не шкодував про те, що трапилося. Він отримав титул герцога і поїхав з дружиною до Франції. Вони з Сімпсон щасливо прожили разом 35 років до самої його смерті.

 

Костянтин, прямий спадкоємець російського престолу, і Жанетта Антонівна Грудзинська


Прямий спадкоємець російського престолу, син Павла I Костянтин Павлович був одружений двічі. Перший шлюб не приніс подружжю щастя, так як багато в чому був укладений з розрахунку. Мати Костянтина, імператриця Марія Федорівна, намагалася врятувати відносини подружжя, оскільки знала, на кого син захоче повторно одружитися.

Всього через пару місяців після розлучення спадкоємець уклав нерівний шлюб з графинею Жанеттой Антонівною Грудзінський, засмутивши тим самим свою сім'ю і спровокувавши великий скандал. Після смерті свого батька Костянтин практично відразу ж офіційно відмовився від престолу. І хоча у нього ніколи не було бажання правити, основною причиною такого вчинку він називав неможливість бути з коханою жінкою, перебуваючи при владі.

Михайло Романов, брат імператора Миколи II і Наталія Сергіївна

Ще один приклад з історії царської сім'ї. У 1907 році у брата імператора Миколи II Михайла зав'язався роман з дружиною свого підлеглого Наталією Сергіївною. Через три роки кохані таємно повінчалися у Відні, до того моменту у них вже народився син. Микола II був в люті, дізнавшись про примхливу вчинок брата. Імператор позбавив Михайла всіх титулів, звільнив з усіх посад і заборонив повертатися в Росію.

Через п'ять років Михайло написав братові лист з проханням пробачити його. Імператор на той час пошкодував про свій суворому вирішенні і дозволив подружжю повернутися на батьківщину. Микола II і вся імператорська сім'я визнала шлюб Михайла.

 

Принц Нідерландів Фрізо Орансько-Нассауский і Мейбл Вісс Сміт

Принц Фрізо хоч і не був прямим спадкоємцем престолу, але, відмовившись від нього, спровокував величезний скандал в королівській родині. Він позбувся свого титулу і права на престол в 2004 році, коли одружився на підприємниці Мейбл Вісс Сміт. Політичну еліту бентежило не тільки походження дівчини, скільки її минуле. Швидко з'ясувалося, що раніше Мейбл зустрічалася з наркобароном, одним з найнебезпечніших кримінальних авторитетів в Нідерландах.

Незважаючи на протести в суспільстві, закохані одружилися і отримали титули графа і графині Оранско-Нассаускіе. Подружжя оселилося в Лондоні і виховували двох доньок до трагічної смерті принца 2013 році.

 

Принц Луї Люксембурзький і сержант Тессі Антоні

Коли синові герцога Люксембургу було 18 років, він відправився в Косово, щоб зміцнити бойовий дух армії Люксембургу. Відвідуючи солдат, молодий чоловік звернув увагу на сержанта Тессі Антоні. Проста дівчина, дочка покрівельника, була єдиною жінкою в складі. Між ними швидко закрутився роман. Через кілька місяців пара обвінчалася, незважаючи на заборони батьків. Тоді ж принцу довелося відмовитися від прав на люксембурзький престол. У подружжя народилося двоє дітей. Однак, на жаль, хеппі-енду не сталося. Луї і Тессі розлучилися в 2017 році після десяти років шлюбу.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Лицарський турнір на честь Героя Небесної сотні відбудеться у Вінниці
Цікаве
Лицарський турнір на честь Героя Небесної сотні відбудеться у Вінниці
У суботу, 24 жовтня, у Вінниці проведуть лицарський турнір до дня народження Героя України Максима Шимка, який загинув 20 лютого 2014 року на Майдані...
Австралійські пожежники оголилися заради котиків і кенуру (фото)
Цікаве
Австралійські пожежники оголилися заради котиків і кенуру (фото)
В Австралії вже у 28 раз вийшов календар, для якого знялися напівголі пожежні. Цього року календар присвятили порятунку диких тварин, які постраждали від пожеж...
Повітряний амарант: унікальне ноу-хау українців підкорює світ
Цікаве
Повітряний амарант: унікальне ноу-хау українців підкорює світ
Українські виробники дивують своєю винахідливістю, втілюючи у життя дедалі більше унікальних новинок світового масштабу...
В Україні виставили на продаж шалену Таврію, «заточену» під дрифт
Цікаве
В Україні виставили на продаж шалену Таврію, «заточену» під дрифт
Машина зроблена на шасі BMW і оснащена баварським мотором об'ємом 4 літри і потужністю 286 сил...
У Великобританії підлітків навчають водінню на пожежному автомобілі
Цікаве
У Великобританії підлітків навчають водінню на пожежному автомобілі
У британській автошколі Young Driver з'явилася можливість покерувати на справжній пожежній автоцистерні Dennis Sabre...