Зеленський відповів на запитання французьких студентів про війну в Європі

Зеленський відповів на запитання французьких студентів про війну в Європі

Президент України Володимир Зеленський виступив у середу, 11 травня, по відеозв'язку перед французькими студентами. Більшість часу він присвятив відповідям на запитання. Глава держави надав перевагу живому діалогу перед формальним спілкуванням  і сам почав з запитань. Вони, зокрема, стосувалися європейської безпеки та нездатності європейських інституцій зупинити війну на континенті. Про це пише RFI.

Передбачалося, що Зеленський протягом відведеної на зустріч зі студентами години виголосить промову та відповість на п'ять запитань. Послухати його у будівлі Паризького інституту політичних наук (Sciences Po) зібралися 900 студентів, у тому числі з Політехнічного інституту, Інституту східних мов та Сорбони. Навчальні заклади інших французьких міст також відкрили аудиторії для цієї зустрічі. За словами організаторів, біля своїх домашніх екранів Зеленського також слухали "десятки тисяч людей".

Український лідер віддав перевагу живому діалогу зі студентами у формі відповідей на запитання, сказав, що у нього самого накопичилося багато питань, і запропонував студентам відповісти на деякі з них: «Чому в Європі не знайшлося інститутів, які б зупинили війну? Хоча б спробували її зупинити?», «Чому НАТО на початку війни побоялося розпочати воєнні дії? Хіба це не сенс їхнього існування?» , «Чому наш спільний європейський будинок поділений на тих, хто всередині, і тих, хто стоїть за дверима і одночасно захищає основні європейські цінності?», «Чому російські військові ґвалтують, вбивають дітей на очах матерів, відрізають голови? Це їхнє власне рішення чи наказ?», «Чому ми опинилися перед неможливістю домогтися справедливості, чому судові інститути недосконалі?»

Студентів цікавило, як Зеленський бачить кінець війни та майбутні договори з росією.

"Війна закінчиться, — відповів президент, — коли ми відстоимо нашу єдність та нашу територію".

Зеленський також поправив студентку, яка поставила питання про біженців.

«Вони не біженці, а тимчасово переміщені особи, – сказав він. — Із 15 мільйонів лише п'ять поїхали за кордон, і 95% із них мають намір повернутися». «Наші міста поповнюються, незважаючи на те, що йде війна. Європі не слід чекати міграційної кризи», - наголосив президент України.

Зеленський також не погодився з тим, що можливий вступ до НАТО був основним приводом для розв'язання російською федерацією війни в Україні.

"Був десяток інших приводів... Росія не хоче бачити в нас народ, не хоче бачити націю, вільну та незалежну державу. Ось основна причина", - сказав президент.

І додав, що росія сама підштовхнула Фінляндію та Швецію до наміру вступити у НАТО.

"НАТО не знайшло місця для України. Я впевнений, що якби Україна була в НАТО, війни б не було", — сказав Зеленський.

Знову звертаючись до теми будівництва мирного суспільства після перемоги, український президент сказав, що існуючі юридичні документи не є гарантією миру, у тому числі Будапештський меморандум 1994 року:

«Для міцного та довготривалого миру потрібна коаліція та солідний юридичний договір за згодою парламентів, це єдина гарантія для нас. Санкції щодо порушника і, насамперед, хороша боєздатна армія».

Зеленський назвав конфлікт «цивілізаційним», сказавши, що в агресорі не залишилося нічого людського, «крім, можливо, такої ж кількості рук і ніг»:

«Між Росією та Україною немає знаку рівності. Так, ми стріляємо у відповідь, але Росія — агресор, а ми даємо удар у відповідь».

Насамкінець, на питання про те, як краще інформувати західну публіку, Зеленський відповів:

«Я хочу, щоб ви донесли, що український народ страждає, але він чинить опір і бореться за спільні цінності».

Український Дощ писав раніше, що Великобританія надасть Швеції та Фінляндії будь-яку допомогу, аж до військової, якщо вони зазнають агресії третьої країни, зокрема росії.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Отримавши достатньо озброєння, Україна все поверне - Володимир Зеленський
Політика
Отримавши достатньо озброєння, Україна все поверне - Володимир Зеленський
Глава держави зазначив, що зараз найважливіше завдання — забезпечити паритет із ворогом щодо озброєння, і влада робить усе для того, щоб це сталося якнайшвидше...
Яструби, голуби та страуси: три табори всередині НАТО щодо війни в Україні
Політика
Яструби, голуби та страуси: три табори всередині НАТО щодо війни в Україні
«Яструби», за даними видання, вважають, що Україна має повернути «кожний квадратний дюйм» своєї території, зокрема півострів Крим...
В ЄС закликали Україну зосередитися на боротьбі з олігархами і призначити голів САП і НАБУ
Політика
В ЄС закликали Україну зосередитися на боротьбі з олігархами і призначити голів САП і НАБУ
Фон дер Ляєн заявила, що Україні потрібно взятися за розроблення планів щодо реформи Конституційного Суду. За її словами, Україна йде вірним шляхом...
Атака рф на торговельний центр у Кременчуці це тероризм - Олена Зеленська (відео)
Політика
Атака рф на торговельний центр у Кременчуці це тероризм - Олена Зеленська (відео)
Зеленська поінформувала про масштабну національну програму психологічної підтримки для українців, яка допоможе подолати посттравматичний стресовий синдром...
Військові трати росії вп'ятеро вищі за українські - Зеленський
Політика
Військові трати росії вп'ятеро вищі за українські - Зеленський
Втрати російських військ у п'ять разів перевищують українські, але й сили нерівні - 10 до одного. Про це заявив президент Зеленський в інтерв'ю NBC...