Зеленський обговорив із послами G7 санкції проти телеканалів Медведчука

Зеленський обговорив із послами G7 санкції проти телеканалів Медведчука

Президент України Володимир Зеленський озвучив послам G7 ("Великої сімки") причину запровадження санкцій проти телеканалів нардепа від "Опозиційної платформи – за життя" Віктора Медведчука – це захист національної безпеки.

Як сказав він під час зустрічі 3 лютого в Києві з дипломатами "Великої сімки" та Євросоюзу, в Україні відбулася низка подій, які загрожують державному устрою, пише пресслужба глави держави. Через це було вжито рішучих заходів для боротьби з російською агресією в інформпросторі, наголосив президент.

Глава держави поінформував іноземних дипломатів про рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) від 2 лютого 2021 року щодо запровадження санкцій проти окремих засобів масової інформації – телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsOne.

"Санкції проти засобів масової інформації – це завжди складне рішення для будь-якої влади, крім авторитарної. Це рішення не є емоційним, воно визрівало й готувалося вже тривалий час на основі інформації багатьох українських державних органів. Це в жодному разі не наступ на свободу слова, це обґрунтоване рішення для захисту національної безпеки", – сказав президент.

Зеленський наголосив, що телеканали, стосовно яких було запроваджено санкції, тривалий час активно використовувалися для дезінформаційних кампаній в Україні, спрямованих на підрив реформ, курсу нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію та просування гібридного впливу держави-агресора – Росії на політичні процеси в нашій країні.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак уточнив, що санкції стосовно деяких ЗМІ було запроваджено на основі серйозних доказів.

Зеленський окремо наголосив, що свободі слова в нашій державі нічого не загрожує, оскільки українська влада діє виключно за законом.

Україна підтримує свободу слова, але не пропаганду, профінансовану агресором проти нашої країни. Про це заявив президент Володимир Зеленський, звертаючись до міжнародної спільноти.

"Україна рішуче підтримує свободу слова, але не пропаганду, профінансовану агресором проти нашої країни, яка підриває Україну на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції. Боротьба за незалежність - це боротьба в інформаційній війні за правду та європейські цінності", - написав він у Twitter.

2 лютого президент Володимир Зеленський наклав санкції на народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака терміном на 5 років.

Вони передбачають, зокрема, блокування активів, обмеження торговельних операцій, припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України, запобігання виведенню капіталів за межі країни, повідомив Офіс президента.

За повідомленням ЗМІ, підставою для запровадження санкцій проти Козака і пов'язаних з ним юридичних осіб стало розслідування, проведене спецслужбами України. Під час якого встановлено, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.

  • Зеленський своїм указом ввів персональні санкції РНБО проти правої руки Медведчука Тараса Козака. Обмежувальні заходи застосовуються на 5 років. Йдеться про анулювання ліцензій належних йому телеканалів – 112, NewsOne, ZIK.

  • президент прокоментував санкції, заявивши, що Україна не підтримує пропаганду, фінансовану агресором.

  • Його прессекретарка Юлія Мендель також пояснила анулювання ліцензій зазначених телеканалів тим, що вони стали інструментом пропаганди в руках Росії.

Теги
Схожi
Зеленський і Ердоган обговорили загострення на Донбасі і питання Криму
Політика
Зеленський і Ердоган обговорили загострення на Донбасі і питання Криму
«Туреччина неухильно підтримує незалежність і державний суверенітет України. Ще раз засуджуємо незаконну анексію Криму. Підтримуємо створення Кримської платформи задля об'єднання народу України», – сказав Ердоган...
Порошенко тримає готівкою понад 1,8 млрд гривень, а Тимошенко - майже 170 млн
Політика
Порошенко тримає готівкою понад 1,8 млрд гривень, а Тимошенко - майже 170 млн
Народний депутат України Петро Порошенко задекларував за 2020 рік найбільше готівкових коштів серед усіх обранців Верховної Ради ІХ скликання...
Зеленський у зв'язку зі смертю принца Філіпа висловив співчуття
Політика
Зеленський у зв'язку зі смертю принца Філіпа висловив співчуття
«Принц Філіп прожив велике життя, щоб служити своєму народові та бути прикладом для майбутніх поколінь», - написав Зеленський...
В мережі з'явився кремлівський інструктаж для пропаганди в ДНР
Політика
В мережі з'явився кремлівський інструктаж для пропаганди в ДНР
Медіаресурси на тимчасово окупованій території Донбасу отримали інструкції про те, яких теми вони повинні торкатися у своїх публікаціях і в якому ключі висвітлювати події...
Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум
Політика
Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум
У четвер, 8 квітня, президент Володимир Зеленський підписав закон «Про всеукраїнський референдум», який 26 січня ухвалила Верховна Рада України...