Зеленський наголосив на необхідності міжнародної місії на кордоні України та Білорусі

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи перед Європейською Радою у четвер увечері наголосив на своїх побоюваннях з приводу відкриття другого, «північного фронту» з боку Білорусі. Мінськ заявляє про «оборонний» характер своїх дій. Москва нічого не коментує.
"Загроза відновлення наступу російських збройних сил на північному фронті зростає", - заявив пресі представник Генштабу України Олексій Громов.
За його словами, «цього разу наступ може вестися на захід від білоруського кордону, щоб перекрити основні шляхи постачання іноземного озброєння та військової техніки», які надходять, зокрема, через Польщу.
Відповідно до супутникових знімків від 14 жовтня, наданих американською Planet Labs, які публікує білоруське бюро «Радіо Свобода», на військовій базі «Зябрівка» (Гомельська область, 50 км від кордону з Україною) можна побачити ракетні комплекси С-300 та С-400, а також склад із пальним.
Один із мешканців Гомельського району на умовах анонімності повідомив виданню, що російські військові прибули на аеродром на початку жовтня.
"Російська військова техніка та жива сила прибули до Зябрівки півтора тижні тому. Росіяни живуть там з весни, але в обмеженій кількості. Доступ до Зябрівки закритий, як і раніше. Як стояли, так і стоять російські війська, але зараз більше техніки та людей", - сказав журналістам співрозмовник.
Зі свого боку, Мінськ запевняє, що об'єднані сили Білорусі та рф мають «чисто оборонний характер». Олександр Лукашенко, єдиний відкритий союзник Москви, неодноразово повторював, що не дасть «втягнути Білорусь у цю війну». Розгортання союзного угруповання військ за участю російських військових диктатор пояснює побоюваннями нападу на країну з боку України, у підготовці якого він звинувачує Київ.
Усередині країни розгортання союзного угруповання пояснюється «вживаними військовим керівництвом Білорусі заходами щодо стратегічного стримування та реалізації ефективної військової політики, що дозволяє протистояти сучасним військовим загрозам».
«Очевидною ознакою підготовки Заходу до війни є спрямованість та масштаби заходів оперативно-бойової підготовки. У їхньому ході відпрацьовуються питання створення наступальних угруповань та застосування військ на російському та білоруському напрямах», — заявив міністр оборони Білорусі у четвер.
Оголошене створення спільних збройних сил Москвою та Мінськом є останнім прикладом співучасті, - відреагували країни «Великої сімки» у прес-релізі, повторивши свій заклик до влади Мінська «припинити дозволяти силам російської армії» використовувати свою територію для підтримки військових дій Москви.
"Україна не планувала і не планує військових дій проти Білорусі",
– неодноразово запевнював Зеленський.
Кремль розгортання спільного з Білоруссю угруповання військ не коментує.
Український Дощ писав раніше, що українські прикордонники розповіли, як готуються до можливого нападу окупантів з Білорусі.
...