Зеленський на Мюнхенській конференції закликав до відповіді учасників Будапештського меморандуму

Зеленський на Мюнхенській конференції закликав до відповіді учасників Будапештського меморандуму

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 19 лютого, виступив на 58-й Мюнхенській конференції з питань безпеки. Промова українського гаранта була присвячена активній підготовці Росії до агресії проти України. Він закликав скликати саміт Ради безпеки ООН, ініціювати переговори учасників Будапештського меморандуму та висловив сподівання, що російський народ не зможе піти війною проти українського, пише RFI.

Під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції Володимир Зеленський оголосив, що ініціює переговори учасників Будапештського меморандуму про надання Україні гарантій безпеки.

«За відмову від третього у світі ядерного потенціалу Україна отримала гарантії безпеки. Цієї зброї [тепер] у нас немає, безпеки у нас немає також. Немає й частини території нашої держави, яка за площею, до речі, більша за Швейцарію, Нідерланди чи Бельгію, а головне, немає мільйонів наших громадян — громадян України. Отже, дещо є право! Право вимагати перейти від політики умиротворення до забезпечення гарантій безпеки та миру», - заявив Зеленський.

Президент України також виступив із пропозицією провести зустріч лідерів Ради безпеки ООН за участю ще трьох країн — України, Німеччини та Туреччини — які не є членами Ради безпеки. Крім того, він закликав західні країни створити для України Фонд стійкості та оновлення на тлі російської агресії, розробити програму ленд-лізу, постачання новітнього озброєння, техніки та обладнання для української армії, а також ухвалити проти Москви превентивні санкції.

Зеленський також закликав країни НАТО прискорити розгляд питання вступу України до Північноатлантичного альянсу.

«Вісім років тому українці зробили свій вибір, багато хто віддав за нього життя. Невже за вісім років після цього Україна має постійно закликати до визнання європейської перспективи?... Нам кажуть: „двері відчинені“. Але поки що „стороннім вхід заборонено“. Якщо не всі члени Альянсу хочуть нас бачити, або всі члени Альянсу не хочуть нас бачити, скажіть чесно. Відчинені двері – це добре, але нам потрібні відкриті відповіді, а не роками не закриті запитання».

Президент України заявив про готовність України вести переговори у всіх можливих форматах та на всіх можливих майданчиках.

«Париж, Берлін, Мінськ, Стамбул, Женева, Брюссель, Нью-Йорк чи Пекін — мені не важливо, в якій точці світу домовлятися про мир в Україні. Не важливо, за участю чотирьох країн, семи чи ста — головне, щоб серед них була Україна і щоб була Росія», — сказав Зеленський, додавши, що мир потрібен не лише в Україні, а й в усьому світі.

Зрештою, Зеленський висловив думку, що російський народ не зможе піти війною проти українського народу.

«Коли ми говоримо про Росію — це цілий народ. Тому, я вважаю, що вони не можуть піти війною проти українського народу».

При цьому, говорячи про український народ, він додав, що «лягати в труни і чекати на (російських) військових українці не будуть.

"Ми ні на кого не будемо наступати, але готові до всього... Як можна жити в державі, коли щодня вам кажуть, що завтра буде наступ?», — сказав глава держави.

Участь Володимира Зеленського у Мюнхенській безпековій конференції була під питанням через активізацію бойових дій на сході України. В окупованих частина Донбасу окупаційна влада розпочала евакуацію цивільного населення до Росії та оголосила мобілізацію. У Росії повідомили про нібито українські снаряди, що начебто впали в Ростовській області. 

Український Дощ писав раніше, що Китай неочікувано підтримав Україну і дорікнув Путіну щодо його агресивних планів.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Отримавши достатньо озброєння, Україна все поверне - Володимир Зеленський
Політика
Отримавши достатньо озброєння, Україна все поверне - Володимир Зеленський
Глава держави зазначив, що зараз найважливіше завдання — забезпечити паритет із ворогом щодо озброєння, і влада робить усе для того, щоб це сталося якнайшвидше...
Яструби, голуби та страуси: три табори всередині НАТО щодо війни в Україні
Політика
Яструби, голуби та страуси: три табори всередині НАТО щодо війни в Україні
«Яструби», за даними видання, вважають, що Україна має повернути «кожний квадратний дюйм» своєї території, зокрема півострів Крим...
В ЄС закликали Україну зосередитися на боротьбі з олігархами і призначити голів САП і НАБУ
Політика
В ЄС закликали Україну зосередитися на боротьбі з олігархами і призначити голів САП і НАБУ
Фон дер Ляєн заявила, що Україні потрібно взятися за розроблення планів щодо реформи Конституційного Суду. За її словами, Україна йде вірним шляхом...
Атака рф на торговельний центр у Кременчуці це тероризм - Олена Зеленська (відео)
Політика
Атака рф на торговельний центр у Кременчуці це тероризм - Олена Зеленська (відео)
Зеленська поінформувала про масштабну національну програму психологічної підтримки для українців, яка допоможе подолати посттравматичний стресовий синдром...
Військові трати росії вп'ятеро вищі за українські - Зеленський
Політика
Військові трати росії вп'ятеро вищі за українські - Зеленський
Втрати російських військ у п'ять разів перевищують українські, але й сили нерівні - 10 до одного. Про це заявив президент Зеленський в інтерв'ю NBC...