Зеленський і Байден у телефонній розмові обговорили безпекову ситуацію навколо України

Президент України Володимир Зеленський ввечері 9 грудня провів телефонну розмову з Президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом. Ключовим питанням переговорів стала безпекова ситуація навколо України та перспективи активізації мирного врегулювання після перемовин лідерів США та Росії.
Зеленський подякував Байдену за послідовну, тверду й рішучу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та підтвердив непохитну налаштованість на пошук шляхів до миру на Донбасі, пише сайт глави держави.
Сторони скоординували позиції щодо подальших кроків у цьому напрямі. Володимир Зеленський наголосив, що "ми маємо чіткі пропозиції щодо розблокування мирного процесу й готові обговорювати їх у різних форматах".
Глави держав також предметно обговорили шляхи безпекової, фінансової та політичної підтримки України у протидії гібридній агресії, що триває.
Окрему увагу президент України приділив проблематиці енергетичної безпеки. Він наголосив, що українська сторона розглядала і розглядає проєкт «Північний потік – 2» виключно через призму енергетичних і безпекових гарантій, а його просування "позбавляє Україну важливого чинника стримування російської агресії".
У цьому зв’язку були обговорені конкретні кроки, що можуть бути здійснені для посилення енергетичної стійкості України.