[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Зеленський більше не бореться з корупцією?

Зеленський більше не бореться з корупцією?

Національна рада з питань антикорупційної політики, яку президент Володимир Зеленський перезапустив торік у червні, збиралася на засідання всього один раз – у липні 2019-го.

Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський з посиланням на листи Офісу президента та коментар колишнього генпрокурора Руслана Рябошапки.

За даними департаменту документального забезпечення ОПУ, в реєстраційно-довідковій базі вхідної та вихідної службової кореспонденції відсутні протоколи засідань Нацради з питань антикорупційної політики.

У червні 2019 року до складу цієї ради увійшли представники експертних неурядових організацій, бізнесових асоціацій, керівники антикорупційних та інших профільних органів влади.

Згідно з чинним указом президента Володимира Зеленського Нацраду з питань антикорупційної політики формально досі очолює Руслан Рябошапка. Також туди входять Максим Нефьодов, Олександр Данилюк, Сергій Верланов та багато інших осіб, які вже не обіймають державні посади.

"Нацрада з антикорупції може бути ефективним інструментом вироблення політики. Як приклад, за результатами першого засідання було вирішено питання із запуском роботи Антикорупційного суду, із відновленням відповідальності за незаконне збагачення, із перезапуском НАЗК, а також внесено зміни до КПК, якими усунено низку перешкод у швидкому й ефект розслідуванні", – розповів Рябошапка.

За його словами, відсутність роботи Нацради може означати те, що реальна антикорполітика не є пріоритетом Володимира Зеленського та його офісу.

Відповідно до положення про Нацраду, це консультативно-дорадчий орган, який регламентується та контролюється президентом України.

Завданням Ради є удосконалення антикорупційної стратегії, аналіз стану запобігання корупції та поліпшення координації між антикорупційними органами.

Президент Володимир Зеленський оновив Нацраду з питань антикорупційної політики у липні 2019 року. Тоді він зауважив, що цей орган "фактично не працював три роки і сьогодні відбувається його перезавантаження".

"Це наш головний пріоритет – подолання, не боротьба, а саме подолання корупції", – заявив глава держави.

Як писав "Український дощ", за перші три місяці 2020 року до держбюджету надійшло близько 14 тис. гривень від реалізації майна хабарників, а також коштів, які конфіскували у них.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Декларація Тимошенко: лише зарплата і банківські відсотки
Політика
Декларація Тимошенко: лише зарплата і банківські відсотки
На рахунках і готівкою лідерка «Батьківщини» зберігає 1 019 544 гривень. За рік ця сума збільшилася тільки на 60,7 тисяч....
Кравчук розповів, як США «одурили» Україну
Політика
Кравчук розповів, як США «одурили» Україну
До відмови від ядерної зброї Україну підштовхнув Вашингтон. Пізніше США публічно заявили, що механізмів виконання меморандуму немає...
Королевська закликала інтегруватися з Росією
Політика
Королевська закликала інтегруватися з Росією
Народна депутатка розкритикувала урядовий план стимулювання економіки для боротьби з наслідками епідемії коронавірусу...
Стало відомо, скільки Зеленський заробив 2019-го
Політика
Стало відомо, скільки Зеленський заробив 2019-го
З травня чинулого року Зеленський не займається підприємницькою діяльністю та отримує зарплату виключно в Державному управлінні справами...
Сьогодні скандал між Шустером і Дубінським може мати продовження
Політика
Сьогодні скандал між Шустером і Дубінським може мати продовження
Народний депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський, якого в минулу п'ятницю не пустили на етер політичного ток-шоу «Свобода слова з Савіком Шустером», чекає сьогодні від ведучого публічних вибачень....