[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Збройно-військовий альянс росії та Ірану – препаскудний виклик західній цивілізації

Збройно-військовий альянс росії та Ірану – препаскудний виклик західній цивілізації
Іран – єдиний відкритий союзник росії. А значить: виселити посольство, весь іранський бізнес націоналізувати, силами діяспори пікетувати всі амбасади Ірану по всіх країнах.
 
Збройно-військовий альянс цих двох терористів – препаскудний виклик. Не лише тим, що ракетна перевага ворога стане ще більш явною. А й тим, що третя світова стає виразно антизахідною. Маховик глобалізації війни навряд чи вже можна спинити.
 
Зло об’єктивно сильнішає й обростає прибічниками руйнації західної моделі, яка домінувала ціле століття.
 
Вже не в Україні справа – справа в ціннісному зіткненні зі східним, фундаменталістським, деспотичним світом. Для нього етатична держава й диктат колективного над приватним – це база. А всі ці західні забавки в вибори, в конкуренцію, в права людини, у плюралізм, у мирне співіснування різностей, у верховенство буковки закону – все це неорганічні цінності для спільнот, де замість виборів – довічні правителі, замість конкуренції – примус, замість прав людини – середньовічна традиція, замість вільнодумства – одностайність.
 
Після Першої світової виник ще гірший світ, ніж був до неї. Після Другої світової виник світ Заходу. Третя – це війна за нього, за західну цивілізацію як таку. Бо в світі східних тираній вижити буде неможливо.
 
Тим паче, до клубу світового зла доєднується Китай. Учорашній пекінський пекельний пленум укріпив нову світову реальність, зачинателем якої став путін. Він є тією Пандорою, яка відчинила скриньку з лихами.
 
В еллінській мітології Пандора відчинила скриньку через банальну цікавість. Надто сверблячою була категорична заборона ніколи не відчиняти. Цікавість спробувати «а що буде» - це путінська пандоризація світової геополітики.
 
Зло теж уміє кучкуватися. Путін і Китай стають двічі ядерною віссю зла, зацікавленою в руйнуванні договірної демократії. Постулат нової реальності такий: конфлікти більше не вирішуються за допомогою міжнародного права, бо старе вже не діє, а нового ще нема.
 
Це правове міжчасся – ідеальна шпарина для автократій вирішувати свої геополітичні питання в обхід учорашніх норм. Негласна угода двох тираній матиме таку саму легітимність, як і коаліція 150 демократій.
 
Відкрито скриньку силових вирішень конфліктів. Їхнє присипляння й заморозка були лише тимчасовою дією. Всі територіальні, релігійні, економічні конфлікти будуть вирішуватися брутально й силою. Карта світу перетворюється в червоні плями запалень.
 
Коли Пандора випустила сотні бід, на дні скриньки лишилася Надія. Там вона й лишилася назавжди.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
21 листопада - день двох не доведених до кінця революцій: змінилися прізвища, а не система
Час вийти і сказати, що воєнно-політичний вибір «іти до кінця» означає крах критичної інфраструктури
Емоційна наступально-звинувачувальна риторика стосовно польського Пшеводува неприпустима
П'ята стаття НАТО декларує допомогу постраждалій країні. Причому не завжди військову допомогу