Заяви «Великої сімки» про підтримку України та звернення Зеленського до лідерів G7 - головне

Заяви «Великої сімки» про підтримку України та звернення Зеленського до лідерів G7 - головне

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 27 червня, звернувся за відеозв'язком до лідерів країн «Великої сімки», які на своєму саміті в Німеччині ухвалили важливу заяву про підтримку України в умовах російського вторгнення.

"Ми продовжимо надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу та підтримувати Україну стільки, скільки потрібно", — йдеться у спеціальній заяві саміту G7, що проходить у баварському замку Ельмау.

Знову засудивши «жорстоку, неспровоковану, невиправдану і незаконну» війну, яку рф веде проти України «за підтримки білорусі», країни «сімки» підкреслили, що не мають наміру ніколи визнавати «спроби росії, що продовжуються, перекроювати кордони за допомогою сили».

G7 вимагає від путіна «беззастережно припинити всі військові дії та вивести свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

Окремо лідери G7 засудили «ядерну риторику» та погрози, що лунають із Москви, висловивши «серйозну стурбованість заявами росії про те, що вона може передати білорусі ракети з ядерним потенціалом».

Сімка пообіцяла «продовжувати зусилля щодо задоволення невідкладних потреб України у військовій та оборонній техніці», а також надавати всю необхідну українській армії «матеріальну, навчальну та логістичну, розвідувальну та економічну підтримку».

У заяві G7 особливо наголошується, що «Україна має сама ухвалити рішення про майбутнє мирне врегулювання» військового конфлікту з РФ — без будь-якого «зовнішнього тиску чи впливу».

Зеленський — саміту G7 про перспективи війни та мирні переговори

Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників саміту закликав країни G7 «докласти максимум зусиль» для того, щоб домогтися припинення війни «до кінця цього року». Про це повідомило агентство France-Presse із посиланням на свої джерела на саміті в Ельмау. Зеленський також закликав лідерів провідних демократичних держав посилити санкції проти росії.

У своєму зверненні Зеленський заявив, що час для переговорів із росією ще не настав і що Україна має спершу зміцнити свої позиції. Про цю заяву українського лідера повідомила адміністрація президента Франції.

"Президент Зеленський дав усім дуже чітку відповідь, що сьогодні ще не настав час для переговорів, Україна вестиме переговори, коли… відновить сильні позиції", — повідомили у Єлисейському палаці.

В адміністрації Емманюеля Макрона додали, що український президент наполягав на «необхідності повної, всеосяжної, гранично оперативної підтримки України» та постачання їй озброєнь, щоб країна змогла «відновити свою територіальну цілісність», «стримати просування російських сил і відкинути їх на позиції, на яких вони перебували до початку повномасштабного вторгнення 24 лютого.

Зеленський у своєму зверненні до G7, говорячи про військову допомогу, особливо зазначив, що Україна «потребує сучасних та ефективних систем протиракетної оборони» в умовах посилення ракетних обстрілів з боку рф. Про це йдеться на сайті українського президента, де також наголошується, що Зеленський «наголосив на необхідності посилення санкційного тиску на росію, зокрема шляхом примусового обмеження ціни експортованої російської нафти».

Санкції: посилення тиску на РФ

«Країни G7 мають намір посилювати тиск на режим путіна та його посібників у білорусі, щоб позбавити росію економічних засобів для продовження агресивної війни проти України», — йдеться у заяві саміту.

У документі зазначено загальні напрями подальших дій.

  • Скорочення доходів росії від експорту, у тому числі від продажу золота (напередодні про швидке введення ембарго на купівлю російського золота оголосили США, Великобританія, Канада та Японія, щорічний дохід рф від експорту золота оцінюється не менше ніж у $15 млрд).
  • Посилення боротьби з обходом санкцій, запроваджених країнами Заходу.
  • Скорочення експортних доходів рф шляхом зниження залежність від російських енергоносіїв.
  • Скоординовані заходи щодо підвищення митних тарифів на імпортовані з рф товари. Можливість використання цих додаткових доходів «для допомоги Україні».
  • Посилення «цільових санкцій» для подальшого обмеження доступу рф до «ключових промислових ресурсів, послуг та технологій», які необхідні російській військовій індустрії.
  • Нові індивідуальні санкції проти тих, хто відповідає за військові злочини в Україні або здійснює «незаконну владу» на її території. Санкції чекають і на тих, хто причетний до «крадіжки та експорту українського зерна» з окупованих територій і хто тим самим підтримує зусилля рф щодо підриву глобальної продовольчої безпеки.
  • Фінансова допомога Україні

Країни G7 нагадали, що вже надана або запланована бюджетна підтримка Києва цього року складає 29,5 мільярда доларів.

У заяві «Великої сімки» йдеться також про підтримку українських державних підприємств та приватного сектору по лінії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародної фінансової корпорації (Світовий банк) в обсязі 3,5 мільярда доларів. Країни G7 обіцяють гарантувати кредити ЄБРР, які необхідні для підтримки критичної інфраструктури України, зокрема її газових, енергетичних та транспортних компаній.

Країни «Великої сімки» обіцяють продовжити розробку програм допомоги Україні в рамках МВФ та Світового банку, а також розглянуть питання про тимчасове скасування мит на імпорт українських товарів.

Гуманітарна допомога та гуманітарне право

«Велика сімка» підтвердила, що понад $2,8 млрд виділить Україні цього року як гуманітарну допомогу для захисту та підтримки цивільного населення, яке є жертвою «невиборчих» атак з боку російських сил.

У декларації G7 міститься вимога до росії дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права. Йдеться про гуманітарні коридори для евакуації жителів із обложених міст та для доставки туди допомоги.

Країни «сімки» вимагають, щоб рф «негайно дозволила безпечне повернення [на батьківщину] українських громадян, які часто силою вивезені до Росії без їхньої згоди».

Від Москви та підконтрольних їй сепаратистів вимагають дотримання прав військовополонених, передбачених Женевськими конвенціями. G7 також «засуджує фіктивні "судові процеси", внаслідок яких до страти засуджують службовців українських збройних сил».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Кадиров звинуватив Україну та Захід у тому, що вони не спасли Чечню від окупації рф
Світ
Кадиров звинуватив Україну та Захід у тому, що вони не спасли Чечню від окупації рф
Слуга путіна Кадиров зробив несподівану заяву про незалежність Чечні та війну з Росією і дорікнув Україні та всій Європі, що вони не допомогли Чечні перемогти путіна...
Зібрались керувать українцями: Північна Корея відправить на окупований Донбас військових і поліцію
Світ
Зібрались керувать українцями: Північна Корея відправить на окупований Донбас військових і поліцію
Північна Корея відправить своїх поліціянтів і військовослужбовців на окуповані частини Донецької та Луганської областей...
ЄС прийме десятий пакет санкцій проти рф до річниці вторгнення – фон дер Ляйєн
Світ
ЄС прийме десятий пакет санкцій проти рф до річниці вторгнення – фон дер Ляйєн
Європейський Союз готується прийняти 10-й санкційний пакет проти росії до 24 лютого – річниці вторгнення рф в Україну...
У світовому рейтингу демократій росія опинилася на рівні Африки
Світ
У світовому рейтингу демократій росія опинилася на рівні Африки
Країна-агресор опустилася нижче за багатьох у рейтингу пострадянських країн (гірше становище тільки у Білорусі та Туркменістану)...
Наступною після України може стати Молдова - МЗС країни-агресора
Світ
Наступною після України може стати Молдова - МЗС країни-агресора
На агресивну заяву Лаврова вже відреагувало МЗС Молдови. Там назвали його слова «погрозливою риторикою»...