Нещодавно начальник департаменту міжнародного військового співробітництва міноборони білорусі Валерій Ревенко в інтерв'ю одному з видань заявив, що білоруська сторона нібито жодним чином не причетна до війни росії проти України.

«Слова офіційного представника міноборони - Валерія Ревенка, гадаю, заслуговують на увагу. Зокрема про те, що Київ «не готовий до конструктивного діалогу». Хоча правильно сказав, що відносини вибудовувати все ж таки доведеться. І це справді питання часу. Як було сказано, «напевно не найближчого». Але тут, гадаю, треба розуміти про яку готовність говорить офіційний представник міноборони», - написав Кизим.

Український посол наголосив, військово-політичне керівництво білорусі, на відміну від експертів-прогандистів, розуміє, що з 24 лютого, з моменту, коли білорусь дозволила російським військам зі своєї території вторгнутися в Україну, несучи смерть та руйнування, слово «конструктивний» стало недоречним.

«Воно також знає, скільки російських ракет та авіабомб прилетіло до України з території білорусі з використанням усієї можливої ​​інфраструктури (про це офіційно, нотами, інформувалася білоруська сторона разом із вимогою припинити це). Тому говорити про те, що «ми не учасники збройного протистояння» ну якось не по-чоловічому для офіцера такого рангу. Це лукавство щонайменше», - підкреслює Кизим.

При цьому, посол звернув увагу, що такі слова суперечать і лідеру білоруського режиму Олександра Лукашенка, який в інтерв'ю прямо сказав, що він і у його інтерпретації білорусь не лише підтримує, а і є прямим учасником російської «військової спецоперації».

Нагадаємо, нещодавно на аеродромі «Зябрівка» сталися численні вибухи – не менше восьми. Однією з версій події були військові навчання.

Також зазначимо, 9 серпня у Білорусі стартували нові військові навчання за участю військ протиповітряної оборони та військово-повітряними силами.

Український Дощ писав раніше, що Кадиров закликав Захід навчиться дружити з росією: «Зуби цілішими будуть».