Завершився конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба. Результат шокував українців

Завершився конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба. Результат шокував українців

Вчора завершився конкурс на найкращий ескіз великого Державного Герба. Переможця серед 112 робіт визначало фахове журі спеціалістів з геральдики, історії, юриспруденції та мистецтвознавства на чолі з Андрієм Гречилом, автором Малого герба.

Результати конкурсу оголосили 19 листопада, повідомив на сторінці у Facebook міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він також опублікував фото ескізу, який переміг.

"Я радий, що сьогодні оргкомітет ухвалив рішення і було обрано переможця. І цей переможець — Олексій Кохан. Відповідно, з ним Мінкульт укладе угоду", — сказав Ткаченко. Він також додав, що журі отримало 125 робіт. З них до конкурсу було допущено 112 Відбулося кілька турів голосування, в результаті чого визначили переможця. 

Ескіз-переможець містить обов’язкові елементи для великого Державного Герба, зокрема: герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто Малий Державний герб.

Цю роботу Олексій Кохан подавав на конкурс ще 1997 року, але тоді перемоги не здобув. Це вже п'ятий конкурс на ескіз великого герба України, але за 29 років незалежності державний символ так і не затвердили. Хоча Малий герб був схвалений ще на початку 1990-х років, Конституція передбачає Малий та Великий герби.

Після оприлюднення ескізу на фб-сторінці міністра культури, українці розкритикували роботу-переможця і були обурені непрофксійним виконанням та низькою якістю ескізу.

"З канонічної точки зору Архангел має бути зверху на корогві, а не тримати щит. А от козак має тримати щит... Не може Архангел стояти під козаком, це явища зовсім різної природи і "різних світів""

"Який сором! Мистецтва та мистецька освіта мають такий самий стосунок до геральдики як ваше міністерство до прачечної!"

"Це дуже погано! Чому міністерство культури не ініціює зміни до закону та відмінять потребу ділити на великий і малий Герб. Герб вже є і він самодостатній, лаконічний та древній символ. Для чого обвішувати досконалу річ геральдичною нісенітницею?!?!? Зробіть корисну справу і врегулюйте питання, так щоб не було витрат ні на премії, ні на продукування у «ВЕЛИКИХ» масштабах новоробленої хері. Якщо тиснуть 100000грн перед закінченням року, переведіть на рахунок дитячого будинку, лікарні чи музею. Прохання платника податків!"

"Це звісно жуть( непрофесійно, нерелевантно, не має стилю, а найголовніше не має ніякого змісту, коли у нас є символ, який зробив сам Нарбут на основі тризуба Володимира. Оця вся самодіяльність після - це вже дуже недоречно("

"Наліпили, шоб не мало))) Просто тризуб не влаштовує? А кого саме не влаштовує? Хіба не можна відмовитися від задумок, безсенсовність яких вже доведена часом?"

"Кошмарний лубочний варіант, сподіваюся, Рада не затвердить. Вже краще те, що обрали в 2009 році."

Українці навіть пригадали карусель з дитячого мульфільму.

"Кстати линии и пропорции классики сохранены ..." - написав телеведучий Дівєєв-Церковний..

Один з коментаторів запропонував звернути увагу на вже існуюючий варіант великого гербу.
"Ось чому у нас усе так? Я не про в геральдиці, але дизайном займаюся 20 років.
Просто придивіться на існуючій (не офіційний) великий герб та ось цей кривий новодєл...
Так, старий неофіційний і не ідеальний, але йому вже купа років, до нього звикли. тризуб приковує увагу. Є корона Володимира. Усі другорядні елементи не відволікають від головного а доповнюють композицію. Чудові пропорції, можливо якісь дрібнички оновити і готово.
А що ми маємо з оцим? Крива не пропорційна конструкція. Різного розміру персонажі. Конструкція нагадує корабель, який хитається на хвилях. Чим більше я на нього дивлюся тім більше мені здається що воно зараз нахилиться та впаде. Тепер незрозуміло навколо чого обертається сюжет. Раніше в центрі уваги був герб на щіті. В новому дизайні не зрозуміло на чому зосередити увагу. Навіщо цей величезний вимпел над тризубом?
Цей герб повністю відображає собою 2020 рік з усім його незрозумілим сюром
Доповнюю - перша картинка це герб який був колись майже затверджений кабінетом міністрів. А друга - це одна із конкурсних робіт, яка була представлена ще в 1997 році. Виправте мене, якщо я помиляюся"
 

 

 

Відомо, що конкурс провело Державне агентство України з питань мистецтв і художньої освіти.Першу премію отримав проєкт Олексія Кохана. Ескіз-переможець містить обов'язкові елементи для великого Державного Герба, зокрема: герб Війська Запорізького, воїна-козака, лицаря з мушкетом і Знака Княжої Держави Володимира Великого, тобто малий Державний герб.

Далі Мін'юст повинен підготувати проєкт Закону "Про державні символи" і передати його до Верховної Ради. Якщо проєкт підтримають, ескіз стане офіційним символом країни.

На сьогодні Статтею 20 Конституції України визначено, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. 

Згідно Закону, державні символи є підтвердженням факту існування держави, її суверенітету та спрямовані на зміцнення її авторитету, зокрема під час проведення урочистих заходів та офіційних церемоній. Держава встановлює порядок використання державних символів та належну систему їх правового захисту, за яких забезпечується повага та гідне ставлення до державних символів.

Державна символіка України формувалася не одне сторіччя і святими, сакральними речами для українців.

Нагадаємо, проєкт постанови про оголошення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України було ухвалено 279 голосами на позачерговому засіданні Ради 25 серпня.

Те, чи стане новий ескіз великим Державним гербом і де його будуть використовувати, тепер має затвердити парламент.  Якщо конституційна більшість нардепів підтримає законопроєкт "Про державні символи", який має підготувати Мін'юст, ескіз буде офіційно оформлено як великий Державний Герб. 

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Нарешті столичний університет відреагував на українофобську поведінку свого викладача: заява ВНЗ
Україна
Нарешті столичний університет відреагував на українофобську поведінку свого викладача: заява ВНЗ
В педагогічному університеті назвали такі заяви викладачки неприпустимими і неприйнятними і хочуть провести слухання на засіданні Вченої ради ...
В Україні безробітних майже півмільйона людей
Україна
В Україні безробітних майже півмільйона людей
Через відсутність роботи число людей, які отримують від держави допомогу, за рік зросла більш ніж на 36%, а кількість вакансій скоротилася на 20,5%...
Міністерство у справах ветеранів ініціює створення інституту ветеранського омбудсмена
Україна
Міністерство у справах ветеранів ініціює створення інституту ветеранського омбудсмена
Структура охоплюватиме весь спектр питань із надання правового захисту ветеранів, взаємодіятиме з наявними інститутами з прав людини і посилюватиме та доповнюватиме їх...
На дорогах Києва вперше в Україні встановили нові дорожні знаки
Україна
На дорогах Києва вперше в Україні встановили нові дорожні знаки
Нові дорожні знаки 1.40 «зміна покриття» встановили на Подільському узвозі, вулицях Богомольця, Шовковичній та Великій Васильківській...
Під Офісом президента сталися сутички між мітингарями та поліцією
Україна
Під Офісом президента сталися сутички між мітингарями та поліцією
25 січня на мітингу проти підвищення тарифів на опалення під ОПУ сталася штовханина протестувальників та поліції...