Затримано російського шпигуна, який коригував ракетні удари по Київщині

Затримано російського шпигуна, який коригував ракетні удари по Київщині

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента центру спецпризначення "Сенеж" російської воєнної розвідки (більш відомої як гру).

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За матеріалами справи, зловмисник наводив ракетно-дронові атаки рф по столичному регіону.

Як встановило розслідування, агентом виявився 44-річний киянин. У поле зору російського гру він потрапив під час ефіру чат-рулетки, де висловлював проросійську позицію.

зрадник з Київщини

Після вербування фігурант почав відслідковувати локації місцевих підприємств, які, на його думку, могли бути задіяні у виробництві військового спорядження для Сил оборони.

"Для збору даних він розпитував "потрібну" інформацію у знайомих під виглядом побутових розмов, а потім прибував за адресами потенційних цілей для дорозвідки", - йдеться у повідомленні.

Одночасно зрадник шпигував за маршрутами руху та бойовими позиціями мобільних вогневих груп під час повітряних тривог.

Такі відомості ворог планував використати для підготовки обстрілів столичного регіону "в обхід" української ППО.

Як зрадника затримали?

Служба безпеки задокументувала кожен крок агента від початку його розвідактивності та вжила комплексних заходів для убезпечення українських підприємств.

На фінальному етапі спецоперації співробітники СБУ затримали фігуранта за місцем проживання. В його оселі виявлено два телефони з агентурним "звітом", до якого він вносив фото українських об’єктів з прив’язкою до гугл-карт.

Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. 

Український Дощ писав раніше, що під виглядом таксиста коригував удари РФ по Дніпру: підозру в держзраді отримав 38-річний агент ФСБ.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
На Сумщині ексчиновник вигадав, що був у «полоні», щоб приховати зустріч з куратором від ФСБ
Україна
На Сумщині ексчиновник вигадав, що був у «полоні», щоб приховати зустріч з куратором від ФСБ
Як встановило слідство, засуджений – колишній заступник голови однієї з громад Сумської області...
Травень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з початку 2022 року - ООН
Україна
Травень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з початку 2022 року - ООН
Травень 2026 року став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з квітня 2022 року....
 У Буданова не розглядають поступок щодо назви «Героїв УПА»
Україна
У Буданова не розглядають поступок щодо назви «Героїв УПА»
Україна не планує змінювати назву військового підрозділу...
Чи змінять в Україні пенсійний вік: ситуація в системі незабаром може значно погіршитись
Україна
Чи змінять в Україні пенсійний вік: ситуація в системі незабаром може значно погіршитись
В Україні погіршується співвідношення працюючих та пенсіонерів...
РФ вербує дівчат для вбивств військових: зафіксовано вже 6 випадків
Україна
РФ вербує дівчат для вбивств військових: зафіксовано вже 6 випадків
Від початку року правоохоронці зафіксували шість фактів умисних вбивств військових на замовлення російських спецслужб ...