Запалимо свічки пам’яті

Сьогодні, 23 листопада заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів пройдуть по всій Україні та у багатьох країнах світу. Відзначаємо 86-ті роковини одного з наймасштабніших геноцидів людства.
Представники органів державної влади, громадськості та духовенства, іноземні гості візьмуть участь у жалобних заходах на території Національного музею Голодомору-геноциду (Київ, вулиця Лаврська, 3).
О 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також розпочнеться загальноукраїнська акція «Засвіти свічку», до якої може долучитися кожен охочий, встановивши свічку на підвіконні.
Цього дня в Україні приспустять прапори та обмежать розважальні заходи. У храмах пройдуть поминальні панахиди.

Напередодні, 22 листопада о 16:00, у Музеї Києво-Могилянської академії відбудеться круглий стіл, на якому репрезентують книгу «Жінки та Голодомор-геноцид: жертви, очевидиці, призвідниці». Видання вийшло друком спочатку англійською мовою в Університеті штату Каліфорнія, а потім було перекладене українською.
Нагадаємо, 28 листопада 2006 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», яким Голодомор визнано геноцидом українського народу.
Понад 20 країн світу офіційно визнали Голодомор геноцидом. Багато країн засудили Голодомор як акт винищення людства, вчинений тоталітарним режимом.
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Наймасштабніший Голодомор 1932-1933 років був викликаний свідомими й цілеспрямованими заходами вищого керівництва СРСР та УСРР на чолі з Йосипом Сталіним. Мета – придушення національно-визвольного руху і фізичне знищення частини українського селянства. Тоді загинуло понад 7 млн українців. Ця страшна трагедія зачепила майже кожну родину. Історики порахували: щохвилини від штучного голоду помирало 26 людей. Зникали не лише сім’ї, а й цілі села.
Як писав «Український дощ», згідно з останнім соцопитуванням, 82% українців вважають Голодомор геноцидом свого народу.
Також читайте: Джамала презентувала ролик на пісню про Голодомор.