Західні експерти показали можливі сценарії розвитку подій у битві за Донбас

Західні експерти показали можливі сценарії розвитку подій у битві за Донбас

Після відступу окупаційних військ з-під Києва і Чернігова військова розвідка та більшість експертів заявляли про кардинальне перегрупування російської армії і концентрацію сил на Сході нашої держави. За оцінками фахівців, росія з початку квітня готувалася завдати потужного удару Збройним силам України на Донбасі. Проте, щось пішло не так.

Центр протидії дезінформації при РНБО України проаналізував прогнози експертів щодо можливих сценаріїв подій на Донбасі. 

Всупереч запереченням російської сторони про підготовку наступу на Сході України, активна фаза битви за Донбас розпочалася 18 квітня. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, посилаючись на отримані дані від Генерального штабу. 

Протягом трьох тижнів іноземні експерти робили різні припущення та прогнози щодо того, як саме розвиватимуться події на Луганщині та Донеччині, де обстріли не вщухають з 2014 року. За різними даними, станом на другу половину квітня, на Донбасі російська армія зібрала до 70 тисяч військ, які, за озвученими генералом росії планами, мають окупувати усю Луганську та Донецьку області, а також Південь України. 

За прогнозом аналітика Інституту вивчення війни у Вашингтоні Мейсона Кларка, опублікованим у The New York Times, досягнення росією таких глобальних цілей малоймовірне, оскільки у рф залишається дуже мало часу для реалізації задуманого. Мейсон Кларк підкреслює, що розбитій після невдалого наступу на Київ та ослабленій після затяжної битви за Маріуполь російській армії треба було б взяти паузу для поновлення ресурсів. А зараз виснажені рашисти, схоже, намагаються закріпити хоч якісь успіхи на полі бою. 

Водночас загарбники зазіхають на всю Донецьку та Луганську області, які їм, враховуючи амбіції керівництва, треба встигнути окупувати до 9 травня, коли москва проводить щорічне святкування "своєї" перемоги у Другій світовій війні. Але, на думку військового аналітика, росії виконати це завдання не вдасться. 

Про те, що дії в умовах обмеженого часу, щоб встигнути до 9 травня, можуть призвести до помилок армії рф, наголошують і аналітики Financial Times. Водночас видання, не посилаючись на когось конкретно, надає загальну думку військових експертів про те, що Україні буде дуже складно дати відсіч росіянам на Донбасі, оскільки армія рф добре знає цю місцевість. 

Військові аналітики видання WSJ у своєму матеріалі моделюють ситуацію на Донбасі наступним чином: якщо кремль розіб’є частину української армії на Донбасі, то росія може сконцентрувати свої сили для наступу на Південь. Якщо і Південь буде завойований, путін може спробувати укласти перемир'я, яке залишить в його руках чверть або третину України. Але такий варіант неприйнятний, оскільки всім зрозуміло, що через деякий час, коли західні санкції ослабнуть, росія відновить спроби захопити Київ, а після цього рф кине виклик Європі та НАТО. Весь цей невтішний для України сценарій, на думку аналітиків, можливий лише у тому разі, якщо Захід припинить постачати озброєння ЗСУ. Але президент США Джозеф Байден вже публічно пообіцяв безупинну підтримку України до самої перемоги над росією і підписав ленд-ліз. 

CNN опублікувало думку американського експерта із зовнішньої політики та оборони Деніела Девіса щодо того, як можуть розвиватися події на Донбасі. Деніел Девіс акцентує на тому, що суто логістично на Сході України російські війська перебувають у більш виграшній позиції, ніж були на Київщині. За його словами, якщо росія зможе підійти до українських сил на Донбасі з флангу та відрізати їх від постачання, то згодом окупанти зможуть оточити українських військових. А протриматись без пального, боєприпасів, їжі та води захисники довго не зможуть. Зрештою щоденні оперативні зведення Генерального штабу України лише підтверджують, що ЗСУ повною мірою розуміють таку загрозу, тому й роблять усе можливе, щоб ворог не зміг їх оточити.

Військовий журналіст ВВС Джонатан Біл робить більш оптимістичні припущення щодо битви за Донбас. За його словами, українська армія має низку переваг перед російською. Не дивлячись на те, що армія окупантів переважає за чисельністю, українські військові на Сході досвідченіші, оскільки протягом 8 років вони мали змогу навчатись у західних інструкторів та опановувати новітнє озброєння. Більше того, українська армія мобільніша та застосовує різні сучасні тактики ведення бою. 

Але зауважимо, що всі згадані вище прогнози іноземних експертів та військових журналістів - лише припущення. Нагадаємо, що тільки військове керівництво України має повну інформацію та використовує її для відбиття агресії. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний неодноразово повторював, що запорукою успішного знищення противника є непоширення інформації про воєнну ситуацію. 

Український Дощ писав раніше, що «Задля вирішального удару по Україні» путін готує важливу заяву на 9 травня - The Daily Mail.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У Львові хірурги з США прооперували хлопчика, батько якого загинув, захищаючи Україну
Україна
У Львові хірурги з США прооперували хлопчика, батько якого загинув, захищаючи Україну
Дитина ненароком засунула руку у багаття та обпекла пальчики. Це сталося на подвір'ї власного дому рік тому. За кілька місяців тато загинув на фронті...
Скільки українців, які поїхали з країни через війну, планують повертатися — опитування
Україна
Скільки українців, які поїхали з країни через війну, планують повертатися — опитування
Половина українців, яка виїхала з України після повномасштабного вторгнення Росії планують повертатися додому тільки по закінченню війни...
Бій Героя: Залужний нагородив «Золотим Хрестом» солдата Руслана Зубарєва
Україна
Бій Героя: Залужний нагородив «Золотим Хрестом» солдата Руслана Зубарєва
Головнокомандувач нагородив старшого солдата 92-ї окремої механізованої бригади ім. Івана Сірка Руслана Зубарєва почесною відзнакою «Золотий Хрест» ...
Окупанти скаржаться путіну на значні втрати і загороджувальні загони – їх вдалося ідентифікувати
Україна
Окупанти скаржаться путіну на значні втрати і загороджувальні загони – їх вдалося ідентифікувати
Російській окупанти записали відеозвернення до бункерного диктатора...
Україна мала б удвічі більше систем ППО, якби не зрив держзамовлення 2020-2021 років - Муженко
Україна
Україна мала б удвічі більше систем ППО, якби не зрив держзамовлення 2020-2021 років - Муженко
Через зрив державно-оборонного замовлення у 2020-2021 роках українське військо мало недостатньо забезпечення озброєнням перед вторгнення рф в Україну...