Захарова розповіла, чому тренери виїжджають за кордон

Українські тренери зі спортивної гімнастики виїжджають за кордон, бо, на відміну від Батьківщини, там цінують їхню працю.
Про це в авторській колонці на «УП» написала олімпійська чемпіонка Стелла Захарова.
«І якщо Румунія, наприклад, вже є визнаним лідером спортивної гімнастики, то такі країни, як Саудівська Аравія, Індія, Бангладеш, тільки недавно почали активно розвивати спортивну гімнастику. У цьому немає нічого дивного, адже підготовкою спортсменів у більшості цих країн займаються українські тренери», – зазначила вона.
За словами чемпіонки, українці їдуть туди, де цінують їхню працю, пропонують гідну зарплату і створюють умови для виховання чемпіонів.
«Іншим країнам, судячи з усього, чемпіони потрібні більше, ніж Україні», – дорікнула Захарова.
Вона пише, що вже не знає жодного тренера-селекціонера, а раніше це були висококваліфіковані фахівці, які «вираховували» обдарованих дітей.
«Хоча, поклавши руку на серце, зараз вже і роботи у них небагато – діти мало рухаються, стадіони заростають. Спортивні інститути деградують – йти туди особливо ніхто не хоче, але ж раніше кожна кафедра проводила спортивні змагання серед студентів», – нагадала чемпіонка.
Вона наголошує: стару систему зламали, а нову побудувати так і не змогли.
Захарова вважає, що гроші на розвиток спорту знайти можна, адже знаходяться мільйони на премії для «топ-менеджерів».
«Пріоритети чиновників очевидні. Додати просто нічого», – зауважила спортсменка.