За відвідування дитячих майданчиків - штраф

З понеділка, 23 березня, у Києві діють суворі обмеження. Зокрема, відвідувати дитячі та спортивні майданчики на період карантину – суворо заборонено. Батьки-порушники платитимуть штрафи в разі порушення правила.
Про це сказав мер Віталій Кличко в понеділок, 23 березня, під час брифінгу, передає пресслужба КМДА.
«Я підкреслюю: всі дитячі майданчики закриті для відвідування. Будь ласка, не порушуйте правила. Ті, у кого не вистачає свідомості та відповідальності, платитимуть штрафи за порушення обмежень, тому що немає іншого виходу уберегти вас, якщо ви самі цього не хочете», - сказав мер.

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Ігор Петренко також звернув увагу, що в різних країн по-різному виходять із ситуації. Наприклад, в Іспанії деякі люди здавали в оренду своїх собак для того, щоб вигуляти домашнього вихованця, а деякі країни запроваджують штрафи за те, що людина не може пояснити місце перебування на вулиці.

«Посилення заходів пов'язане не тільки зі збільшенням кількості хворих, але і з тим, що частина суспільства ігнорує карантинні обмеження. Потрібно розуміти, що жодна держава, у принципі, не має достатньо репресивної сили для того, щоб стежити за кожним. Залишається тільки проводити роз'яснювальну роботу, намагатися достукатися до людей, залучати лідерів думок, до яких можуть прислухатися», – наголосив Ігор Петренко.
Експерт позитивно оцінив той факт, що на сьогоднішній день за дотриманням правил карантину в кожному транспорті повинні стежити двоє поліцейських і один працівник Муніципальної варти.
Станом на ранок 24 березня в Україні зафіксовано 84 випадки зараження коронавірусом,за останню добу - 11, в Києві всього 29 захворівших.