За рік в Україні побільшало людей, які говорять українською - опитування

У 2022 році в Україні зросла частка громадян, які спілкуються українською мовою у повсякденному житті. У 2021 році цей показник становив 64%, а у 2022-му зріс до 71%, свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.
Водночас рівень вживання російської мови знизився майже на 10%.
"Така динаміка є наслідком як ефекту символічної відмови, так частково і неможливістю проводити дослідження громадської думки на окупованих та прифронтових територіях Півдня та Сходу", – кажуть соціологи.
Також відомо, що 57% українців стали більше спілкуватися або повністю перейшли на українську мову з початку повномасштабної війни.
Про це свідчать дані опитування, проведеного компанією Gradus Research на замовлення "Суспільного".
42% українців стали спілкуватися українською більше, а 14% повністю перейшли на державну мову.
54% мешканців невеликих міст ( з населенням 50 тис. і менше) і 60% мешканців великих стали спілкуватися українською більше. Соціологи пояснюють це тим, що жителі маленьких міст частіше спілкувалися українською ще до війни
Водночас жителі невеликих населених пунктів частіше повністю переходять на українську (17%), а у великих містах цей показник складає 11%.
Нагадаємо, за даними іншого опитування понад половина українців розмовляють вдома українською.
Дослідження було проведено компанією Gradus Research на замовлення Суспільного і за підтримки BBC Media Action.
Було опитано 1 тис. респондентів віком 18-60 років по всій Україні, окрім окупованих територій та зон активних бойових дій. Вибірка відображає структуру населення України віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою. Похибка дослідження складає 3,1% з довірчим інтервалом 95%.
Український Дощ писав раніше про те, скільки українців виступають проти вивчення російської мови у школах
...