За ініціативою Франції Євросоюз запровадив чергові санкції проти ПВК «Вагнер»

Євросоюз затвердив санкції щодо групи «ПВК Вагнер» - приватної військової структури, найманці якої воювали на сході України, а також розміщені у багатьох країнах Африканського континенту. До списку потрапили три юридичні та вісім фізичних осіб, пов'язаних «з групою Вагнера», яка «базується у Росії і є військовою організацією, що не має юридичної особи», — йдеться в Офіційному звіті ЄС.
До списку санкцій, затвердженого 13 грудня Радою ЄС із зовнішньої політики увійшли засновник ПВК Дмитро Уткін та представники командування «групи Вагнера» Олександр Кузнєцов і Валерій Захаров, радник президента ЦАР Фостена-Арканжа Туадери. Санкції також наклали на Андрія Богатова, Дениса Харитонова, Сергія Щербакова, Андрія Трошева та Станіслава Дичка.
Обмеження, накладені Євросоюзом, торкнуться трьох компаній: «Велада», «Євро Поліс» та «Меркурій». У ЄС вважають, що «Євро Поліс» отримує чверть коштів, отриманих від підконтрольних російській ПВК нафтових та газових родовищ у Сирії.
Санкції проти ПВК та людей, пов'язаних з нею, запровадили через діяльність «групи Вагнера» в Україні, у Сирії, Лівії, Центрально-Африканській республіці, у Судані та Мозамбіку.
Людям зі списку заборонили в'їзд до Євросоюзу та користування послугами європейських банків. Юридичні особи не зможуть брати кредити у країнах ЄС, їхні європейські авуари мають бути заморожені.
«Група "Вагнер" наймала та тренувала військових, а потім відправляла їх у зони конфлікту, щоб залякувати громадянське населення, розкрадати природні ресурси та вдаватися до насильства. Це суперечить міжнародним законам, зокрема законам у галузі прав людини», — йдеться у заяві ЄС.
Близький до Путіна бізнесмен Євген Пригожин, якого пов'язують із ПВК «Вагнер», уже перебуває під європейськими санкціями. Це сталося після того, як російських найманців помітили у Лівії. Вони підтримували там командувача Лівійської національної армії (ЛНА) Халіфа Хафтара. За останніми даними, у Лівії зараз перебуває понад сім тисяч найманців ПВК.
Головним ініціатором санкцій щодо ПВК «Вагнер» стала Франція. На думку міністра закордонних справ країни Жан-Іва Ле Дріана, найманці військової компанії втручаються у конфлікти в іноземних державах та можуть вплинути на ситуацію у Малі.
У червні 2021 року Франція оголосила про переформатування та скорочення своєї військової присутності у Малі та сусідніх країнах. Операція "Бахран", спрямована на боротьбу з тероризмом у регіоні, тривала з 2013 року. За вісім років там загинуло понад 50 французьких військових.
Французьке МЗС неодноразово заявляло, що присутність найманців з ПВК «Вагнер» у Малі «неприпустима». У Парижі вважають, що присутність російських військових «несумісна» з французькою операцією в країні. За словами міністра закордонних справ Франції Жан-Іва Ле Дріана, ПВК «Вагнер» «виявило себе» у насильстві, поборах та «хижацтві».
...