За ініціативою Франції Євросоюз запровадив чергові санкції проти ПВК «Вагнер»

За ініціативою Франції Євросоюз запровадив чергові санкції проти ПВК «Вагнер»

Євросоюз затвердив санкції щодо групи «ПВК Вагнер» - приватної військової структури, найманці якої воювали на сході України, а також розміщені у багатьох країнах Африканського континенту. До списку потрапили три юридичні та вісім фізичних осіб, пов'язаних «з групою Вагнера», яка «базується у Росії і є військовою організацією, що не має юридичної особи», — йдеться в Офіційному звіті ЄС. 

До списку санкцій, затвердженого 13 грудня Радою ЄС із зовнішньої політики увійшли засновник ПВК Дмитро Уткін та представники командування «групи Вагнера» Олександр Кузнєцов і Валерій Захаров, радник президента ЦАР Фостена-Арканжа Туадери. Санкції також наклали на Андрія Богатова, Дениса Харитонова, Сергія Щербакова, Андрія Трошева та Станіслава Дичка.

Обмеження, накладені Євросоюзом, торкнуться трьох компаній: «Велада», «Євро Поліс» та «Меркурій». У ЄС вважають, що «Євро Поліс» отримує чверть коштів, отриманих від підконтрольних російській ПВК нафтових та газових родовищ у Сирії.

Санкції проти ПВК та людей, пов'язаних з нею, запровадили через діяльність «групи Вагнера» в Україні, у Сирії, Лівії, Центрально-Африканській республіці, у Судані та Мозамбіку.

Людям зі списку заборонили в'їзд до Євросоюзу та користування послугами європейських банків. Юридичні особи не зможуть брати кредити у країнах ЄС, їхні європейські авуари мають бути заморожені.

«Група "Вагнер" наймала та тренувала військових, а потім відправляла їх у зони конфлікту, щоб залякувати громадянське населення, розкрадати природні ресурси та вдаватися до насильства. Це суперечить міжнародним законам, зокрема законам у галузі прав людини», — йдеться у заяві ЄС.

Близький до Путіна бізнесмен Євген Пригожин, якого пов'язують із ПВК «Вагнер», уже перебуває під європейськими санкціями. Це сталося після того, як російських найманців помітили у Лівії. Вони підтримували там командувача Лівійської національної армії (ЛНА) Халіфа Хафтара. За останніми даними, у Лівії зараз перебуває понад сім тисяч найманців ПВК.

Головним ініціатором санкцій щодо ПВК «Вагнер» стала Франція. На думку міністра закордонних справ країни Жан-Іва Ле Дріана, найманці військової компанії втручаються у конфлікти в іноземних державах та можуть вплинути на ситуацію у Малі. 

У червні 2021 року Франція оголосила про переформатування та скорочення своєї військової присутності у Малі та сусідніх країнах. Операція "Бахран", спрямована на боротьбу з тероризмом у регіоні, тривала з 2013 року. За вісім років там загинуло понад 50 французьких військових.

Французьке МЗС неодноразово заявляло, що присутність найманців з ПВК «Вагнер» у Малі «неприпустима». У Парижі вважають, що присутність російських військових «несумісна» з французькою операцією в країні. За словами міністра закордонних справ Франції Жан-Іва Ле Дріана, ПВК «Вагнер» «виявило себе» у насильстві, поборах та «хижацтві».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Світ
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Бійці ЗСУ цього тижня освоїли керування військовими машинами...
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Світ
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Журналісти The Guardian поспілкувалися з добровольцями секретного українського батальйону «Братство»...
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Світ
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині досягла 1541, поранено 9733 особи, зруйновано 3471 будівлю...
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Світ
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Російський підприємець, власник ПВК Вагнера Євген Пригожин спростував повідомлення окремих пропагандистів про нібито відступ захисників України з міста Бахмут ...
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Світ
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Зруйновано близько трьох тисяч будівель, включаючи багатоповерхові будинки. У Газіантепі обвалився історичний замок
...