За даними Центру Разумкова українці найбільше довіряють Разумкову

За даними Центру Разумкова українці найбільше довіряють Разумкову

Рівень довіри українців до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова продовжує перевищувати рівень довіри до президента України Володимира Зеленського, свідчать дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 5 до 9 березня.

Згідно з результатами соцопитування, до всіх політиків, державних чиновників і громадських діячів, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, респонденти висловлюють недовіру частіше, ніж довіру.

Дещо частіше порівняно з іншими довіру виражають Разумкову (йому довіряють 38% опитаних, однак не довіряють - 48%), президенту України Володимиру Зеленському довіряють 31% і не довіряють 63%, шоумену й телеведучому (член партії "Голос") Сергію Притулі відповідно 31% і 51%, меру Києва Віталію Кличку відповідно 29% і 62%.

Найчастіше респонденти висловлюють недовіру одному з лідерів партії "Опозиційна платформа - "За життя" Віктору Медведчуку (78%, тоді як довіряють йому 13%), нардепу від "ОПЗЖ" Вадиму Рабіновичу (відповідно 76,5% і 14%), колишньому президенту Грузії Міхеілу Саакашвілі (відповідно 74% і 15%), п'ятому президенту України, лідеру "Євросолідарності" Петру Порошенку (відповідно 73% і 22%), чинному прем'єру України Денису Шмигалю (відповідно 72% і 16%), главі МВС України Арсену Авакову (відповідно 72% і 19%), лідеру "Батьківщини" Юлії Тимошенко (відповідно 72% і 20,5%), одному з лідерів "ОПЗЖ" Юрію Бойку (відповідно 71,5% і 21,5%).

За даними дослідження, серед державних та громадських інститутів найчастіше довіру виражають Збройним силам України (їм довіряють 70% опитаних), волонтерським організаціям (65%), церкві (64%), Державній службі з надзвичайних ситуацій (63%), Державній прикордонній службі (60%), Національній гвардії України (56%), міському голові (селища, села), в якому проживає респондент (56%), добровільним батальйонам (55%), громадським організаціям (53%), раді міста (селища, села), в якому проживає респондент (51%).

Недовіру частіше висловлюють ЗМІ Росії (не довіряють їм 82% опитаних), державному апарату (чиновникам) (80%), судам (судовій системі загалом) (79%), Верховній Раді (77,5%), уряду України (76%), Вищому антикорупційному суду (73%), політичним партіям (71%), прокуратурі (71%), комерційним банкам (70%), Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) (70%), Верховному Суду (69%), Конституційному Суду України (69%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (68%), Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) (68%), місцевим судам (66%), президенту України (61,5%), Національному банку України (60%).

Дослідження проведено методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів.

Було опитано 2 018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.

Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% із імовірністю 0,95.

Теги
Схожi
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Україна
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Камера оснащена, зокрема, холодильником, мікрохвильовкою, телевізором, стаціонарним телефоном, WiFi, кнопкою для екстреного виклику охорони, санвузолом та відеокамерою...
Вінниця отримала міжнародну нагороду – Почесну відзнаку Ради Європи
Україна
Вінниця отримала міжнародну нагороду – Почесну відзнаку Ради Європи
17 травня міському голові Сергію Моргунову її вручила членкиня Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Юлія Овчинникова....
Кива привітав «колег-вчених» з Днем Науки
Україна
Кива привітав «колег-вчених» з Днем Науки
При цьому він порівняв свою персону з астрономами Миколою Коперником та Галілео Галілеєм й заявив, що теж «постраждав» через наукову діяльність

...
Український курсант здобув відзнаку британського коледжу Королівських ВПС
Україна
Український курсант здобув відзнаку британського коледжу Королівських ВПС
Курсант Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Антон Лузгарь був нагороджений Міжнародною премією у Коледжі Королівських Військово-Повітряних Сил Кранвелл, що у Британії...
Російські окупанти застосували на Донбасі реактивний вогнемет
Україна
Російські окупанти застосували на Донбасі реактивний вогнемет
Російські окупаційні війська обстріляли Катеринівку на Луганщині із реактивного вогнемета...