За 47 днів таємне джерело надіслало на Землю 1652 сигнали з космосу

За 47 днів таємне джерело надіслало на Землю 1652 сигнали з космосу

Міжнародна дослідницька група на чолі з професором Лі Ді і доктором Ван Пей з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC) зафіксувала найбільший на сьогоднішній день набір подій FRB - так званих швидких радіовсплесков, що надійшли у рекордно короткі терміни з одного невідомого джерела в глибокому космосі.

Результати дослідження опубліковано в журналі Nature, а коротко про них повідомляється на сайті Китайської академії наук. Відразу пояснимо, що абревіатурою FRB (Fast Radio Burst) прийнято називати швидкі радіовсплески, природу яких астрономи поки визначити не можуть.

Такі сигнали вперше були спіймані у 2007 році. Вони характеризуються дуже потужним викидом енергії, який займає мілісекунди. До минулого року вважалося, що сигнали FRB є поодинокими, однак останні спостереження доводять, що багато з них насправді повторюються з певною циклічністю.

Саме таку подію і зареєструвала у новому дослідженні міжнародна команда астрономів. Воно отримало найменування FRB 121102 і побило відразу кілька астрономічних рекордів. Повідомляється, що за допомогою сферичного радіотелескопа FAST всього за 47 днів, починаючи з 29 серпня 2019 року, було виявлено тисячу шістсот п'ятьдесят два швидких радіосплесків.

На сьогоднішній день це найбільший набір подій FRB, відомих науці. Автори роботи пишуть, що тільки він один включає в себе більше сигналів FRB, ніж було отримано від усіх інших джерел разом узятих. Вчені сподіваються, що настільки великий пакетний набір дозволить, нарешті, визначити характеристики енергії, зокрема її розподіл щодо сигналів FRB. А отримані дані вдасться застосувати і до інших подібних сигналів, що, в кінцевому рахунку, повинно пролити світло на природу цих загадкових явищ.

Дослідники підкреслюють, що подія FRB 121102 - це перший відомий нам космічний "ретранслятор". Вчені простежили сигнали і встановили, що вірогідним джерелом є карликова галактика. Величезна кількість сигналів, отриманих звідти, свідчить про те, що в цій галактиці розташований якесь "постійно діюче радіоджерело". При цьому, пишуть вчені, поведінку FRB 121102 дуже важко передбачити. Є припущення, що радіосплески пов'язані з якимось "сезонним" фактором.

До слова, це виявилося не єдиним відкриттям китайських вчених. В рамках дослідження Commensal Radio Astronomy FAST Survey було виявлено ще шість раніше невідомих FRB, причому одне з джерел, як припускають вчені, може виявитися новим "ретранслятором", подібним події FRB 121102. Додамо, що сигнали FRB можуть тривати всього одну тисячну секунди, але при цьому вони здатні випускати енергію, яку можна порівняти з річним обсягом енергії, що виробляється нашим Сонцем.

Походження FRB як і раніше невідомо, хоча в останні роки було висунуто безліч різноманітних гіпотез. Деякі розроблені вченими моделі враховували навіть такий екзотичний фактор, як діяльність інопланетян, але останні спостереження цю гіпотезу зняли - вони підтвердили, що таємничі сигнали мають природне походження. А в якості їх джерел вчені розглядають кілька кандидатів, в тому числі нейтронні зірки, чорні діри і навіть космічні струни, що збереглися з часів Великого вибуху.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
На Місяці виявили два штучні кратери: є припущення, що причетний Ілон Маск
Наука і технології
На Місяці виявили два штучні кратери: є припущення, що причетний Ілон Маск
Команда американського орбітального супутника LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter) опублікувала знімки поверхні Місяця, на яких видно два абсолютно нові кратери...
На Марсі знайшли аномальні поклади водного льоду 
Наука і технології
На Марсі знайшли аномальні поклади водного льоду 
Відкриття може мати значення як вивчення історії Червоної планети, так її майбутнього освоєння...
Соцмережі Facebook та Instagram визнані в росії екстремістськими і заборонені
Наука і технології
Соцмережі Facebook та Instagram визнані в росії екстремістськими і заборонені
Соцмережа Facebook була заблокована в росії 4 березня, через десять днів після повномасштабного російського вторгнення в Україну...
Ілон Маск заборонив менеджменту Tesla працювати віддалено
Наука і технології
Ілон Маск заборонив менеджменту Tesla працювати віддалено
Маск висунув ультиматум керівникам, які за час пандемії звикли працювали віддалено. Тепер вони мають працювати в офісі мінімум 40 годин на тиждень...
Найдешевшим новим автомобілем Великобританії став французький електрокар
Наука і технології
Найдешевшим новим автомобілем Великобританії став французький електрокар
Компанія Citroen ось-ось виведе на ринок Великобританії крихітний електромобіль Ami, якому судилося стати найдоступнішою новою машиною на ринку...