[]

З вересня Український інститут в Лондоні очолить новий директор

З вересня Український інститут в Лондоні очолить новий директор

Український інститут в Лондоні (Ukrainian Institute London) з вересня 2020 року очолить Олеся Хромейчук. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сторінці закладу в Facebook.

«Правління Українського інституту в Лондоні із задоволенням повідомляє, що з 1 вересня 2020 року директором інституту буде доктор Олеся Хромейчук», - йдеться у дописі.

Олеся Хромейчук замінить на цій посаді Марину Песенті, яка була директоркою установи з 2015 року. Олеся Хромейчук – історик, яка спеціалізується на історії України.

Олеся родом зі Львова, переїхала до Великобританії у 2000 році і з того часу активно брала участь у житті української громади в Лондоні та за її межами.

Історикиня викладає в Королевському коледжі Лондона (King’s College London). Раніше вона викладала в Кембриджському університеті (University of Cambridge), Університетському коледжі Лондона (University College London) та Університеті Східної Англії (University of East Anglia).

У 2019 році вона була викладачкою спеціального модуля в Українському католицькому університеті.

Олеся Хромейчук також керує театральною компанією «Молодий театр Лондона» (Molodyi Teatr London), яка інсценує документальні твори, досліджуючи нагальні соціально-політичні теми, включаючи війну на сході України.

Зазначається, що члени правління Українського інституту в Лондоні висловили подяку Маріні Песенті за її роботу на посаді директора інституту, завдяки якій установа, зокрема, розширила свою аудиторію, була зареєстрована як благодійний  фонд у 2016 році та розбудувала стосунки з освітніми та культурними інституціями Великої Британії.

«Марина Песенті активно будувала партнерські стосунки з провідними навчальними та культурними установами Великої Британії. Вона організувала широкий спектр лекцій, панельних дискусій та кінопоказів, а також уроки української мови на постійній основі та книжковий клуб. Вона допомогла зібрати кошти від різноманітних донорів, в тому числі за допомогою пам’ятних та приємних українських тематичних заходів. Під її керівництвом інститут допоміг Україні побудувати власний наратив у Великій Британії, поглибив його та охопив широку аудиторію, включаючи єврейську громаду в Лондоні», - наголошується в дописі.

Довідко: Український інститут Лондона заснований у 1979 році кардиналом Йосифом Сліпим, Патріархом Української греко-католицької церкви. Метою інституту є поширення у Великій Британії інформації про Україну та українців у сферах мистецтва, мови, літератури, історії, релігії, культури та спадщини, традицій та поточних справ.

Джерело

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
Події
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
У Чехії за минулий рік народилося понад 1250 українців, що на півтори сотні більше порівняно з попереднім роком...
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Події
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Українська громада Ґраца (Австрія) вперше отримала свого представника у консультаційній раді мігрантів, яка представляє інтереси мешканців міста – негромадян ЄС, ним стала Галина Скотнік...
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Події
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Українська тенісистка, бронзовий призер Олімпійських ігор у Токіо 2020 Еліна Світоліна відвідала у Чикаго (США) Український національний музей...
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
Події
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
У польському місті Холм відзначили 155-ту річницю від дня народження одного з найвідоміших діячів українського державотворення Михайла Грушевського...
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
Події
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
У п’яти престижних кінотеатрах столиці Китаю упродовж 22-30 вересня відбудуться «Дні українського кіно»...