З обранням Байдена Україна може зітхнути з полегшенням - західні ЗМІ

Перемога Джо Байдена на президентських виборах у США є доброю новиною для України - про це майже одностайно пишуть провідні західні ЗМІ.
На їхню думку, чітка позиція Байдена щодо загрози з боку Росії, а також його залученість в українську політику під час роботи на посаді віцепрезидента означають, що у наступні чотири роки Київ зможе розраховувати на увагу та підтримку з боку Білого дому.
А деякі експерти наголошують, що головний позитивний підсумок для України - це можливість "перезапустити" відносини з США таким чином, щоб країна більше не опинялася в центрі американських внутрішньополітичних баталій.
Більш прийнятний президент, ніж Трамп
"Послання від українських лідерів до союзників у Вашингтоні після виборів звучить дуже просто: будь ласка, не втягуйте нас у свої партійні баталії", - так описує настрої в Києві американська Washington Post.
Як нагадує газета, у попередні роки Київ неодноразово опинявся в центрі американської внутрішньої політики. Тому під час підрахунку голосів українське керівництво поводилося дуже обережно - аби нікому не здалося, що Україна займає сторону одного з кандидатів.
Але новина про те, що Байден перемагає, дала країні привід зітхнути з полегшенням, наголошує видання. Причин цьому кілька, і одна з них полягає у досвіді майбутнього господаря Білого дому - під час президентства Барака Обами він тісно працював з Україною.
"Він розуміє геополітичну важливість України у боротьбі з ворожими діями Росії", - цитує Washington Post аналітика Тімоті Еша.
Експерт наголошує, що окрім безпекової підтримки, яку Байден скоріше за все надаватиме Києву, йдеться також про допомогу в боротьбі з корупцією. Джо Байден неодноразово відвідував Україну, а своєю промовою 2015 року у Верховній Раді навіть намагався мотивувати депутатів працювати заради успіху України, а не в особистих інтересах.
До того ж, жорстка позиція колишнього віцепрезидента щодо Кремля є більш прийнятною для України, ніж політика Дональда Трампа, якого неодноразово звинувачували в прихильності до Володимира Путіна, пише Washington Post з посиланням на експертів.
фото: Джо Байден неодноразово відвідував Україною, а своєю промовою 2015 року у Верховній Раді навіть намагався мотивувати депутатів працювати заради успіху України, а не особистих інтересів
"Нічний кошмар" завершено?
Видання BuzzFeed News також наголошує на відчутті полегшення в Україні після оголошення про поразку Дональда Трампа.
"Це як прокинутися від нічного кошмару", - цитує сайт Дар'ю Каленюк, виконавчу директорку Центру протидії корупції.
"Українці, які сподівалися, що відносини між Вашингтоном і Києвом повернуться до рівня, на якому вони були до Трампа, були втішені новиною, що наступним американським президентом стане кандидат, який їх підтримує, а не називає Україну "корумпованою" країною з "жахливими людьми", - зазначає видання.
BuzzFeed News нагадує, що Байден шість разів відвідував Київ, обіцяв підтримувати "демократичні амбіції" України, а також відкрито називав Росію "загрозою безпеці".
І хоча президент Володимир Зеленський намагався уникати будь-яких коментарів щодо американських виборів, він "таємно вболівав за Байдена та був дуже задоволений його перемогою", пише видання з посиланням на власні анонімні джерела.
Але є в Україні і ті, кого перемога Байдена засмутила, пише BuzzFeed News. Зокрема йдеться про тих, хто допомагав адвокату Трампа Рудольфу Джуліані шукати компромат щодо діяльності сина Байдена під час роботи в Україні.
"Андрій Деркач, якого американські посадовці назвали "активним російським агентом" і який, за їхніми словами, намагався втрутитися в американські вибори від імені Кремля, заявив BuzzFeed News, що був розчарований і зазначив, що Трамп ще може перемогти після позовів до суду", - констатує BuzzFeed.

фото: Андрій Деркач (праворуч) опублікував кілька розмов ексвіцепрезидента США Джо Байдена, зокрема з п'ятим президентом України Петром Порошенком
Як відомо, міністерство фінансів США запровадило санкції проти чотирьох осіб, яких підозрюють у втручанні у вибори президента за підтримки Росії. Серед них — троє росіян і український депутат Андрій Деркач.
У повідомленні Мінфіну США йдеться, що Деркач понад 10 років "був активним російським агентом, який підтримував тісні зв'язки з російськими спецслужбами" і що він прямо чи опосередковано втручався в президентські вибори 2020 року в США.
"Принаймні з кінця 2019 року до середини 2020 року Деркач проводив приховану кампанію впливу, зосереджену на просуванні неправдивої та необгрунтованої інформації щодо американських чиновників", - йдеться в заяві відомства.
Більш передбачувана зовнішня політика
Одразу декілька провідних ЗМІ пишуть, що успіх Байдена є важливим для всього світу.
За оцінкою британської Daily Telegraph, на відміну від свого опонента Дональда Трампа, Байден добре знається на міжнародній політиці, зокрема завдяки своїй роботі в адміністрації Обами над такими "заплутаними та невдячними напрямками", як Україна, Ірак і Афганістан.
Американська New York Times тим часом зауважує, що у Володимира Путіна є "багато причин" ставитися до перемоги Байдена з деяким острахом.
"Байден вбачає в Росії одну з найбільших загроз безпеці Америки, обіцяє відбудувати зіпсовані стосунки з європейськими союзниками, а в статусі віцепрезидента він активно підтримував прозахідних політиків в Україні - державі, з якою Росія веде війну", - констатує газета.