[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Із Ірландії з любов'ю: ірландці повертають борг честі індіанцям США 

Із Ірландії з любов'ю: ірландці повертають борг честі індіанцям США 

Жителі Ірландії зібрали понад 3 млн доларів для гуманітарної допомоги індіанцям США під час пандемії коронавірусу. Чому саме індіанцям і звідки така ініціатива під час пандемії, котра охопила сьогодні весь світ і від якої потерпають всі країни і народи,  в тому числі і сама Ірландія? Про це читайте у нашому сюжеті.

Історія

У 1845-1849 роках Ірландію виснажив Великий голод, відомий також як Ірландський картопляний голод. Його причиною стало поширення грибкового захворювання картоплі –фітофторозу, коли заражені бульби починають гнити прямо в землі або в сховищах. З'явившись на острові в 1845-му році, він знищив практично весь урожай. Наступного року вирішили висадити все те, що вдалося зберегти, в тому числі й заражену картоплю. Це вилилося в нові неврожаї. Ірландці залишилися без картоплі, яка складала основу їхнього щоденного раціону. Для селян не було роботи, а землевласникам просто нічим було з ними розплачуватися.

на фото - пам'ятник Великому Голоду в Ірландії, встановлений в ірландської столиці в місті Дубліні.

Хвороба картоплі "була" і в інших європейських країнах, але ніде вона не викликала настільки катастрофічних наслідків. За різними підрахунками, в Ірландії від голоду померли від 500 тис. до 1,5 млн осіб, безліч людей емігрувало до Америки і Великої Британії.

Допомога від чокто

У 1847 році про страшний голод в Ірландії дізналися індіанці чокто. Самі вони за кілька років до цього пережили непрості часи – починаючи з 1830-х років корінних американців примусово переселяли на територію теперішнього штату Оклахома.

Чокто і ще чотири племені були змушені покинути землі своїх предків і пройти довгий шлях, відомий зараз як "Дорога сліз". Під час переїзду багато хто не вижив, люди страждали від антисанітарії, голоду і хвороб (взимку - від запалення легень, влітку – від холери).

Пам'ятаючи про пережиті біди, племена чокто вирішили підтримати ірландців, які голодували і зібрали нужденним 170 доларів допомоги (ABC News пише, що це близько 5 тис. 350 доларів у нинішньому еквіваленті). - неймовірна сума для бідного племені.

Так почалася дружба двох народів

На знак подяки у 2015 році ірландці встановили у себе в графстві Корк скульптуру "Споріднені душі".

Це дев'ять величезних пір'їн із нержавіючої сталі, які утворюють порожню чашу.

2020-й рік

В розпал пандемії коронавірусу Covid-19, коли почали з'являтися новини, що від коронавірусу дуже сильно постраждали племена навахо і хопі, журналістка The Irish Times Наомі О'Лірі  повідомила, що індіанці страждають від коронавирусу і їх штат став одним з найбільш постраждалих районів від цієї напасті в США, а також нагадала у своєму Twitter про допомогу, яку 173 роки тому індіанці надали ірландцям.

 

Вона ретвітнула допис про збір коштів на сайті GoFundMe.

Несподівано для всіх ірландці, не змовляючись, вирішили «повернути борг» дружньому народу - буквально за кілька днів сума пожертвувань досягла 3 млн доларів (станом на 8 травня).

У коментарях до своєї публікації журналістка додала кілька скриншотів із цього сайту.

Люди, які пожертвували гроші, залишають там повідомлення:

«З Ірландії з любов'ю. Ви допомогли нам, коли ніхто інший не допоміг»

"Радий допомогти погасити борг Ірландії".

"Ми ніколи не забудемо вашу доброту до нас, коли у нас залишилося менше, ніж нічого".

"Дякуємо за допомогу в 1800-х. Я хотів би дати більше, але втратив роботу".

"За часів великих страждань, як зараз, якщо ми зможемо об'єднатися і підтримати один одного, це матиме значення. Щедрість, проявлена ​​до ірландців під час нашого голоду, показала це. Я хочу вшанувати цей вчинок і допомогти".

Ось ще кілька коментарів з сайту GoFundMe, якими поділилося видання Our Community Now:

"Розповіді про доброту ваших предків завжди зачіпали моє серце. Я з почуттям смирення хочу повернути борг у цій невеликій мірі. Ірландія пам'ятає".

"В Ірландії не забувають свою історію, і ми не забудемо щедрість і велике серце корінних американців".

"На знак солідарності, з Ірландії".

"173 роки тому народ нації чокто показав Ірландії неймовірну щедрість. Я роблю пожертви в пам'ять про наше спільне минуле, і щоб допомогти подолати цю кризу разом – так само, як ми зробили це майже два століття тому", - цитує одного із донорів The Irish Times.

Як пише видання, коли представниця народу навахо і член команди, яка займається збором коштів, розповідала The Irish Times про пожертвування, вона не могла стримати сліз.

Австралійське видання Lonely Planet, яке теж писало про цю історію, зазначило:

"Багато що змінилося за останні сто років, окрім одного – людської доброти і співчуття, навіть у найважчих умовах".

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр назвав пандемію коронавірусу "випробуванням нашої людяності".

"Пандемія – це не війна. Нації не йдуть проти націй, солдати – проти солдатів. Це випробування нашої людяності".

Це є так. В часи випробувань і лиха безцінна допомога і співчуття небайдужих людей, особливо тих, то сам не є заможнім і ділиться останнім, тому ще в цій пожертві є не тільки кошти, а й частина людяного серця і жалю.  

«І поглянув Він і побачив заможних, що кидали великі дари свої до скарбниці, побачив також і вбогу вдову, яка поклала туди дві лепти, і сказав: по правді кажу вам, що ця бідна вдова дала пожертву більше за всіх! Бо всі клали від лишка свого в дар Богові, а вона поклала з убозтва свого весь прожиток, що мала.» (Біб. Єван.Лк. 21:1). 

Нехай добро завжди повертається сторицею.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Японії повністю скасували режим НС
Світ
В Японії повністю скасували режим НС
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе в понеділок, 25 травня, скасував режим надзвичайної ситуації в Токіо та ще чотирьох префектурах...
Бразилії пророкують громадянську війну
Світ
Бразилії пророкують громадянську війну
Йдеться про звинувачення президента в перевищенні повноважень і втручанні в діяльність органів слідства. Вперше про можливі злочини лідера держави громадськості стало відомо від колишнього міністра юстиції Сержіу Мору....
У Москві злякалися розпаду Росії
Світ
У Москві злякалися розпаду Росії
Голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що США намагаються дестабілізувати ситуацію в Росії і зрештою її «розчленувати»...
Через кризу американці перейшли на штучне м'ясо
Світ
Через кризу американці перейшли на штучне м'ясо
Це відбувається через припинення роботи великих м'ясокомбінатів, перебої з постачанням, дефіцит натурального м'яса і зростання цін на нього...
Засновник Twitter роздасть всі свої гроші
Світ
Засновник Twitter роздасть всі свої гроші
Джек Дорсі планує до кінця життя роздати всі свої гроші на благодійність...