[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Життя Маккейна. Якою має бути національна еліта

Життя Маккейна. Якою має бути національна еліта

Життя Джона Маккейна – це однозначно хрестоматійний приклад того, якою має бути національна еліта.

Джон Маккейн – син Джона Маккейна й онук Джона Маккейна, адміралів, чиє ім’я гордо носить один з американських есмінців. Бачила наймолодшого з Маккейнів, «білого торнадо», під час Майдану. То був концерт «Океану Ельзи», американський політик дивився на море вогників з вікна Будинку профспілок, де на його честь був організований скромний імпровізований прийом.

До того я уявляла Маккейна високим сухим чоловіком, дисидентом, який промовляє прописні істини. Маккейн виявився невисоким, але з дуже твердою поставою. Звичайно, він уже давно був пам’ятником самому собі, але не виглядав монологічним. Маккейн жваво про щось говорив з Павлом Шереметом, з яким, здається, вони були вже знайомі. В ту ніч я прочитала про нього все і передивилася відео, які гуглилися.

Маккейн прожив феєричне життя, побувавши за крок до смерті безліч разів. Зрештою, навіть з раком він боровся не раз. Не кажучи про бойові вильоти, війну, п’ятирічний полон.

Дві країни – дві ментальності: у нас є глузливий мем про сина Порошенка (може, він і ваш під’їзд має прибрати, а не тільки воювати?), а в них син командувача театром бойових дій у В’єтнамі просився на війну. Хоча на той момент закохався у кралю-фотомодель і всиновив двох її дітей. І, до речі, вже на війні Маккейн критикував своє командування за неефективну, на його думку, тактику, яка наражала бойових льотчиків на невиправдану небезпеку.

Історія полону взагалі заслуговує не на один фільм: не кожен виживе, після того, як його літак зіб’є ракета. Катапультувався, упав в озеро, вибрався, був відданий на розтерзання натовпу. Не кожен би вижив і в тюрмі, де сидів Маккейн. А головне – як він сидів. Там були і катування, і одиночна камера, і моральний тиск. Коли Маккейн відмовився виходити, поки не випустять інших, його почали щодня бити. Били по голові. І це не раз потім згадували його політичні опоненти.

Ще бачила дуже смішне відео з його першої виборчої кампанії, де люди на окрузі критикували його, що він не місцевий і не знає проблем їхньої водокачки. Електорат – він скрізь плюс-мінус однаковий. І політична боротьба в усіх країнах жорстока й абсурдна. Американський виборець у 2008-у замість реального, в прямому сенсі слова героя, вибрав хлопця з гарним фейсбуком.

Україна, яка не десь за кодоном, а на власній території щодня втрачає своїх найкращих чоловіків, у 2019-у теж, мабуть, вибере за звичкою не найкращого. З найкращих кепкують. За океаном, і в нас. Скільки б разів не збувалися їхні пророцтва, якими б дієвими потім не виявлялися їхні рецепти. Бо у всьому світі настала епоха, коли важливо здаватися, а не бути. Маккейн був одним з останніх, хто був.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Путін наказав заморити голодом на «Азовсталі» більше 1000 цивільних - жінок та дітей
Орки скинули авіабомбу на «Азовсталь»: скільки загинуло людей неможливо з‘ясувати
Маріупольських чоловіків терористи спробують мобілізувати для війни проти України
Папа Римський заявив, що підтримка українців - це расизм. А чому б йому не вивезти поранених з Маріуполя?