Юрій Рибчинський: «Сталін зробив усе можливе, щоб Німеччина напала першою»

Юрій Рибчинський: «Сталін зробив усе можливе, щоб Німеччина напала першою»

Поет, драматург, Герой України Юрій Рибчинський, який народився у травні 1945-го, напередодні Дня Пам'яті і Примирення, розповів свою версію причин Другої Світової війни. Своїми думками щодо задумів Сталіна і помилок Гітлера народний артист України поділився днями у програмі "10 розмов з батьком" на YouTube - каналі свого сина, політика і поета Євгена Рибчинського. 

"Напередодні плаваючого Дня Перемоги, який за традицією пострадянський простір святкує 9 травня, а Європа - на день раніше, хочеться поговорити про те, чому Друга Світова, у якій спочатку Німеччина і СРСР були союзниками, а потім ворогами, переросла на грандіозну м’ясорубку, що завершилася ще трагічне, ніж розпочалася. Про роль, яку зіграв Сталін у приході Гітлера до влади, про пакт Молотова-Ріббентропа, про роль Америки у перемозі над фашизмом, і про мільйони українців, яких радянська влада безжально знищувала під час так званої Вітчизняної війни ми сьогодні в межах циклу програм “Розмови з батьком” поговоримо з Героєм України Юрієм Рибчинським. Отже, сьогоднішня тема - ДРУГА СВІТОВА: ПЕРЕДУМОВИ, РЕАЛІЇ, НАСЛІДКИ." - написав у анотації до відео Євген Рибчинський.

У розмові з сином 75-річний автор легендарних українських пісень "Ой летіли дикі гуси", "Чарівна скрипка", "Три поради" та інших, який за освітою є філологом, а за покликанням - літератором та істориком, припустив, що радянський диктатор Іосиф Сталін, розуміючи, що в разі нападу СРСР на Німеччину, проти нього повстане весь світ, зробив усе можливе, щоб саме Гітлер напав на СРСР, порушивши Пакт Молотова-Ріббентропа.

"Читаючи Віктора Суворова, колишнього розвідника, залишаються незрозумілими деякі пазли. Він каже, що війна Німеччиини (проти СРСР) була привінтивна, що Гітлер на місяць-два випередив Сталіна, адже Сталін першим готувався напасти (на Німеччину). З моєї точки зору, це неможливо. Чому? Тому, що Сталін був на відміну від Гітлера людиною, яка приймає рішення, прорахувавши на багато кроків вперед. Сталін розумів, що якщо він почне війну першим, то нападником буде він. І навколо Німеччини проти Радянського Союзу буде така коаліція, що виграти буде неможливо." - аргументував Рибчинський свою позицію.

В ході бесіди батько з сином торкнулися таких питань як політичні обставини напередодні Другої Світової, Версальська угода, Оборона Києва, Бабин Яр, Перл Харбор, смерть Гітлера і тривала заборона святкування Дня перемоги.

"Коли вирішувалося питання, захищати Київ, чи ні, маршал Жуков сказав, що швидкість, з якою рухаються німецькі війська така, що не дозволяє побудувати справжній бастіон біля Києва, і краще відійти до Запоріжжя і Дніпропетровська, і там побудувати все належне. І Сталін, запаливши свою знамениту трубку, сакраментально як актор сказав: "Київ це мати міст руських. От ви, товариш Жуков, віддали б свою мати на наругу ворогам?" - розповів Юрій Рибчинський, додавши, - "72 дні тривала героїчна оборона Києва, і це зрештою врятувало Москву."

51-річний Євген Рибчинський на своїй сторінці у соцмережі Facebook зазначив, що цикл програм "Розмови з батьком" матимуть 10 серій. Крім того, найближчим часом на своєму YouTube - каналі запустить ще один проєкт під назвою "Ще не вмерла UA". Першим його гостем буде відомий політтехнолог Сергій Гайдай.

Теги
Схожi
У двох музеях Туреччини запрацювали аудіогіди українською
Культура
У двох музеях Туреччини запрацювали аудіогіди українською
У Галатській вежі в Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі почали працювати нові україномовні аудіогіди в Туреччині...
У Великобританії назвали лауреатів кінопремії BAFTA
Культура
У Великобританії назвали лауреатів кінопремії BAFTA
Премія BAFTA вручається з 1948 року в Лондоні. Церемонія є своєрідною генеральною репетицією «Оскара», адже в більшості випадків передбачає підсумки голосування членів Американської академії кіномистецтва...
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Культура
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Останній альбом The Beatles під назвою «Let It Be» вийшов вже після розпаду гурту, але The Beatles не виступав з січня 1969 року, після імпровізованого концерту на даху лондонської звукозаписуючої студії...
140 тис грн:  суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
Культура
140 тис грн: суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
7 квітня Апеляційний суд ухвалив стягнути з колишнього адвоката Василя Стуса Віктора Медведчука 139,5 тис. грн на користь видавництва Vivat...
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Культура
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Концепція є фундаментом для роботи на 10 років з розвитку кримськотатарської мови, яка наразі у критичному стані...