Якщо буде війна «доведеться забути про всі внутрішньополітичні чвари» - Фесенко

Якщо буде війна «доведеться забути про всі внутрішньополітичні чвари» - Фесенко

Один з найвідоміших українських політологів України Володимир Фесенко на своїй сторінці у Facebook закликав усі проукраїнські і проєвропейські сили до об’єднання і консолідації заради ефективного протистояння країні-агресору і її лідеру Володимиру Путіну.

В цьому контексті політолог проаналізував дискусію у соцмережах навколо підтримки Віталієм Кличком експрезидента Петра Порошенка.

"Я не бачу, чому тут дивуватись. По-перше, вони давні партнери. Віталій на відомій зустрічі у Відні (в гостях у Фірташа) навесні 2014 року поступився Петру Олексійовичу у претензіях на пост Президента України. Потім певний час очолював партію «Блок Петра Порошенка – «Солідарність». По-друге, зараз обох об’єднує протистояння із Зеленським.
Так що все закономірно і логічно", - зазначив експерт.
Фесенко вважає, що предметом для дискусії є «заклик про об’єднання і консолідацію в нинішній ситуації загострення стосунків з Росією, і про доцільність кримінальної справи «про державну зраду Порошенка».
"Заклик про об’єднання і консолідацію, щоб разом протистояти Путіну, в принципі є правильним. Я сам до цього закликаю в своїх публікаціях. Але що я бачу: ті, хто закликає до консолідації, самі не припиняють політичну війну проти свого головного опонента. Якась одностороння гра виходить. Якщо припиняти політичну війну, то обом сторонам одночасно. Інакше не вийде. На жаль, я не бачу реальної готовності до цього з обох сторін. Проте я впевнений, якщо ворог піде на нас війною, то проти нього виступлять всі політичні сили, які мають проукраїнські і проєвропейські позиції. І тоді доведеться забути (хоча б на час) про всі внутрішньополітичні чвари", - наголосив Фесенко.
 
Щодо справи «про державну зраду Порошенка» політолог вважає, що після появи плівок Медведчука цю справу неминуче доведеться розслідувати.
"Після всього того, що ми почули на плівках Медведчука, все це треба ретельно розслідувати. Інакше це ганьба для держави", - вважає експерт.
Також Фесенко вважає, що справа «про державну зраду Порошенка» має принципово політичне і моральне значення, незалежно від персоналій і посад.
"Ця справа про «червоні лінії»: які стосунки з так званими ДНР і ЛНР є припустимими, а які – категорично ні! До речі, давно треба розібратись і з політико-правовою межею, які відрізняє сумнівні політичні рішення від реальної державної зради. А то ми вкрай девальвували це поняття – «зрада», використовуючи його де не попадя. Також треба з’ясувати, де йдеться про кримінальну відповідальність, а де про моральне і політичне значення того, що відбулося.
І тому обов’язково потрібно провести виважене і політично неупереджене розслідування тієї оборудки з купівлею вугілля в ОРДЛО наприкінці 2014 р., під час загострення боїв на Донбасі, і в розпал штурму Донецького аеропорту, коли гинули українські кіборги. Політико-правова і моральна драма цієї ситуації є очевидною, і з нею треба нарешті розібратись. І це буде величезний і вкрай складний виклик для нашої правоохоронної і судової системи", - наголосив Фесенко.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Мало спільного»: Саакашвілі категорично відповів на порівняння із Порошенком
Політика
«Мало спільного»: Саакашвілі категорично відповів на порівняння із Порошенком
Михайло Саакашвілі заявив, що не має нічого спільного з «інститутським однокашником» Петром Порошенком...
Байден підтвердив Зеленському готовність США рішуче реагувати на агресивні дії Росії
Політика
Байден підтвердив Зеленському готовність США рішуче реагувати на агресивні дії Росії
Сполучені Штати обмірковують шляхи додаткової допомоги економіці України в умовах воєнного тиску Росії...
«На відміну від деяких політиків, ми переговорів з сепаратистами не ведемо» - Єрмак
Політика
«На відміну від деяких політиків, ми переговорів з сепаратистами не ведемо» - Єрмак
Перед зустріччю у Парижі «нормандських радників» голова ОПУ повідомив ЗМІ, що Україна має намір обговорити передусім відновлення режиму припинення вогню...
У відповіді Росії щодо «гарантій безпеки» США врахували позицію України  - Кулеба
Політика
У відповіді Росії щодо «гарантій безпеки» США врахували позицію України - Кулеба
«Наша позиція врахована, і пропозиції, які Сполучені Штати направлять Росії в частині Україні не викликають наших заперечень», - сказав Кулеба...
Президентський рейтинг у січні 2022: ймовірність війни вносить свої корективи
Політика
Президентський рейтинг у січні 2022: ймовірність війни вносить свої корективи
Якби вибори президента відбулися найближчої неділі найбільшу підтримку серед українців отримали б Володимир Зеленський та Петро Порошенко...