Яким буде 2021 рік для України? - прогнози Віталія Портникова

Яким буде 2021 рік для України? - прогнози Віталія Портникова

Яким буде новий, 2021 рік? Це питання багато хто навіть й не намагається собі задавати сьогодні, коли людство із очевидним полегшенням прощалось із минулим 2020 роком, адже 2020 - рік пандемії - став одним із найбільш важких років у сучасній історії людства.

Але чи стане більш простим для нас 2021 рік? На цю тему роздумує журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода і Крим.Реалії Віталій Портников. Наводимо його текст.

"Світ існує ніби у кількох вимірах водночас. З одного боку, у деяких країнах вже почалася вакцинація населення. З іншого – люди продовжують заражатись і помирати, уряди запроваджують локдауни, а виявлення нових мутацій вірусу, як нещодавно у Великій Британії, призводить майже до панічних настроїв і рішень. Є й країни, в яких вакцини поки що немає – і Україна серед таких держав. До того ж ми досі не знаємо, який насправді час знадобиться для щеплення й наскільки ефективним воно виявиться. Ну й не будемо приховувати, що чимало людей не збираються вакцинуватися.

Рік турбулентності

І все це – питання не тільки медичні, але й економічні та політичні. Адже від перемоги над хворобою залежить, як швидко запуститься світова економіка. Для України це є дуже важливим ще й тому, що грошей для підтримки людей у бюджеті просто немає, не варто навіть порівнювати українські компенсації із допомогою західних урядів. Та й взагалі – що буде із бюджетом на 2021 рік? Чи отримає український уряд допомогу від Міжнародного валютного фонду? Або на заваді цьому стане українська політична турбулентність?

Так, турбулентність! Якщо б мене попрохали одним словом оцінити український 2021 рік, я б назвав його роком турбулентності! Адже ми переживаємо кілька криз водночас. Нагадаю тут тільки про деякі.

  1. Криза у процесі пошуку шляхів до відновлення територіальної цілісності України. У глухому куті фактично опинилися і «нормандський формат» – ніхто не знає, коли відбудеться нова зустріч лідерів, і формат ТКГ, який був головним трендом цього року. Так, це провина не української влади, а Кремля, де чекають на капітуляцію, а не на пошук миру. Але влада завжди переконувала, що на цей випадок у неї є свій план – і де ж він?
  2. Криза законодавчої влади – у парламенті фактично немає більшості, президентський офіс вже розпочав пошук нових союзників у кожному важливому голосуванні – й ми не знаємо, до яких результатів цей пошук призведе, що вимагатимуть ці нові союзники за свої голоси, і чи не закінчиться справа новими достроковими парламентськими виборами.
  3. Конституційна криза. Якраз перед Новим роком президент своїм указом відсторонив від обов’язків судді Конституційного суду України його голову Олександра Тупицького. Однак у самому Конституційному суді кажуть, що президент перевищив свої повноваження. Не можна виключати, що незабаром Конституційний суд скасує указ президента – і що далі?

Економічне падіння, яке, на жаль, може дедалі поглиблюватися. Тим більш, що днями входимо у новий локдаун. Й усе це, звичайно ж, викликатиме запитання до уряду. Так що 2021 рік цілком може стати роком його зміни. Але ж тут є важливими не нові прізвища, а нові потреби.

Що виявиться більш нагальним для суспільства – ще один прем’єр у тіні президента Володимира Зеленського? Або сильний прем’єр, у тіні якого опиниться сам президент?

Від відповіді на це запитання залежатиме, як розвиватиметься політична ситуація в Україні найближчими роками, а не тільки у 2021-му.

 

Теги
Схожi
Сьогодні в Україні день пам'яті жертв кримськотатарського народу
Україна
Сьогодні в Україні день пам'яті жертв кримськотатарського народу
18 травня в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар...
До будинку мера Києва Кличка прийшли з обшуками
Україна
До будинку мера Києва Кличка прийшли з обшуками
У будинок мера Києва Віталія Кличка з обшуком прийшли правоохоронці...
У Кремлі підгорає: нардеп Гончаренко анонсував роздачу «карт українця» на Кубані
Україна
У Кремлі підгорає: нардеп Гончаренко анонсував роздачу «карт українця» на Кубані
Російські ЗМІ палають гнівом і протестами: український депутат Олексій Гончаренко розповів історію Кубані та заявив про історичні права України на цю територію...
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Україна
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Камера оснащена, зокрема, холодильником, мікрохвильовкою, телевізором, стаціонарним телефоном, WiFi, кнопкою для екстреного виклику охорони, санвузолом та відеокамерою...
Вінниця отримала міжнародну нагороду – Почесну відзнаку Ради Європи
Україна
Вінниця отримала міжнародну нагороду – Почесну відзнаку Ради Європи
17 травня міському голові Сергію Моргунову її вручила членкиня Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Юлія Овчинникова....