[]

Які професії можуть зникнути в найближчому майбутньому?

Які професії можуть зникнути в найближчому майбутньому?

Професії зникають. Глобалізація, автоматизація рутинної праці, технологічний прогрес і цифровізация - вимагають отримання нових навичок. Цей процес логічний і не новий - старіння спеціальностей і поява нових відбувається постійно: так колись пішли в минуле професії телефоністів, машиністів і ліфтерів.

Український Дощ вирішив розповіти кому доведеться шукати нову роботу в першу чергу?

Всесвітній економічний форум (WEF) пророкує втрату робочих місць для 75 млн осіб до 2022 року через розвиток технологій і інновацій. Серед перших «кандидатів» - бухгалтери, нотаріуси, касири, кур'єри, охоронці, водії, секретарі, фасувальники, банківські працівники, кошторисники, доглядачі в музеях, коректори, розшифровувачі і оператори кол-центрів. Справа в тому, що з'являються технології і сервіси, які замінять працівників цих сфер.

Зміни торкнуться також турагентів і ріелторів через поширення спеціалізованих інтернет-платформ. Буде скорочення персоналу в добувній і оброблювальній промисловості, в продуктовій сфері. Зникнути можуть і професії, які з'явилися не так давно, наприклад, пов'язані з версткою сайтів, яку можна здійснити за допомогою «конструкторів» без залучення фахівців.

Що буде з креативними професіями?

Підлаштовуватися під нові тенденції доведеться і журналістам. Спеціально навчені боти вже навчилися писати новини бізнесу та спорту для Forbes і Associated Press. Щоб не втратити роботу, журналістам потрібно буде навчитися знімати фільми, записувати підкасти або писати книги. Копірайтери та перекладачі також скоро будуть зараховані до застарівших професій, особливо якщо не пристосуються до вузьклї спеціалізації чи не будуть володіти рідкісними мовами. Завдяки розвитку комп'ютерної графіки буде знижуватися затребуваність каскадерів і акторів, задіяти яких буває дорожче, ніж використовувати 3D-технології. Автоматизація посуне і редакторів телеефіру і монтажерів, які нарізають відзнятий матеріал.

Чим загрожує зникнення професій?

Це призведе до серйозних скорочень робочих місць. За оцінками Фонду розвитку інтернет-ініціатив (ФРІІ), протягом наступних 10 років в кожній країні при активній модернізації галузей можуть бути скорочені до 6 млн осіб, при цьому для 25 млн можуть радикально змінитися вимоги і склад роботи, що говорить про фактичне зникнення і цих місць. Також працівникам доведеться проходити перенавчання, щоб знайти нові місця і звикати до того, що освітній процес повинен бути безперервним.

Які ми отримаємо від цього переваги?

Зникнуть спеціальності, пов'язані з одноманітними, рутинними завданнями. Зате в світі з'являться більш 130 млн нових робочих місць. Попит матимуть експерти, які володіють рідкісним досвідом і навичками. З'явиться більше вільного часу на творчі та інтелектуальні завдання, розвиток, реалізацію нових напрямків та ідей.

Які професії залишаться затребуваними?

Нобелівський лауреат з економіки Крістофер Піссарідес заявив, що залишилося шість областей, де людину не витіснять роботи: охорона здоров'я, освіта, гостинність, нерухомість, домогосподарство і персональні послуги.

WEF «стабільними» професіями (як мінімум, до 2022 року) назвав вчених, інженерів з робототехніки, керуючих і виконавчих директорів, фахівців з управління ризиками, викладачів вузів, інженерів нафтогазової галузі, фахівців з кібербезпеки і фахівців по базах даних.

Найближчим часом залишаться популярними і деякі професії сфери IT. Затребувані зараз бекенд- і фронтенд-розробники, веб-розробники і аналітики даних. За останні чотири роки кількість цих вакансій збільшилася на 140%, і тренд тільки набирає обертів.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Секс-торговці в Італії залишили жінок голодувати
Цікаве
Секс-торговці в Італії залишили жінок голодувати
В Італії на період карантину секс-торговці залишили голодувати тисячі нігерійських жінок...
Експерти провели дослідження феномену ліворукості
Цікаве
Експерти провели дослідження феномену ліворукості
В цілому вчені досліджували більше 2 млн чоловік. Вони використовували результати різних експериментів, де добровольцям було потрібно виконувати завдання руками...
Велосипедистка проїхала Канаду із заходу на схід за 20 днів
Цікаве
Велосипедистка проїхала Канаду із заходу на схід за 20 днів
Бьянка Хейс проїхала на велосипеді 5900 км за 20 днів і встановила тим самим світовий рекорд...
Таїланд легалізує одностатеві шлюби
Цікаве
Таїланд легалізує одностатеві шлюби
Уряд Таїланду офіційно схвалив законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів. Закон також зрівнює права гомосексуальних пар з гетеро...
У США зафіксували найнижчу долю білого населення за всі часи
Цікаве
У США зафіксували найнижчу долю білого населення за всі часи
Дані останнього перепису населення в США говорять про те, що його склад стає дедалі різноманітнішим...