[]

Які професії можуть зникнути в найближчому майбутньому?

Які професії можуть зникнути в найближчому майбутньому?

Професії зникають. Глобалізація, автоматизація рутинної праці, технологічний прогрес і цифровізация - вимагають отримання нових навичок. Цей процес логічний і не новий - старіння спеціальностей і поява нових відбувається постійно: так колись пішли в минуле професії телефоністів, машиністів і ліфтерів.

Український Дощ вирішив розповіти кому доведеться шукати нову роботу в першу чергу?

Всесвітній економічний форум (WEF) пророкує втрату робочих місць для 75 млн осіб до 2022 року через розвиток технологій і інновацій. Серед перших «кандидатів» - бухгалтери, нотаріуси, касири, кур'єри, охоронці, водії, секретарі, фасувальники, банківські працівники, кошторисники, доглядачі в музеях, коректори, розшифровувачі і оператори кол-центрів. Справа в тому, що з'являються технології і сервіси, які замінять працівників цих сфер.

Зміни торкнуться також турагентів і ріелторів через поширення спеціалізованих інтернет-платформ. Буде скорочення персоналу в добувній і оброблювальній промисловості, в продуктовій сфері. Зникнути можуть і професії, які з'явилися не так давно, наприклад, пов'язані з версткою сайтів, яку можна здійснити за допомогою «конструкторів» без залучення фахівців.

Що буде з креативними професіями?

Підлаштовуватися під нові тенденції доведеться і журналістам. Спеціально навчені боти вже навчилися писати новини бізнесу та спорту для Forbes і Associated Press. Щоб не втратити роботу, журналістам потрібно буде навчитися знімати фільми, записувати підкасти або писати книги. Копірайтери та перекладачі також скоро будуть зараховані до застарівших професій, особливо якщо не пристосуються до вузьклї спеціалізації чи не будуть володіти рідкісними мовами. Завдяки розвитку комп'ютерної графіки буде знижуватися затребуваність каскадерів і акторів, задіяти яких буває дорожче, ніж використовувати 3D-технології. Автоматизація посуне і редакторів телеефіру і монтажерів, які нарізають відзнятий матеріал.

Чим загрожує зникнення професій?

Це призведе до серйозних скорочень робочих місць. За оцінками Фонду розвитку інтернет-ініціатив (ФРІІ), протягом наступних 10 років в кожній країні при активній модернізації галузей можуть бути скорочені до 6 млн осіб, при цьому для 25 млн можуть радикально змінитися вимоги і склад роботи, що говорить про фактичне зникнення і цих місць. Також працівникам доведеться проходити перенавчання, щоб знайти нові місця і звикати до того, що освітній процес повинен бути безперервним.

Які ми отримаємо від цього переваги?

Зникнуть спеціальності, пов'язані з одноманітними, рутинними завданнями. Зате в світі з'являться більш 130 млн нових робочих місць. Попит матимуть експерти, які володіють рідкісним досвідом і навичками. З'явиться більше вільного часу на творчі та інтелектуальні завдання, розвиток, реалізацію нових напрямків та ідей.

Які професії залишаться затребуваними?

Нобелівський лауреат з економіки Крістофер Піссарідес заявив, що залишилося шість областей, де людину не витіснять роботи: охорона здоров'я, освіта, гостинність, нерухомість, домогосподарство і персональні послуги.

WEF «стабільними» професіями (як мінімум, до 2022 року) назвав вчених, інженерів з робототехніки, керуючих і виконавчих директорів, фахівців з управління ризиками, викладачів вузів, інженерів нафтогазової галузі, фахівців з кібербезпеки і фахівців по базах даних.

Найближчим часом залишаться популярними і деякі професії сфери IT. Затребувані зараз бекенд- і фронтенд-розробники, веб-розробники і аналітики даних. За останні чотири роки кількість цих вакансій збільшилася на 140%, і тренд тільки набирає обертів.

[]
Теги
Схожi
Безкоштовне взуття і Starbucks: як американські бренди підтримують медичних працівників
Цікаве
Безкоштовне взуття і Starbucks: як американські бренди підтримують медичних працівників
США сьогодні лідирує по кількості хворих на COVID-19 у світі. В цей непростий для країни час, десятки провідних компаній започаткували акції з підтримки медичних працівників по всій країні...
Краса і велич Буковини (фото)
Цікаве
Краса і велич Буковини (фото)
Буковина – це мальовничий край, що став туристичною Мекою для любителів витонченої краси старого міста та гірських краєвидів

...
10 найдивовижніших природних явищ
Цікаве
10 найдивовижніших природних явищ
Український Дощ розповість про 10 найбільш незвичайних природних явищ природи...
Переполох в зоопарку або що тварини витворяють без людей (кумедні відео)
Цікаве
Переполох в зоопарку або що тварини витворяють без людей (кумедні відео)
Співробітники американських зоопарків вирішили прославити своїх підопічних під час карантину і почали викладати в соцмережі смішні ролики за участю тварин, щоб підняти настрій людям під час самоізоляції...
Дівчина влаштувала фотосесію голяка на безлюдних вулицях міста (фото)
Цікаве
Дівчина влаштувала фотосесію голяка на безлюдних вулицях міста (фото)
У Нью-Йорку, США, дівчина скористалася тим, що вулиці міста спорожніли через карантин, і сфотографувалася оголеною верхи на статуї Атакуючого бика на Уолл-Стріт....