[]

Як відрізнити коронавірус від грипу: відомі симптоми COVID-19

Як відрізнити коронавірус від грипу: відомі симптоми COVID-19

Нова коронавірусна інфекція COVID-19 і грип мають схожу клінічну картину. В чому відміність симптомів?

В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму і навіть призвести до смерті. Обидва захворювання передаються краплинним шляхом і засоби запобігання їм однакові: гігієна рук з милом чи антисептиком, часто і ретельно, кашель - лише у згин ліктя чи одноразову хустинку.

Як розповіли у Центрі громадського здоров'я МОЗ України, є між коронавірусом і грипом дещо відмінне. Грип має менший інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і коротший послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж коронавірусна інфекція. Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у 5-6 днів, а для вірусів грипу він становить 3 дні, тобто грип поширюється швидше.

За попередніми дослідженнями, інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, що є більшим показником, ніж у грипу. Коронавірус також рідше вражає дітей, останні заражаються саме від дорослих, а не навпаки.

Фахівці припускають, що 80% випадків коронавірусної інфекції COVID-19 мають легкий чи безсимптомний перебіг, 15% є тяжкими і вимагають кисневої терапії, а 5% є критичними випадками, які потребують штучної вентиляції легень. При COVID-19 старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції. Грип з ускладненнями ж вражає здебільшого дітей, вагітних, старших осіб та тих, що мають хронічні захворювання чи імунодефіцит.

Наразі немає ліцензованих вакцин від коронавірусу. Тоді як від грипу - є, і щорічна вакцинація є ефективним засобом попередження цієї хвороби та ускладнень. Вакцина від грипу неефективна проти SARS-CoV-2.

Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.

Лікарі рекомендують якомога частіше мити руки теплою водою з милом чи обробляти їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%; уникати близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція — 1,5 м); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа і рота; термічно обробляти продукти (особливо м’ясо, його субпродукти і яйця); та при перших симптомах захворювання - звернутися до сімейного лікаря.

Нагадаємо, в Україні запроваджено карантин у зв'язку з поширенням коронавірусу у світі.

[]
Теги
Схожi
Простий спосіб уникнути захворювання: їжте продукти, багаті цинком
Здоров'я
Простий спосіб уникнути захворювання: їжте продукти, багаті цинком
Вчені Мічиганського університету порекомендували простий спосіб уникнути зараження коронавірусом: їжте продукти, багаті цинком...
Американська астронавтка розповіла, як пережити самоізоляцію
Здоров'я
Американська астронавтка розповіла, як пережити самоізоляцію
Пеггі Вітсон провела на космічній станції 665 днів і зазначила, що їй ніколи не було нудно...
Кардіолог розповів про небезпечні для серця продукти
Здоров'я
Кардіолог розповів про небезпечні для серця продукти
Особливо небезпечним для серця він назвав червоне м'ясо. Цей продукт містить багато насичених жирів, споживання яких варто обмежувати, віддаючи перевагу моно- і поліненасиченим жирам....
Така природа: жінки завжди живуть довше
Здоров'я
Така природа: жінки завжди живуть довше
Нове дослідження, у якому науковці намагалися відстежити тривалість життя ссавців у дикій природі, показало, що зазвичай самки живуть довше, ніж самці...
Пандемія гречки: чому не можна зловживати цією крупою?
Здоров'я
Пандемія гречки: чому не можна зловживати цією крупою?
Але не варто їсти її щодня, адже у всьому потрібно знати міру. Навіть гречка здатна завдати величезної шкоди організму якщо вживати її постійно....