[]

Як вибрати психолога: 10 моментів, які треба врахувати

Як вибрати психолога: 10 моментів, які треба врахувати

Психолог може стати мудрим наставником, який допоможе людині подолати комплекси, дитячі травми і впоратися з емоційними проблемами. Але для того щоб терапія приносила результати, у клієнта і психолога повинен встановитися особливий довірчий зв'язок. Ми зробили підбірку порад, які допоможуть правильно вибрати фахівця і не розчаруватися у своєму досвіді.

Визначтеся з напрямом роботи

В цілому, роботу психолога можна розділити на три напрямки. Психологічна профілактика дозволяє запобігти розвитку стресу, депресії та інших небажаних явищ у здорової людини. Психологічна корекція призначена для зміни або зміцнення психологічних якостей людини. Психологічна реабілітація призначена для відновлення і реабілітації клієнта після пережитих психологічних і емоційних потрясінь. Визначтеся для себе, з яким напрямком вам потрібно працювати, і вам буде простіше знайти потрібного фахівця.

Визначтеся з вашою метою

Дайте собі відповідь на питання, якого результату ви хочете отримати від психотерапії. Хочете пропрацювати дитячі травми, позбутися комплексів, стати більш впевненим, налагодити особисте і сімейне життя або зробити акцент на особистісному розвитку? Можливо, ваша мета - корекція харчової поведінки. Фахівця варто вибирати в залежності від вашої мети. Часто психологи спеціалізуються на конкретній області, тому має сенс звернутися до фахівця у потрібній вам сфері.

Вирішіть, який метод роботи для вас кращий

У кожного фахівця свої методи роботи: метод гештальт-терапії, арт-терапія, групова терапія, психоаналіз і багато інших. Дізнайтеся їх особливості і подумайте, який з них найкраще підійшов би вам. 

Вивчіть дипломи, сертифікати та практику роботи психолога

У людини, яка надає вам психологічну допомогу, має бути профільна освіта і диплом, який підтверджує його навички. Дізнайтеся, в якому навчальному закладі психолог проходив навчання, а також поцікавтеся, чи брав він додаткові курси, чи проходив підвищення кваліфікації. З'ясуйте, як довго людина є практикуючим психологом. Однак пам'ятайте, що тридцятирічний досвід роботи не гарантує, що він може вирішити вашу проблему. З'являються нові напрямки і методи навчання, тому іноді фахівець з дворічним стажем може вирішити вашу проблему ефективніше, ніж психолог з більш тривалим терміном роботи.

Вивчіть публікації психолога

Наявність публікацій в перевірених профільних виданнях та ЗМІ - ще один критерій, за яким можна вибрати фахівця. Вивчіть публікації експерта - вони допоможуть зрозуміти, наскільки ви збігаєтесь в поглядах, наскільки близька вам методика його роботи.

Обережно ставтеся до блогерів

Не варто беззастережно довіряти особистим сайтам і акаунтам експертів з тисячами підписників у соціальних мережах. Часто блогери, які спеціалізуються на психології, не мають профільної освіти. Тому обов'язково перевіряйте у експерта наявність релевантних сертифікатів і дипломів. 

Вивчайте відгуки, але не надто їм довіряйте 

Відгуки в Інтернеті можуть допомогти при виборі фахівця. Однак не варто орієнтуватися на відгуки, які написані на особистому сайті і в акаунтах експерта - негативні коментарі можуть видалятися. Критично ставтеся не тільки до позитивних, але і до негативних відгуків. Тому, якщо психолог не зміг знайти підхід до одного незадоволеного клієнта, це не означає, що він не зможе допомогти вам впоратися з проблемою.

Запишіться на ознайомчу консультацію

У вас є можливість записатися на попередню консультацію до фахівця. Під час консультації не бійтеся задавати всі ваші запитання про методи роботи психолога, освіту, рекомендації. Іноді в процесі ви відразу розумієте, що з цією людиною вам буде комфортно працювати.

Біжіть від некомпетентних фахівців

Про некомпетентність можуть говорити багато ознак. Серед них обіцянки всього за кілька сеансів прискореної терапії допомогти людині впоратися з важкою дитячою травмою. Спроби нав'язати клієнтові свою точку зору або, що ще гірше, почуття провини або думку про те, що жертва психологічного насильства сама спровокувала абьюзера. Перехід на особистості, спроба перевести робочі відносини в дружні або інтимні. 

Не бійтеся змінити фахівця

Встановлення контакту з психологом залежить від безлічі об'єктивних і суб'єктивних факторів. Ви можете не зійтися за темпераментом, вам може не підійти стиль і інтенсивність консультацій або в процесі роботи ви зрозумієте, що опрацьовуєте не зовсім ті напрямки, на які вам би хотілося звернути увагу. В будь-якому випадку, не бійтеся змінити фахівця. Деякі люди продовжують шукати підходящого їм психолога протягом тижнів і навіть місяців. 

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Дослідження: Спільні тренування з партнером роблять стосунки щасливими
Психологія
Дослідження: Спільні тренування з партнером роблять стосунки щасливими
Згідно з новими дослідженнями, заняття спортом разом з партнером можуть стати чудовою альтернативою походам до сімейного психотерапевта...
Як пережити зраду. 7 кроків до нового життя
Психологія
Як пережити зраду. 7 кроків до нового життя
Про те, як повернутися до нормального життя після зради і впоратися з емоціями; чому не варто з'ясовувати особу коханки своєї другої половини, і питання, які потрібно задати собі в такій непростій життєвій ситуації...
Що таке синдром геніальності?
Психологія
Що таке синдром геніальності?
Є люди, яких можна порівняти з супергероями, тому що вони мають надможливості. Але при цьому від героїв їх відрізняє той факт, що крім суперздатності вони більше нічого не можуть...
Одинаки щасливіші за тих, хто в стосунках
Психологія
Одинаки щасливіші за тих, хто в стосунках
Вчені Мічиганського університету провели дослідження на основі відносин 7500 людей протягом усього їхнього життя - з 18 до 60 років...
Експерти пояснили, чому пари стають схожими між собою
Психологія
Експерти пояснили, чому пари стають схожими між собою
Деякі вчені кажуть, що протилежності притягуються, а інші роблять ставку на те, що саме схожість, а не відмінність, зближує людей...