[]

Як весело зустріти Новий рік на самоізоляції: 7 розумних порад

Як весело зустріти Новий рік на самоізоляції: 7 розумних порад

Через пандемію COVID-19 декому минулоріч довелося скасувати свої плани на Новий рік, але цього разу нам не прийдеться зустрічати новорічні свята на самоті. Журналісти ВВС поговорили з двома експертами - фахівцем, який займається проблемами психічного здоров'я, і ​​жінкою, яка завжди відзначає Різдво одна, і вважають, що все буде здорово.

Які поради можна дати людям, які залишаться усамітненими під час свят?

Злитися - це нормально

Кадр з фільму "Один вдома"

 

Якщо ви відчуваєте навдоволення і злість через те, що зірвалися ваші плани, це абсолютно нормально.

"Ми опинилися в надзвичайних обставинах, і, мені здається, у людей є право злитися, відчувати смуток і розчарування", - говорить журналістка ВВС Хелен Рассел, автор книги "Як правильно сумувати".

За її словами, багато людей погано справляються зі змінами в житті, тому відчуття тривожності - цілком звичайна річ.

"Потрібно визнати, що печаль існує, не чинити опір їй і дозволити собі посумувати. Якщо придушувати в собі негативні думки, то результат буде плачевний: вони повернуться, і вам стане ще гірше". - говорить Рассел.

Стримуйте свої очікування

"Можливо, ви сподівалися радісно провести Різдво в колі сім'ї, думали, що це буде ідеальне свято, але, на жаль, цього разу цього не станеться", - каже британка Марта Міллс, яка щороку відзначає Різдво одна.

Колись Марта ненавиділа цей день, але зараз їй навпаки - подобається бути наодинці з собою. Вона склала у Твіттері список корисних порад для тих, хто раптом виявиться у схожій ситуації. За її словами, дуже важливо прийняти для себе, що в цьому році свято буде іншим. Вона також пропонує поміняти те, як ви зазвичай одягаєтеся в цей день.

"Ви можете змінити правила і зробити все зовсім по-іншому", - каже вона.

Міллс зізнається, що в цей день може собі дозволити все, що завгодно. Вона повністю присвячує його собі і потурає своїм слабкостям.

"Якщо у вас є особливі традиції або звичні способи провести час, які на жаль в цьому році неможливі, можна вирішити, що вони поставлені на паузу, а не скасовані. Скажіть собі, що їх можна буде відновити наступного року, навіть якщо це трапиться влітку," - радить організація з психологічної допомоги Mind.

Гарненько все розплануйте

Коли ви прокинетеся в переддень свята, у вас повинен бути чіткий план дій.

"Мені доводиться себе стримувати, щоб не почати планувати Різдво занадто рано", - каже Марта.

Марта розбиває святковий день на частини. Придумайте, що у вас буде на сніданок, виділіть час на читання або прогулянку, перегляд фільму та спілкування з родичами по телефону.

"Запасіться смачною їжею, зателефонуйте знайомим і родичам по відеозв'язку або надішліть їм вітальні повідомлення. Нехай у вас буде якийсь план на цей день", - радить вона.

Організація з психологічної допомоги Mind також рекомендує виділити час для створення затишку в домі.

"Розвісьте ялинкові іграшки або фотографії. Можете навіть просто зробити прибирання. І заплануйте що-небудь приємне після Різдва. Якщо чекати чогось дуже хорошого, це може значно поліпшити ситуацію", - зазначає благодійна організація.

Займайтеся тим, що приносить вам радість

Весь день займайтеся тим, що вам подобається.

"Це може бути ранкова пробіжка, відеоігри або головоломки", - рекомендує Mind, - "Можна прийняти гарячу ванну, взявши з собою гарну книгу, або просто повалятися на дивані у своїй улюбленій піжамі."

Якщо вам не потрібно нікуди їхати і немає необхідності спілкуватися з іншими людьми, ви можете просто зосередитися на тому, що доставляє вам радість. Купіть собі подарунок або щось, про що ви давно мріяли. І загорніть це в подарункову упаковку, щоб відкрити в день свята.

"Робіть те, що вам приємно по відчуттях. Мені, наприклад, подобається запах різдвяних свічок. Потрібно бути добрим до себе", - зазначає Міллс.

Спілкуйтеся з іншими

Святковий шопінг або навіть просто прогулянка на вулиці - можливо, найкраще, що можна зробити для поліпшення настрою, кажуть експерти.

Якщо вам хочеться з кимось поспілкуватися, домовтеся з кимось зідзвонитися по телефону або по відеозв'язку. Ви можете разом подивитися фільм або пограти у вікторину. Британська комедійна актриса Сара Міллікан щорічно влаштовує онлайн-чат у Твіттері, в якому можуть взяти участь всі охочі, розповів Mind.

Якщо вам сумно і дуже самотньо, спробуйте вийти на вулицю. Викладач когнітивної нейробіології в Університетському коледжі Лондона Софі Скотт пояснює, що звичайна прогулянка, навіть якщо ви просто ходите по своєму району, це, мабуть, найкраще, що ви можете зробити для свого мозку і настрою. З нею згодна і Міллс, яка також радить обмінюватися святковими привітаннями із перехожими.

Їжте все, що хочете

Якщо ви любите індичку - і все ще можете знайти її в магазині, купіть її і приготуйте! Якщо ви її не переносите, виберіть щось інше. Ніяких правил про те, що саме вам необхідно з'їсти в цей день, не існує, так що зупиніться саме на тому, що будете їсти з задоволенням.

"Налаштуйтеся на те, що ви будете отримувати задоволення від своєї улюбленої їжі і напоїв. І не обов'язково навіть чекати до вечері. Приготуйте особливий сніданок або запасіться незвичайними безалкогольними напоями. Можливо, для вас це стане чудовою нагодою відзначити свято без традиційної різдвяної їжі", - радить благодійна організація Mind.

"Якщо вам захотілося салату на обід або навіть горіхового масла прямо з банки на сніданок, не відмовляйте собі в цьому!" - додає Міллс.

Взагалі відмовтеся від святкування

Безумовно, в цьому році ви можете зовсім не відзначати Новий рік і Різдво. Ці дні можна провести, як самі звичайні.

"Не виключено, що вам буде простіше не відзначати свята взагалі, ніж робити це на самоті. Абсолютно нормально, якщо ви так себе почуваєте", - пояснюють у Mind.

Якщо ви відмовитеся від святкувань, повідомте про це знайомих. Скажіть, що ви будете раді поговорити з ними у різдвяний або новорічний день, але поясніть, що вам буде простіше, якщо вони стануть вести себе так, ніби це самий звичайний день, і не згадувати свята. 

У такому випадку, якщо ви збираєтеся дарувати подарунки, обміняйтеся ними заздалегідь. Mind радить не заходити в соцмережі - та й взагалі до інтернету - щоб не бачити вітальні публікації, а також не дивитися телевізор, щоб не наштовхнутися на новорічну рекламу.

"Багато людей засмучені, оскільки думають, що свята для них будуть сумними. І це нормально. Потрібно пам'ятати, що Різдво - це лише один день, і він швидко пройде. Це лише 24 години, які не будуть тривати вічно. Якщо вам погано в цей день, то, лягаючи в ліжко, пам'ятайте, що вранці буде вже зовсім інший день", - говорить Міллс.

Якщо ж всі наведені вище поради не дуже вас надихнули, то ось самий перевірений спосіб впоратися з сумом: заведіть кота або попросіть кого-небудь вам його подарувати.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
96% довіри: ЗСУ очолили рейтинг симпатій українців, президент на шостому місці — опитування
Психологія
96% довіри: ЗСУ очолили рейтинг симпатій українців, президент на шостому місці — опитування
Збройні сили України очолили рейтинг довіри українців із показником у 96%. Такими є результати опитування, проведеного Центром Разумкова...
За рік в Україні побільшало людей, які говорять українською - опитування
Психологія
За рік в Україні побільшало людей, які говорять українською - опитування
У 2022 році в Україні зросла частка громадян, які спілкуються українською мовою у повсякденному житті. У 2021 році цей показник становив 64%, а у 2022-му зріс до 71%...
Для більшості українців важлива повноцінна демократія та свобода слова – опитування NDI
Психологія
Для більшості українців важлива повноцінна демократія та свобода слова – опитування NDI
Більшості українців – 94% важливо, щоб Україна стала демократією, яка повноцінно функціонує...
Психологи ФБР пояснили, як розпізнати в людині схильність до деспотизму
Психологія
Психологи ФБР пояснили, як розпізнати в людині схильність до деспотизму
Усі ми народжуються усміхненими немовлятами. То звідки ж виростають тирани і як вчасно їх розпізнати?
...
Психологи пояснили, що насправді відчуває дитина, коли їй говорять: «Як тобі не соромно»
Психологія
Психологи пояснили, що насправді відчуває дитина, коли їй говорять: «Як тобі не соромно»
Чи може відчуття сорому чому-небудь навчити? Чи справді воно виховує, чи, навпаки, лише підриває психічне здоров'я дитини?...