[]

Як українки вибились із прибиральниць у відомі модельєрки

Як українки вибились із прибиральниць у відомі модельєрки

Сестри Андріїв з Івано-Франківщини – заробітчанки, які попри складний початок змогли збудувати карколомну кар’єру за кордоном. Про їхній шлях від нелегальних заробітків до подіуму в Парижі у сюжеті із серії "Наші за кордоном" розповідають Подробиці.Про це повідомляє Курс.

Будинок, власне ательє і – хороше майбутнє для дітей. Щоб здійснити цю мрію, Галина Андріїв 18 років тому кинула роботу викладачки у швейному училищі на Івано-Франківщині та подалася з чоловіком на заробітки до Бельгії.

Працювали нелегально – Галя допомагала місцевим по господарству, чоловік – на будові.

"Це не так все було просто, як ми собі то малювали. Довший час ми дуже важко жили. На підлозі спали, роботи не мали, додому повернутись не могли", – згадує Галина.

Наблизитися до мрії допоміг випадок. До Галини у Бельгію приїхала сестра Оксана, і вони разом шукали їй роботу прибиральниці.

“Приїжджаємо до людей. І потрапили ми в ательє – де створюється одяг. Я заходжу в ательє, і в мене зразу така усмішка. А вони: а чому ви смієтеся? Я кажу, мені смішно, бо це моя професія”, – розповідає Галина.

Так Галина стала працювати за покликанням – шити весільні та вечірні сукні. А вже за 2 роки, коли нарешті легалізувалася в Бельгії, таки відкрила свій власний салон, уже добре розуміючи смаки місцевих.

Клієнти Галини, як вона каже, – це бельгійська та французька еліта. Титуловані баронеси, принцеси, весілля яких святкують за давніми традиціями. Приміром, подруги та мама нареченої мають бути у капелюшках. Саме з таких запитів і почалася кар’єра модистки у Галиної сестри Оксани.

“Одного прекрасного дня вона мені подзвонила і каже: Оксана, у мене до тебе справа на мільйон – треба шити капелюшки. Я кажу: які капелюшки? Де? Я ніколи нічого такого не робила Вона каже: Оксана, ти зможеш”, – пригадує Оксана.

Далі були книги, курси, приватні уроки та робота в тандемі з сестрою.

А через два роки – у 2018 – сестри Андріїв уперше взяли участь у показі мод у Бельгії. Вечірні сукні від Галини та капелюшки від Оксани.

"Для мене це було якесь перше таке визнання і розуміння того, що я все-таки можу. Бо все здавалось, а, що я там роблю – щось таке маленьке. І є модистки, багато там в королівських сім’ях, багато тут і магазинів з цими виробами", – говорить Оксана.

Зараз у кожної з сестер – свій бренд. Галина обрала назву "Valeonе"– склавши її з імен своїх дочок. Оксана взяла українське слово – “Lelitka”, щоб мати нагоду розповісти клієнтам про батьківщину.

А незабаром наступна вершина – участь у показі мод у Парижі... Вже наприкінці вересня.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Луї Зон - українець, який писав статут для Гаазького суду
Люди
Луї Зон - українець, який писав статут для Гаазького суду
Генеральний секретар ООН Кофі Аннан говорив, що репутація Луї Зона була «голосом розуму та джерелом мудрості», він був «твердо переконаний у важливості ООН та верховенстві права у врегулюванні міжнародних суперечок»...
6 липня народилась українська художниця-емігрантка Людмила Морозова
Люди
6 липня народилась українська художниця-емігрантка Людмила Морозова
Мисткиня з’явилася на світ у Києві в сім’ї адвоката. Вчилася в майстерні професора Федора Кричевського в Київському художньому інституті. За те, що Людмила «любила писати церкви», її кілька разів виключали з інституту...
Зіно Давидофф: Як емігрант з Чернігівської губернії став засновником культового тютюнового бренду
Люди
Зіно Давидофф: Як емігрант з Чернігівської губернії став засновником культового тютюнового бренду
Цю людину сучасники називали продавцем хорошого життя. Будучи сином простого тютюнового торговця, він зумів перетворити процес куріння в мистецтво, постійно сповідуючи 4 головні принципи: гуманізм, елегантність, гумор та зваблення...
День пам’яті першого патріарха Української церкви Мстислава (Скрипника)
Люди
День пам’яті першого патріарха Української церкви Мстислава (Скрипника)
11 червня  вшановують пам’ять українського церковного діяча, патріарха Української Автокефальної Православної Церкви з 1990 року, засновника й організатора відомого духовного центру українського православ’я в Саут-Баунд-Бруку (США, штат Нью-Джерсі) Мстислава Скрипника...
Пам'яті Нестора Дмитріва - першого українського священника у Канаді
Люди
Пам'яті Нестора Дмитріва - першого українського священника у Канаді
27 травня 1925 року в місті Елізабет американського штату Нью-Джерсі відійшов у вічність о. Нестор Дмитрів - один із перших українських греко-католицьких  священиків у США та перший у Канаді...