[]

Як швидко зупинити панічну атаку: 6 принципів

Як швидко зупинити панічну атаку: 6 принципів

Тим, хто страждає панічним розладом, часто доводиться чути щось на кшталт «це все тільки у тебе в голові». Це не так. Паніка проявляється в тілі, в диханні, у серцебитті, в животі і м'язах. Це реальне, фізичне відчуття страху.

Оскільки цей жах переживається і фізично, і психологічно, часто ми робимо для себе висновок: «Якщо мені страшно, значить, є якась небезпека». Нам здається, що наші почуття відображають реальні факти. Але насправді емоції залишаються просто емоціями і не завжди пов'язані з реальністю.

Візьмемо, наприклад, фільми жахів. Розумом ми прекрасно розуміємо, що вони не представляють для нас жодної небезпеки, але нам все одно дуже страшно.

Спроба придушити думки приречена на провал. Коли починається черговий напад жаху, більшість з нас намагається придушити його зусиллям волі. На жаль, зазвичай ми добиваємося абсолютно протилежного ефекту - страх не слабшає, а тільки посилюється.

Щоб уміти ефективно зупиняти панічні атаки і поступово позбавлятися від панічного розладу, важливо знати кілька основних принципів, деякі з яких зовсім не очевидні і навіть парадоксальні.

  • Панічна атака - насправді зовсім не «атака». Наша нервова система просто помиляється, занадто активно намагаючись нас захистити. Відбувається свого роду помилкове спрацьовування нашої внутрішньої «сигналізації», адже ніякої небезпеки насправді немає.
  • Навіть якщо в момент паніки нам здається, що ми ось-ось зійдемо з розуму або помремо, це не так. Ніхто ще не вмирав від панічних атак.
  • Панічна атака виникає через відчуття в тілі і в свою чергу ці відчуття загострює. Виникає позитивний зворотний зв'язок між фізичними і психологічними переживаннями страху і тривоги.

  • Не намагайтеся боротися з нападом паніки. Спосіб подолання панічних атак може на перший погляд здатися парадоксальним. Замість того щоб чинити опір, просто «прийміть» те, що відбувається, тоді напад, швидше за все, закінчиться швидше. Можливо, спочатку не завжди буде виходити, теж прийміть цей факт; постійно повторюйте собі, що все буде добре і ваш організм просто помилився і намагається захистити вас від уявної небезпеки.
  • Як би дивно це не звучало, спробуйте свідомо посилити панічну атаку. Ні в якому разі не говорить собі «розслабся, заспокойся». Такий парадоксальний метод може виявитися дуже ефективним.

Поступово ви зможете навчитися швидко справлятися з болісними нападами паніки, і ця проблема остаточно зникне з вашого життя. Звісно, вам знадобиться попрацювати над собою. Ви повинні навчитися реагувати на симптоми паніки, не втрачаючи спокою і впевненості.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Чистота як стиль життя: покупка робота для миття підлоги та інші способи полюбити прибирання
Психологія
Чистота як стиль життя: покупка робота для миття підлоги та інші способи полюбити прибирання
Любов до чистоти і ненависть до клінінгу - це «діагноз», з яким доводиться співіснувати мільйонам людей. Успішно боротися з ним допомагають роботи для прибирання підлоги, а також різні «лайфхаки»....
Нецензурна лайка допомагає полегшити біль
Психологія
Нецензурна лайка допомагає полегшити біль
Дослідження було опубліковане в науковому журналі Frontiers in Psychology. В експерименті взяли участь 92 людини. Середній вік 27-28 років....
Переговори: Чому жінкам брешуть?
Психологія
Переговори: Чому жінкам брешуть?
Досвідчені переговорники знають: жінкам за столом переговорів брешуть набагато частіше, ніж чоловікам. Іноді навіть підсвідомо. Це було доведено гарвардськими учасниками переговорів в експериментальних умовах. ...
Токсичні стосунки: як вчасно їх розпізнати
Психологія
Токсичні стосунки: як вчасно їх розпізнати
Токсичні відносини - це будь-який взаємозв'язок, несприятливий для людини. Він заважає залученим людям жити здоровим, продуктивним і повноцінним життям....
Як вибрати психолога: 10 моментів, які треба врахувати
Психологія
Як вибрати психолога: 10 моментів, які треба врахувати
Для того щоб терапія приносила результати, у клієнта і психолога повинен встановитися особливий довірчий зв'язок. Ми зробили підбірку порад, які допоможуть правильно вибрати фахівця і не розчаруватися у своєму досвіді....