Як «професійний нероба» з Японії заробив мільйони

Як «професійний нероба» з Японії заробив мільйони

У 2018 році житель Токіо Сьодзі Морімото вирішив покинути свою основну роботу, піти з видавництва і змінити сферу діяльності. 37-річний японець тепер заробляє собі на життя тим, що здає себе в оренду іншим людям. Наприклад, супроводжує кого-небудь на прогулянці, слідуючи на комфортному для цієї людини відстані, і мовчить. Або може вимовити кілька слів, якщо супроводжуваний того забажає.

Про це повідомляє The Independent.

«Пропоную себе в оренду як людина, яка не робить нічого. Вам складно самостійно зайти до магазину? Бракує гравця у вашій команді? Вам потрібен хтось, хто займе для вас місце? Я не можу робити нічого, крім елементарних речей», — написав чоловік у своєму твіттері.

Спочатку Морімото пропонував свої послуги безкоштовно, але згодом у нього з’явилося стільки клієнтів, що довелося встановити фіксований тариф і обмежувати кількість замовлень.

За 10 тисяч ієн (приблизно $96) плюс витрати на проїзд і харчування Сьодзі Морімото готовий «їсти, пити і давати прості відповіді».

З того часу його послугами скористались більш ніж три тисячі людей, а сам «професійний нероба» заробив 30 мільйонів ієн (більш ніж вісім мільйонів гривень).

За кілька років він, співпрацюючи з 3 тисячами клієнтів, заробив понад $284 тисяч, опублікував книгу про свій кар’єрний шлях і став популярним у соціальних мережах — у твіттері на нього підписалися 270 тисяч користувачів.

Чоловік підкреслює, що люди наймають його з різних причин, але більшості з них нудно і самотньо і вони просто хочуть, щоб їх вислухали. Морімото доводилося супроводжувати клієнтів на обідах і шлюборозлучних процесах, робити фото для інстаграму, ловити метеликів у парку. Одна людина найняла його, щоб розповісти про скоєне вбивство, а інший клієнт заплатив, щоб японець знову відвіз його на місце, де той намагався накласти на себе руки.

Морімото одружений, він має вчений ступінь з фізики.

Морімото рекламує себе в Twitter як людину, яка може з ким-небудь побути, поїсти або випити, може відповісти на якісь нескладні питання, але не більше того. За 2,5 року він отримав більше 3000 прохань про надання послуг. Написав книгу і став прообразом героя серіалу. У нього близько 270 тисяч передплатників в Twitter.

«Я не друг або знайомий. Я вільний від дратівливих аспектів відносин, але можу допомогти людям впоратися з почуттям самотності», — каже Сьодзі.

«Я не міг змусити себе піти до лікарні, але впорався з цим, тому що він супроводжував мене», — написав один із клієнтів чоловіка. «Я радий, що зміг прогулятися з кимось, зберігаючи при цьому зручну дистанцію, коли нам не потрібно було розмовляти, але ми могли б, якби захотіли», — поділився інший підписник Морімото.

Орендують Сьодзо люди різні. Забирають для масовок. Для того, щоб був присутній на шлюборозлучному процесі. Позував перед фотокамерами в інстаграм. Ловив з ними метеликів. Вислуховував скарги медичних працівників, що стомилися від пандемії. Чим гарний Морімото? Мовчить, ні за що не засуджує. Його твіттер сповнений численими подяками від вдячних клієнтів.

Теги
Схожi
СК Білорусії передав в Генпрокуратуру документи на екстрадицію Тихановської
Світ
СК Білорусії передав в Генпрокуратуру документи на екстрадицію Тихановської
Відомство також повідомило про завершення розслідування кримінальної справи стосовно чотирьох довірених осіб Тихановської. Про кого йдеться, в повідомленні не вказано...
В Австрії аптеки почали безкоштовно роздавати тести на Covid-19
Світ
В Австрії аптеки почали безкоштовно роздавати тести на Covid-19
З 1 березня в Австрії аптеки почали безкоштовно роздавати експрес-тести на коронавірус. Одна людина може отримати п’ять медичних засобів на місяць, не сплачуючи за це....
«Жодної анексії не було»: Пєсков відреагував на заяву Байдена про Крим
Світ
«Жодної анексії не було»: Пєсков відреагував на заяву Байдена про Крим
Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що анексії Криму у березні 2014 року не було, а був «факт возз'єднання»...
Лукашенко звільнив свого сина з посади помічника і зробив генералом
Світ
Лукашенко звільнив свого сина з посади помічника і зробив генералом
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звільнив свого старшого сина з посади помічника з нацбезпеки “у зв’язку з переходом на виборну посаду”...
Американських мілярдерів хочуть примусити платити мільярдні податки
Світ
Американських мілярдерів хочуть примусити платити мільярдні податки
Група американських сенаторів на чолі з Елізабет Воррен запропонувала ввести в країні податок для надбагатих. Для мільярдерів в США ініціатива може обернутися багатомільярдними щорічними податковими відрахуваннями...