[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Як питання мови пов'язано з коронавірусом?

Як питання мови пов'язано з коронавірусом?

Народний депутат, ексголова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович оприлюднив деякі положення законопроєкту, спрямованого на запобігання економічних наслідків поширення коронавірусної хвороби.

Деякі з них просто шокували українців своїм цинізмом, адже задля стримування ненависного COVID-19 пропонується вжити низку рішучих заходів проти утвердження в Україні державної мови.

За словами В'ятровича, ці пропозиції подано на робочу групу буцімто від імені комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, а насправді комітет таких антиукраїнських пропозицій не розглядав і не схвалював.

Отже, серед основних новацій «для захисту від коронавірусу» – скасувати квоту в 75% телеефіру на мовлення українською, а також дублювання українською іноземних фільмів.

Пропонується зупинити дію статті 15 Закону «Про кінематографію» (забороняє демонструвати фільми, що спрямовані проти незалежності України, що поширюють російську або комуністичну пропаганду, принижують українську націю чи мову або учасниками фільму є особи, включені до переліку осіб, що загрожують національній безпеці).

Ідеться також про відтермінування статті 23 «Державна мова у сфері культури» закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Вочевидь, русифікація культури – найкращий засіб боротьби з коронавірусом на найближчі 5 років?!» – зауважив В'ятрович.

За його інформацією, одна зі статей законопроєкту відкладає до 2026 року збільшення частки української мови на телебаченні і радіо.

«Вочевидь, нинішня влада розраховує боротися з коронавірусом (а заодно – з українською мовою) довго і наполегливо», – наголосив народний депутат.

В'ятрович застеріг тих, хто під приводом боротьби з COVID-19 намагається зачистити інформаційний простір від усього українського.

«Ми не допустимо нищення нашої мови і нашої держави, і жоден карантин чи надзвичайний стан не врятує владу, яка посміє це зробити», – підсумував парламентар.

Як писав «Український дощ», відомий тенісист Сергій Стаховський поділився думками про становище української в нашій державі.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Глава МОЗ просить не виділяти гроші на порятунок «трупів»
Політика
Глава МОЗ просить не виділяти гроші на порятунок «трупів»
64-річний міністр нагадав про середню тривалість життя українців. Він розповів, на порятунок яких громадян доцільно витрачати кошти...
Депутатів ВР можуть позбавити зарплат
Політика
Депутатів ВР можуть позбавити зарплат
Ініціатором документа №3256, текст якого з'явився на сайті парламенту, виступив член депутатської групи «За майбутнє» Антон Яценко...
РосЗМІ в істериці: головна освітянка України прихильна до борців з радянським режимом
Політика
РосЗМІ в істериці: головна освітянка України прихильна до борців з радянським режимом
У квітні 2018 року, до 75-річчя дивізії СС «Галичина» Манзій, працюючи у львівському департаменті освіти, провела конкурс малюнків серед школярів, присвячений діяльності січових стрільців ІІ світової війни....
У «Слузі народу» відмовилися від бюджетних грошей
Політика
У «Слузі народу» відмовилися від бюджетних грошей
Загальна сума фінансування усіх партій з бюджету становить 212,6 млн гривень. Ці кошти просять скерувати до Стабілізаційного фонду...
Путін заборонив українцям володіти землею в Криму
Політика
Путін заборонив українцям володіти землею в Криму
Президент країни-агресора видав указ N201, яким включив більшість окупованих районів Криму до переліку прикордонних територій Росії...