[]

Як одержати допомогу на оплату комуналки у 2021 році в Україні?

Як одержати допомогу на оплату комуналки у 2021 році в Україні?

Народні обранці зменшили суму видатків на субсидії у 2021 році. Кому саме варто очікувати на допомогу від держави. З 1 січня 2021 року змінився процес перевірки інформації про одержувачів субсидії на оплату комунальних послуг. Про це повідомляє ASPI.

У держбюджеті на 2021 рік на виплату субсидій заклали 36,6 мільярда гривень, що менше, ніж було у 2020 році. У Мінфінансів порахували, що у 2021 році близько 5 мільйонів сімей зможуть отримати субсидії, а зменшення видатків із бюджету пояснюють зростанням мінімальної зарплати. Тобто, кількість сімей, що претендує на субсидії, може не змінитися, але розмір субсидій стане меншим.

У 2020 році субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримували майже 3 мільйони домогосподарств. Середній розмір субсидії - 1,5 тисячі гривень.

За призначенням субсидії можуть звернутися українці, чиїх доходів не вистачає на те, щоб сплачувати комунальні послуги. Для кожної сім’ї розмір субсидії розраховують індивідуально в залежності від доходу.

Обов’язковий відсоток платежу за житлово-комунальні послуги розраховується за формулою: щомісячний дохід на одну людину / прожитковий мінімум / коефіцієнт "2" х 15%.

Наприклад, у домогосподарстві проживають двоє дорослих людей, які хочуть оформити субсидію на початку опалювального сезону. Додаємо їх зарплату за 1-2 квартали (тобто з січня по червень). Припустимо, що чоловік отримує 2 500 гривень пенсії, а жінка ще працює і отримує 6 200 гривень зарплати. Додаємо їхній дохід та ділимо на 2. Отримуємо 4 350 гривень. Ділимо їх на прожитковий мінімум (2 189), потім ділимо на 2 та множимо на 15%. Ми отримали обов’язковий відсоток платежу – 14,9%. Це означає, що сім’я повинна заплатити 1296,30 гривень за комунальні послуги, а решту компенсує держава.

Субсидію можна отримати готівкою, разом із пенсією (до 5 тисяч) або на картку (від 5 тисяч).

Отримувачу відмовлять у виплаті субсидії, якщо він:

  • заборгував оплату комуналки понад місяць на суму 340 гривень;
  • має квартиру на 120 квадратних метрів або будинок на 200 метрів квадратних;
  • не повернув надміру виплачену суму субсидії за попередні періоди.

Також буде відмовлено у призначенні субсидії, якщо хтось з сім’ї отримувача:

  • протягом останнього року здійснив покупку на 50 тисяч гривень;
  • не виплатив аліменти за 3 місяці;
  • не має роботи, навчання та не є на обліку в Центрі зайнятості;
  • має автомобіль, молодший за 5 років.

Крім того, одержувачів субсидій перевіряють на предмет правильності зазначення доходів і приховування чогось, що позбавляє право на субсидію. Тим, хто не подав деякі документи або приховав певні доходи чи статки для того, щоб отримати субсидію, виплати будуть припинені, а виплачені неправомірно суми доведеться повернути.

Раінше Український Дощ писав, що у Києві облаштували соціальні квартири для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Житло створили на базі Центру соціальної підтримки дітей та сім’ї в Дніпровському районі Києва.

[]
Теги
Схожi
Понад мільйон незадекларованих гривень вилучили у чоловіка в аеропорту «Одеса»
Право
Понад мільйон незадекларованих гривень вилучили у чоловіка в аеропорту «Одеса»
В одеському аеропорту чоловік намагався незаконно ввезти до України 1 мільйон 98 тисяч гривень...
На Донбасі п'яний водій збив двох дітей і чоловіка
Право
На Донбасі п'яний водій збив двох дітей і чоловіка
В місті Покровськ Донецької області п'яний водій за кермом автомобіля скоїв ДТП, у якій загинув 45-річний чоловік та травмовано двох малолітніх дітей...
У Китаї чоловік влаштував криваву різанину в дитсадку
Право
У Китаї чоловік влаштував криваву різанину в дитсадку
У середу, 28 квітня, у дитячому садку в місті Бейлю (Китай) стався моторошний інцидент - чоловік з ножем напав на дитячий садок, поранено 16 дітей...
В Польщі український заробітчанин відкусив вухо колезі
Право
В Польщі український заробітчанин відкусив вухо колезі
Чоловік відкусив вухо колезі, з яким він розпивав алкоголь. Після конфлікту вони продовжили «трапезу», проте незабаром стан потерпілого погіршився...
Верховний суд відмовив у скасуванні санкцій проти телеканалів Медведчука
Право
Верховний суд відмовив у скасуванні санкцій проти телеканалів Медведчука
Касаційний суд у складі Верховного суду не задовольнив позов про скасування санкцій проти телеканалів «112 Україна», ZIK і NewsOne...