[]

Як музика впливає на наш організм? Сенсаційні висновки вчених

Як музика впливає на наш організм? Сенсаційні висновки вчених

Музика дарує нам естетичну насолоду і впливає на нас по-різному залежно від того, що ми слухаємо. Але як саме впливає? Над питанням думають ще з давніх-давен.

Уже в 4 столітті до нашої ери Піфагор довів, що музика впливає на здоров’я людини та її психіку. Він вважав, що людські органи випромінюють електромагнітні хвилі, і їхні налаштування змінюється при входженні в резонанс чи дисонанс із музичними хвилями, призводячи до самолікування чи саморуйнування.

Сучасні вчені й зараз підтверджують висновки досліджень Піфагора та доповнюють їх. За останні століття вчені дізнались, що музика:

— здатна знизити больові відчуття

Університет штату Юта провів експеримент над 143 людьми, схильними до тривожності через відчуття та очікування можливого болю. Вчені виявили, що прослуховування класичної музики посилює ефект знеболювальних, а їхнє поєднання дає кращий результат лікування.

— розвиває пам’ять та інтелект

Це з’ясували вчені з Гонконгу. Вони спостерігали за дітьми, які регулярно відвідують музичні заняття і виявили, що ці уроки покращують результати тестів, де потрібно згадати слова зі списку. Чим більше людина займалася музикою, тим кращою була її вербальна пам’ять. Тобто вона вчила, згадувала та утримувала в пам’яті слова краще, ніж інші люди. І навички запам’ятовування покращувалися пропорційно тому, як довго людина займалася музикою. Це пояснюється тим, що гра на музичних інструментах стимулює формування нейронних зв’язків, вiд кількості яких і залежить рівень інтелекту.

— знижує тиск

Прослуховування музики рекомендують за наявності серцево-судинних захворювань. Весела ритмічна мелодія розширює кровоносні судини і відновлює спокійне серцебиття. Відомо, що під час післяопераційної реабілітації пацієнтам дають слухати різну музику, щоби посприяти швидшому одужанню.

— сприяє збереженню слуху

Вчені провели експеримент над 163 людьми, 74 з яких були професійними музикантами. Вони виявили, що 70-річні музиканти чують і сприймають тихі звуки в галасі краще, ніж 50-річні представники інших професій.

— підвищує ефективність роботи

Стрімінговий сервіс Spotify та соцмережа LinkedIn провели опитування серед офісних працівників у Німеччині. Його результати показали, що більшість співробітників, а саме 83 %, слухає музику під час роботи й що вона позитивно впливає на покращення їхньої ефективності, а 40 % працівників відповіло, що завдяки музиці відчувають збільшення творчого потенціалу. Хоча є думка, що це стосується тільки екстравертів. Бо інтровертам музика тільки заважає під час роботи.

Також британські вчені провели експеримент над спортсменами і виявили, що після прослуховування швидких ритмічних композицій їхній результат підвищується в середньому на 20 %. Тобто музика для них діє як допінг.

— впливає на рішення

У минулому столітті продавці та менеджери з продажу помітили, що музика впливає на прийняття рішення покупцями. Вони зрозуміли: якщо в торговому залі включити повільну композицію, то покупець затримається в магазині й буде обирати товари більш вдумливо; а якщо швидку та ритмічну мелодію — покупець буде намагатися швидше завершити всі свої справи й піти. До речі, таке практикують у McDonald's та інших фастфудах, які заробляють на потоці людей. Вони спеціально включають швидкі композиції, щоби підсвідомо вплинути на нас.

— покращує настрій та сприяє розслабленню

Музика застосовується в психотерапії для лікування психічних розладів як заспокійливий засіб. А спокійна музика взагалі сприяє швидшому засинанню та міцному сну, за словами сомнологів. Усе це пояснюється тим, що музика стимулює вироблення дофаміну — нейромедіатора, який ще називають «гормон щастя», та впливає на рівень кортизолу, гормону стресу.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%