Як можна призупинити оплату оренди житла на час карантину?

За словами юристів, в Україні немає законних підстав не оплачувати оренду житла під час карантину. Але можна домовитись із орендодавцем.
Неочікуваний карантин, який "відправив у відпустку" більшу частину українців, суттєво вплинув на рівень доходів населення та можливість отримувати прибуток. Деякі підприємства змушені були закритися та звільнити своїх працівників. В таких умовах люди, що орендують житло, опинилися у скрутній ситуації. У матеріалі "Уніан" 2 квітня адвокати прокоментували, чи можна призупинити оплату оренди під час карантину.
Як зазначили юристи, в Україні немає правових норм, які б могли захистити орендарів в такій ситуації. З правової точки зору, якщо людина продовжує користуватися приміщенням на карантині, вона мусить оплачувати його вартість. Єдиний вихід тут – спробувати домовитись із орендодавцем про зменшення суми оплати або призупинення її на період карантину. Але власник житла не зобов’язаний йти на поступки. В разі несплати суми оренди він може виселити орендаря з приміщення – і оскаржувати договір оренди в суді малоперспективно.
Адвокат Євгеній Корнійчук розповів, що у більшості цивілізованих країн відправити людину "на вулицю" складніше, адже враховуються багато обставин – чи є діти, чи працює людина і так далі. Але в Україні громадяни у цьому сенсі не захищені.
Адвокат Генадій Дубов зазначив, що нещодавно на позачерговому засіданні парламенту депутати додали до Перехідних положень Громадянського кодексу пункт про те, що на період карантину орендар може бути звільнений від оплати оренди на основі п. 6 статті 762 Громадянського кодексу, але ця норма діє лише тоді, коли орендар через певні обставини не має можливості користуватися приміщенням в період карантину.
Раніше Український дощ писав, що 29 березня на позачерговому засіданні Кабінет міністрів спростив отримання допомоги по безробіттю на період карантину.