[]

Як гроші впливають на рівень щастя - результати досліджень

Як гроші впливають на рівень щастя - результати досліджень

Навіть якщо людина має великий достаток, гроші все одно впливають на рівень добробуту людини. Дослідження провели американські вчені з Пенсильванського університету. Вони опитали понад 33 тис. осіб.

Про це повідомляє Medicalxpress.

Фахівці застосували так званий метод щоденника. У випадково вибрані моменти протягом дня добровольці мали відповідати на короткі питання. Наприклад, "Як ви почуваєтеся просто зараз?" або "Наскільки ви задоволені своїм життям?". Відповіді давалися за шкалою від "дуже погано" до "дуже добре".

33 391 американець у віці від 18 до 65 років надав ученим понад 1,7 млн таких звітів про своє життя.

За результатами досліджень, гроші впливають на рівень щастя, навіть коли дохід перевищує $75 тис. на рік. Відчуття щастя зростає у людей зі збільшенням доходів, але коли вони доходять до цієї цифри, кореляція зникає.

Опитування доводить, що коли рівень добробуту досягає високого рівня, гроші продовжують впливати на рівень щастя. 54% опитаних людей у світі відповіли, що вважають себе щасливими, а 14% заявили, що вони нещасні.

Україна опинилася серед 5 найнещасніших держав у світі. Про це повідомили в результатах міжнародного дослідження Gallup International.

В Україні, зокрема, питання щастя серед населення вивчав Київський міжнародний інститут соціології - КМІС - спільно з фондом "Демократичні ініціативи". Опитування показало, що індекс щастя в нашій державі 2020 року становив 14%. Це майже втричі менше за так званий світовий індекс щастя - 40%.

Порівняно з минулим роком індекс щастя в Україні знизився більш ніж удвічі - 2019-го цей показник становив 33%. Але показник залишається вищим, ніж 2018 року, коли він був 8%.

Дослідження проводили у 40 країнах. Україна посідає 5-те місце серед найбільш нещасливих країн та територій світу. Менш задоволені своїм життям у Вірменії, Гонконзі, Гані та Північній Македонії. Попереду України — Ірак, Росія та Чехія.

Опитування проводили на початку грудня 2020 року серед дорослого населення України, окрім тимчасово окупованих територій. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5%. Усього опитали 38 709 осіб у всьому світі.

Організація Об'єднаних Націй щороку визначає індекс щастя для кожної країни. Вивчають внутрішній валовий продукт на душу населення, рівень соціальної підтримки, очікувану тривалість життя, рівень свободи, довіри та наскільки країна близька до ідеальної. Росія у цьому рейтингу випереджає Україну за рівнем свободи та наближенням до ідеальної держави. Росіяни вважають, що вони вільні.

[]
Теги
Схожi
Періс Гілтон розповіла про пережите насильство у підлітковому віці
Психологія
Періс Гілтон розповіла про пережите насильство у підлітковому віці
Її слова були спрямовані на підтримку законопроєкту про припинення жорстокого поводження в освітніх установах Америки...
Мрієте змінити життя? Змініть спочатку думки!
Психологія
Мрієте змінити життя? Змініть спочатку думки!
Що робити,аби життя стало більш яскравим та з чого розпочати процес якісних змін? ...
Що таке синдром геніальності?
Психологія
Що таке синдром геніальності?
Є люди, яких можна порівняти з супергероями, тому що вони мають надможливості. Але при цьому від героїв їх відрізняє той факт, що крім суперздатності вони більше нічого не можуть...
Не затягуйте переписку: секрети онлайн-знайомств
Психологія
Не затягуйте переписку: секрети онлайн-знайомств
Під час карантину онлайн-знайомств залишаються популярними. Головна їх небезпека в тому, що оцінюючи людину за сторінкою у соцмережах, може скластися хибне враження...
Щоб бути добрим, потрібна сміливість
Психологія
Щоб бути добрим, потрібна сміливість
Сьогодні головний дефіцит у світі - це любов і визнання. Ми весь час думаємо, що не в силах змінити світ. І забуваємо, що в наших руках змінити на краще чиєсь життя...