[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

«Я кажу вам сьогодні: ми повинні об'єднати сили. Ми повинні створити уряд єдності…»

«Я кажу вам сьогодні: ми повинні об'єднати сили. Ми повинні створити уряд єдності…»

Напередодні, ввечері 19 березня, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступив зі зверненням до народу, в якому повідомив про посилення карантину і заходів по боротьбі з коронавірусів в країні. Промова політика, що сповнена турботою, увагою та чесною правдою, надихнула не тільки жителів Ізраїлю, а й громадян України.

Публікуємо для наших читачів повний текст цієї палкої промови:

«Громадяни Ізраїлю, боротьба з епідемією коронавирусу йде без перепочинку. Як тільки серйозність становища стала очевидною, ми зробили рішучі попереджувальні кроки. Ми закрили державні кордони, розширили обов'язковий карантин, наклали обмеження на зібрання, дозволили працювати віддалено і впровадили цифрові засоби для виявлення та ізоляції людей, заражених коронавірусів. Ці заходи уповільнили темпи поширення епідемії в Ізраїлі в порівнянні з багатьма країнами світу, але епідемія триває. Її жертвами вже стали тисячі людей по всьому світові. В Ізраїлі число пацієнтів зростає з кожним днем. На щастя, до цих пір ніхто в Ізраїлі не помер від коронавирусу, але навряд чи так буде тривати, на жаль. Подвоєння числа захворілих кожні кілька днів може призвести до багатьох жертв.

Важкі часи вимагають важких рішень. Днями я попросив вас прислухатися до рекомендацій міністерства охорони здоров'я і залишатися вдома. Це дає результати, але вони явно недостатні. Сьогодні я оголошую про наступний етап війни із коронавірусом. Сьогодні ввечері уряд затвердить надзвичайні заходи по обмеженню пересування, згідно з якими ви, громадяни Ізраїлю, повинні залишатися вдома.

Тепер це вже не прохання, не рекомендація, а наказ, обов'язковий до виконання, за дотриманням якого будуть стежити правоохоронні органи. Знаю, це нелегко, але прошу вашої співпраці. Мета вказівок - щоб якомога менше людей заражали інших і щоб якомога менше людей заражалися. Йдеться про порятунок багатьох життів, порятунок від смерті членів сім'ї, друзів, сусідів. Якщо хтось думає, що я перебільшую, подивіться на фотографії з Іспанії, з Італії, подивіться, що там відбувається. Подивіться на тамтешніх медиків, які більше не рятують життя, а завантажують тіла померлих в спецтранспорт. Це не повинно відбуватися тут, необхідно зробити все можливе, щоб цього не сталося у нас.


Отже, сьогодні ввечері правила набудуть чинності відразу після їх затвердження урядом. Вони мають юридичну силу. На першому етапі ці правила будуть діяти протягом семи днів, я прошу, щоб всі їх дотримувалися.

Перш за все, добровільно. Так, є поліція, є обов'язок, але перш за все я говорю про внутрішній борг, внутрішній вибір, який кожен з вас повинен зробити. Всі залишаються вдома, крім співробітників, кому Мінфін дав дозвіл ходити на роботу. Це безпрецедентний захід в історії держави, але й епідемії коронавирусу досі не було в її історії.

За останні 100 років подібного не було. Демократична держава в першу чергу заснована на партнерстві між урядом і громадянами, а також на партнерство між самими громадянами. Я хотів би висловити свою вдячність вам, громадяни Ізраїлю, перш за все медикам, а також командам, які займаються дезінфекцією, добровольцям, кур'єрам і касирам. А також вам, журналісти в студіях, які передають наші розпорядження громадськості. Ви можете трохи віддалитися один від одного, але на це є широкий суспільний запит, це важливо.

Я кажу все це, щоб було ясно, що ми довіряємо вам, громадяни Ізраїлю. Існують деякі винятки з правил, і ми очікуємо, що ви не будете ними зловживати. Ви можете залишати будинок для покупки їжі та ліків, для лікування і інших цілей, про які розповість генеральний директор міністерства охорони здоров'я. Ще раз кажу: це не іграшки, це питання життя і смерті.

Ще два важливих аспекти. Перший з них - поставки.Коли все це закінчиться? Скільки буде бушувати пандемія коронавирусу і що може нас врятувати?

Весь світ відчуває величезну нестачу захисних костюмів, масок і апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ). 200 країн, включаючи США, ведуть активну конкурентну боротьбу за це обладнання. Слід розуміти, що термін зберігання обладнання з біоматеріалів короткий, і воно не може зберігатися на складах роками в очікуванні пандемії. У період такого глобального дефіциту держава Ізраїль використовує всі можливості і докладає величезних зусиль, щоб поповнити нестачу. Ми задіяли МЗС, Міноборони, «Моссад», мої особисті відносини зі світовими лідерами, є і вітчизняне виробництво. Ми робимо все для захисту медичних бригад, лікарів, медсестер і техніків.


Це герої, які стоять на передовій. Сьогодні ми всі аплодували їм. Ми працюємо над збільшенням кількості апаратів штучного дихання як за рахунок імпорту, так і за рахунок власного виробництва, діагностичних тестів та респіраторів. До неділі ми будемо проводити до 3000 тестів в день, що еквівалентно кількості тестів на душу населення в Південній Кореї. Я доручив збільшити за тиждень кількість тестів до 5000 в день, а потім робити їх ще більше.

Другий аспект, про який я вже говорив, - відповідальність. Я працюю цілодобово, разом з міністрами, Радою національної безпеки, з генеральними директорами МОЗ, Мінфіну та інших міністерств, керівництвом систем безпеки і поліції. Я відчуваю величезну відповідальність, яка лежить на наших плечах, але відповідальність лягає і на вас, громадяни Ізраїлю. Кожен з вас - боєць в битві проти коронавирусу. Не кажіть: «Зі мною цього не станеться», - не кажіть: «З моєю родиною цього не станеться». Тому що, якщо ви не будете вести себе правильно, це трапиться. Не кажіть: «Все буде в порядку», - тому що, якщо ви не будете діяти правильно, ви не будете в порядку. І тому, незважаючи на всі труднощі і всю серйозність загрози епідемії, хочу сказати вам, що пишаюся нашим народом, нашою країною. Саме в ці дні можна побачити нашу міць, життєву силу, турботу про ближніх. 

Я думаю про попередні покоління, які заснували Ізраїль. Вони також стикалися із хворобами, лихоманкою, малярією. Їм було дуже важко, але вони навіть не думали здаватися або впадати у відчай. Їх великий дух пронизує ланцюжок поколінь, доходячи і до нас. Я продовжую говорити, що шлях до перемоги над епідемією коронавируса буде довгим і важким. Але я також кажу, що з Божою поміччю і завдяки взаємодопомозі ми переможемо.

У нашому далекому минулому ми знали інші моменти. 2000 років тому, коли ворог стояв біля стін Єрусалима, ніхто не простягнув іншому руку допомоги, і біда не змусила себе чекати. І тому, я кажу вам саме сьогодні: ми повинні об'єднати сили. Ми повинні створити уряд єдності, національний надзвичайний уряд. Я звертаюсь до представників партії «Кахоль-Лаван»: підхоплюйте носилки, понесемо їх разом, врятуємо народ і країну разом".

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Трамп відмовився безкоштовно захищати принца Гаррі і Меган Маркл
Світ
Трамп відмовився безкоштовно захищати принца Гаррі і Меган Маркл
Принц Гаррі і його дружина Меган Маркл переїхали з Канади в Лос-Анджелес 27 березня...
Принц Чарльз вилікувався від коронавірусу
Світ
Принц Чарльз вилікувався від коронавірусу
Повідомляється, що 71-річний принц Чарльз зараз почуває себе добре...
Сумні новини з Італії: всього за добу померло 756 осіб
Світ
Сумні новини з Італії: всього за добу померло 756 осіб
Наразі Італія займає перше місце в Європі за поширенням коронавірусу. Три дні тому, 27 березня, країна встановила новий рекорд  за кількістю загиблих за добу : померло 969 осіб....
Марк Цукерберг і його дружина пожертвують $25 мільйонів для розробки вакцини
Світ
Марк Цукерберг і його дружина пожертвують $25 мільйонів для розробки вакцини
Один із засновників соціальної мережі Facebook, повідомив, що він разом зі своєю дружиною Прісцилой Чан пожертвує 25 мільйонів доларів на боротьбу з коронавірусом...
Іспанія іде шляхом Італії. Сумна статистика росте
Світ
Іспанія іде шляхом Італії. Сумна статистика росте
Щонайменше 78 797 випадків зараження коронавірусом зафіксувано в Іспанії. Про це в неділю, 29 березня, повідомили в міністерстві охорони здоров'я країни....