Washington Post: коронавірус показав слабкість Росії

Washington Post: коронавірус показав слабкість Росії

Коли почалася пандемія нового коронавірусу, президент РФ Володимир Путін спробував використати кризу, щоб посилити свою репутацію сильного лідера.

Про це пише американська Washington Post.

Видання вважає: реальність така, що Путін не зміг побудувати ефективну державу за останні 20 років. Він вклав величезні ресурси в модернізацію ядерної зброї, розвідувальних можливостей, поліцейських, олімпійських об'єктів, але набагато менше інвестував у дороги, школи та лікарні. Особливо це стосується російських регіонів.

COVID-19 оголив помилки Путіна в державному будівництві.

«Путін особисто не вийшов на передову боротьби з коронавірусом. Кілька тижнів він взагалі не з'являвся, очікуючи, що губернатори регіонів самі прийматимуть рішення. Він здавався засмученим, а іноді навіть не зацікавленим у тому, щоб керувати реакцією свого уряду на пандемію», – зазначає Washington Post.

Більш того, російський міністр культури та міністр житлового будівництва заразилися, а прессекретар Путіна Дмитро Пєсков і прем'єр-міністр Михайло Мішустін навіть були госпіталізовані.

«Це не схоже на силу», – констатує видання.

Журналісти зауважують, що в умовах автократії складно відстежувати громадську думку, однак росіяни помітили слабкість влади. Навіть офіційні опитування засвідчують, що рейтинг схвалення Путіна впав до найнижчого рівня (59% у квітні 2020 року) відтоді, як він прийшов у Кремль 1999 року. У тому ж місяці тільки 27 відсотків росіян заявили, що довіряють Путіну в розв'язанні важливих проблем.

За словами авторів статті, COVID-19 викрив міф про Росію як сильну державу і про Путіна як сильного лідера.

«Без вільних та справедливих виборів у Росії є два варіанти – зміна режиму чи посилення репресій. Нехтуючи лікарнями, дорогами, школами, Путін збільшив можливості держави в одній сфері – у контролі за допомогою примусу. Тому, на жаль, другий варіант найбільш вірогідний», – підсумували у Washington Post.

Нагадаємо, у Кремлі говорили, що Росія надала гуманітарну допомогу США. Пізніше стало відомо, що Путін не допомагав, а продавав «гуманітарну допомогу». Потім американське Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій повернуло Росії апарати штучної вентиляції легенів, які виявилися не придатними для використання.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У ВООЗ готуються до ядерної катастрофи через війну в Ірані
Світ
У ВООЗ готуються до ядерної катастрофи через війну в Ірані
Представники Всесвітньої організації охорони здоровʼя готуються до ядерної катастрофи...
Польський суд схвалив екстрадицію «чорного» археолога до України за незаконні розкопки у Криму
Світ
Польський суд схвалив екстрадицію «чорного» археолога до України за незаконні розкопки у Криму
Резонансна справа російського археолога, який вів розкопки в Криму...
Венс відвідає Угорщину на знак підтримки Орбана напередодні виборів — Reuters
Світ
Венс відвідає Угорщину на знак підтримки Орбана напередодні виборів — Reuters
Віцепрезидент США Джей Ді Венс відвідає Угорщину найближчими днями...
РФ розширює співпрацю з Іраном: надає супутникові знімки та вдосконалені технології дронів - WSJ
Світ
РФ розширює співпрацю з Іраном: надає супутникові знімки та вдосконалені технології дронів - WSJ
Росія розширює обмін розвідданими та військове співробітництво з Іраном...
З Україною було б покінчено за один день, якби ми не допомогли – Трамп
Світ
З Україною було б покінчено за один день, якби ми не допомогли – Трамп
Україна могла припинити спротив у перший день без допомоги США, каже Трамп....