«Встаньте і покажіть, що ми, Сполучені Штати Америки, підтримуємо український народ» - Джо Байден

«Встаньте і покажіть, що ми, Сполучені Штати Америки, підтримуємо український народ» - Джо Байден

Президент США Джозеф Байден виступив перед членами американського Конгресу зі щорічним посланням «Про становище в країні» (State of the Union) — його першим подібним посланням у статусі глави держави. Зазвичай такі послання присвячені насамперед питанням американської внутрішньої політики, але Байден розпочав свій виступ із низки заяв про вторгнення Росії в Україну.

Послання Байдена почалося з критики на адресу Путіна за його вторгнення в Україну, а також із перерахування санкцій та інших обмежувальних заходів, які вже запровадили щодо Росії. Заяви президента викликали у Конгресі оплески та вигуки підтримки.

«Нехай сьогодні кожен з нас надішле безпомилковий сигнал світові та Україні. Будь ласка, встаньте, якщо можете, і покажіть, що так, ми, Сполучені Штати Америки, підтримуємо український народ», - сказав Байден.

Він привітав дії стратегічних партнерів США щодо запровадження санкцій. За словами Байдена, вторгнення в Україну було «навмисним і неспровокованим», а президент Путін неодноразово відкидав дипломатичні зусилля». Але, як заявив американський лідер, російський диктатор «серйозно прорахувався»: він «думав, що захід і НАТО не дадуть відповіді» на агресію проти України, але в результаті «зараз Путін ізольований від світу більше, ніж будь-коли».

Також Джо Байден привітав сміливість українського народу та президента України Володимира Зеленського.

«Від президента Зеленського до кожного українця, їхня безстрашність, їхня мужність, їхня рішучість надихають світ. Групи городян блокують своїми тілами танки. Усі від студентів до вчителів-пенсіонерів стали солдатами, які захищають свою Батьківщину», - сказав американський лідер.

Американський президент офіційно підтвердив рішення щодо закриття повітряного простору США для російських літаків. Інформація про те, що Вашингтон піде на цей крок за країнами ЄС та Канадою, з'являлася ще до президентського послання. За словами Байдена, цей крок допоможе створити додатковий тиск на російську економіку у контексті, коли російський фондовий ринок вже втратив 40%, а рубль – 30%.

"Російська економіка хитається, і в цьому винен лише Путін", - заявив Байден.

Джо Байден також пояснив, що один із санкційних заходів, введених США та ЄС, забороняє Центральному банку Росії продавати іноземну валюту для підтримки рубля, зокрема це стосується валютних запасів із військового резерву Центробанку. У зв'язку з цим російська економіка стає вразливішою для інших санкцій, зокрема для відключення деяких російських банків від SWIFT.

Крім того, президент США заявив, що міністерство юстиції готує групу експертів, щоб "розслідувати злочини російських олігархів". Передбачається, що Мін'юст США перевірить, чи є зв'язок між активами деяких олігархів та порушеннями закону. Якщо цей зв'язок буде виявлено, частина активів може бути конфіскована.

"Ми приєднуємося до наших європейських союзників у прагненні знайти та конфіскувати ваші яхти, ваші розкішні квартири, ваші приватні літаки", - звернувся Байден до російських олігархів.

Також, крім вторгнення Росії в Україну, Джо Байден торкнувся відносин США з Китаєм.

"Я сказав Сі Цзіньпіну, що ніколи не слід робити ставку проти американського народу", - сказав Байден.

Український Дощ писав раніше про провал російського бліцкригу: погане планування, низький моральний дух, запеклий український опір.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
8 лютого росія скликає Радбез ООН
Світ
8 лютого росія скликає Радбез ООН
російська федерація скликає засідання Ради безпеки ООН на 8 лютого, аби пред’явити нові звинувачення через постачання західного озброєння Україні...
Орбан заявив, що Угорщина на сході межує з росіянами
Світ
Орбан заявив, що Угорщина на сході межує з росіянами
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відзначився черговою скандальною заявою, сказавши, що на сході його країна «межує з росіянами»...
Віддають все, що мають: маленька Естонія стала лідером у збройній допомозі Україні
Світ
Віддають все, що мають: маленька Естонія стала лідером у збройній допомозі Україні
Вартість усієї зброї, яку передала нам Естонія, невпинно наближається до пів мільярда євро...
Боротьба за вплив на Африку між Заходом та росією загострюється - Жозеп Боррель
Світ
Боротьба за вплив на Африку між Заходом та росією загострюється - Жозеп Боррель
Візит до Південно-Африканської Республіки та Ботсвани голови європейської дипломатії Жозепа Борреля проходив з 26 по 29 січня...
Президент Хорватії Міланович заявив, що «Крим більше ніколи не буде Україною»
Світ
Президент Хорватії Міланович заявив, що «Крим більше ніколи не буде Україною»
Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що Крим більше ніколи не буде частиною України, і закликав Європу не вступати у війну РФ, яку він назвав «наддержавою»...