Всесвітній день письменника

Всесвітній день письменника

Хоча професія письменника з'явилася багато століть тому, майстри слова отримали своє свято лише у 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. Відтоді Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня, а  PEN International  працює з того часу як правозахисна організація, що об’єднує професійних письменників різних жанрів літератури.

Професія письменника відповідальна, багатогранна і заслуговує глибокої поваги.

Над таємницею і силою слова роздумував і Тарас Григорович Шевченко у багатьох творах, проте найточніше сформулював його сугестивну силу в таких рядках:

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос – більш нічого.

 А серце б'ється – ожива,

Як їх почує... Знать, од Бога

І голос той, і ті слова

 Ідуть меж люди!

Праця літератора, результати його труда і вплив на свідомість людей надзвичайно важливі і цінуються вельми високо. Література  - це чудовий інструмент для пробудження душі, самоаналізу, філософського мислення, навчання творчим навичкам, духовному і інтелектуальному розвитку, отримання знань, збагачення мови та загальної культури.

Саме тому праця літераторів входить до однієї з п’яти категорій, за якими оцінюється вклад особистості в життя людства. Література - одна з галузей, яку в світі визначено як одну з найважливіших та основоположних. Тому, Нобелівську премію в галузі літератури  найпрестижнішу міжнародну  премію – присуджують нарівні з преміями у таких важливих галузях як наукові дослідження та революційні винаходи .

Літературна премія створена разом з чотирма іншими Нобелівськими преміями за заповітом Альфреда Нобеля 1895 року, вручається з 1901 року. За визначенням  Альфреда Нобеля винагорода має бути отримана людиною, що створила «найвидатніші роботи в напрямку ідеалізму» та за значний внесок у культуру чи розвиток суспільства.

Всесвітній день письменника відзначають не лише романісти, прозаїки, поети, памфлетисти, публіцисти, фантасти, фейлетоністи, новелісти, есеїсти та інші майстри слова. Його по праву вважають своїм журналісти, історики та блогери. У цей день вони збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.

Вітаємо всіх колег з професійним святом, бажаємо успіхів і  творчої наснаги!

Теги
Схожi
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Культура
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Останній альбом The Beatles під назвою «Let It Be» вийшов вже після розпаду гурту, але The Beatles не виступав з січня 1969 року, після імпровізованого концерту на даху лондонської звукозаписуючої студії...
140 тис грн:  суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
Культура
140 тис грн: суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
7 квітня Апеляційний суд ухвалив стягнути з колишнього адвоката Василя Стуса Віктора Медведчука 139,5 тис. грн на користь видавництва Vivat...
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Культура
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Концепція є фундаментом для роботи на 10 років з розвитку кримськотатарської мови, яка наразі у критичному стані...
В Національному музеї Катару впровадять україномовний аудіогід
Культура
В Національному музеї Катару впровадять україномовний аудіогід
Перша леді Олена Зеленська відвідала Національний музей Катару, де з її ініціативи був підписаний Меморандум про впровадження першого на території цієї країни україномовного аудіогіда...
Концерт пам’яті Василя Сліпака відбудеться в Японії
Культура
Концерт пам’яті Василя Сліпака відбудеться в Японії
Японський симфонічний оркестр Beethoven Sinfonietta проведе 27 червня в Японії концерт пам’яті українського оперного співака Василя Сліпака...