Вперше в Україні професію штурмана здобувають дівчата

Вперше в Україні професію штурмана здобувають дівчата

У флотському навчальному закладі дівчата здобувають спеціальність «Корабельна зброя та засоби навігації», щоб стати штурманами військових кораблів. Про це повідомляє АрміяІнформ.

Засади гендерної рівності в Збройних Силах України успішно та беззаперечно втілюються в життя та вносять корективи у сьогодення Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія».

З 2019 року в флотському навчальному закладі мають змогу навчатися не лише хлопці, але й дівчата. І якщо минулого року в строю стояла тільки одна дівчина, то цього року військово-морський виш поповнився аж на 9 представниць прекрасної статі. Двоє з них здобувають знання за спеціальністю «Корабельна зброя та засоби навігації», аби по випуску стати штурманами військових кораблів.

Як відомо, з початком війни на Сході України жінки на рівні з чоловіками почали вступати в добровольчі батальйони та опановувати військові спеціальності. За останні роки їм вдалось подолати чимало стереотипів щодо «нежіночих» професій. Проте море й досі залишається чи не останнім бастіоном на шляху до гендерної рівності. Наразі на кораблях, катерах або суднах забезпечення ВМС ЗС України немає жодної жінки. Проте набір курсанток на корабельні спеціальності до флотського навчального закладу дає надію, що з часом це зміниться.

Валерія Плехун родом із Севастополя. Батько дівчини – її приклад для наслідування. Він виховував не на словах, а особистим прикладом. Свого часу чоловік закінчив «нахімовку» і починав свій шлях військового саме штурманом. У 2014 році він залишився вірним присязі й разом із родиною переїхав до Одеси.

За декілька місяців навчання дівчина зрозуміла, що точні науки у флотському виші їй даються легше, ніж гуманітарні. Тому у вільний час замість улюбленої класики змушена підчитувати підручники з соціології та політології.

На відміну від Валерії в Олександри Дмитренко в родині військових немає. Золота медалістка, яка весь вільний час проводила за книгами та опановувала в музичній школі фортепіано, своїм вибором майбутньої професії здивувала і рідних, і друзів.

З перших днів навчання дівчина зрозуміла: вона у своїй стихії. З головою поринула здобувати нові знання, без яких майбутньому штурману – нікуди.  

Зрозуміло, що бути моряком, звісно, не кожен може, та й не кожному це до душі. Хоча під час плавання навіть «салага» встигає звикнути і до хитавиці, і до незмінного пейзажу за ілюмінатором, і навіть до думки, що кожен вихід у море – це завжди ризик. Проте хочеться вірити, що теперішнім курсанткам у майбутньому вдасться зламати будь-які стереотипи і довести: «жінка на кораблі – не бути біді!»

Раніше Український Дощ писав, що британська інструкторська місія Orbital, дію якої в Україні було продовжено до 2023 року, відтепер здійснюватиме також військову морську підготовку українських військовослужбовців.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
МОЗ назвало терміни введення жорсткого карантину
Україна
МОЗ назвало терміни введення жорсткого карантину
Повний локдаун мають намір ввести в перших числах січня. Діяти нові обмеження повинні три тижні...
Окупанти обстріляли позиції ЗСУ з мінометів
Україна
Окупанти обстріляли позиції ЗСУ з мінометів
Поблизу Водяного противник здійснив обстріл позицій з мінометів 120-го калібру і автоматичного гранатомета...
У справі Ктиторчука свідчення проти фотографа дала інтернатська дитина
Україна
У справі Ктиторчука свідчення проти фотографа дала інтернатська дитина
Співробітники поліції розшукали ще одну жертву відомого фотографа Олександра Ктиторчука. Дитина вже дала свідчення про зґвалтування в 12 років...
Кравчук: Через вимоги Росії, обмін полоненими до кінця року під загрозою
Україна
Кравчук: Через вимоги Росії, обмін полоненими до кінця року під загрозою
Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що без бажання Росії обмін полоненими до кінця року неможливий...
Суддю Кицюка, що виносив рішення по автомайданівцям, призначили суддею довічно
Україна
Суддю Кицюка, що виносив рішення по автомайданівцям, призначили суддею довічно
Віктора Кицюка схвалили усіма 15-ма голосами Вищої ради правосуддя України...