Вперше в Україні - проведено відкритий аукціон з продажу бурштину

Вперше в Україні - проведено відкритий аукціон з продажу бурштину

Знакова подія в історії України: відбувся перший відкритий аукціон з реалізації бурштину-сирцю. За результатами торгів продано 627 кг 4 г бурштину на загальну суму 21 млн 650 тис грн, або 763 тис 675 доларів.

Про це повідомили у пресслужбі Волинської обласної ради.

Мова йде про  офіційно видобуте "сонячне каміння" комунальним підприємством "Волиньприродресурс" Волинської обласної ради.

Всього було виставлено на торги 1 тонну 84 кг сонячного каменю. Участь в публічних торгах взяли компанії та фізичні особи, які попередньо реєструвалися і робили заявки. Окремі учасники були присутні в сесійній залі, де  проводився аукціон, а інші - дистанційно за посередництвом відеоконференції.

До продажу пропонувався бурштин 9 фракцій, ціни яких різнилися.

Зокрема, бурштин фракції від 0 до 2 г продавався одним лотом, вага - понад 18 кг 800 г. Ціна стартувала від 20 доларів за 1 кг. В результаті торгів лот продано по 50 доларів за кілограм.

Бурштин інших фракцій переважно продавали за стартовими цінами:

  • 2-5 г  за 130 доларів за 1 кг;
  • 5-10 г за 250 доларів за 1 кг;
  • 10-20 г за 625 доларів за 1 кг;
  • 20- 50 г за 1290 доларів за 1 кг;
  • 50- 100 г 1690 доларів за 1 кг;
  • 100-200 г за 2100 доларів за 1 кг;
  • 200 - 300 г за 2670 доларів за 1 кг;
  • 300 - 500 г за 2870 доларів за 1 кг.

Не реалізовували бурштину фракції від 500 до 1000 г, оскільки це каміння має намір закупити Міністерство фінансів України для Музею дорогоцінного каміння та металів.

"Будемо чекати їхніх побажань і пропозицій по ціні", - коментує в.о. директора КП "Волиньприродресурс" Волинської обласної ради Анатолій Капустюк.

Всього протягом аукціону було продано 627 кг 4 г бурштину, залишилося 445 кг 941 г. Найбільші продані лоти: 100 кг бурштину фракції 100 -200 г за ціною 2100 доларів за 1 кг, а також 200 кг бурштину фракції 20 - 50 г за ціною 1690 доларів за 1 кг.

Керівник підприємства вважає такий результат успішним як для першого разу.

"Плануємо щомісяця проводити такі аукціони. Зважаючи на те, що  публічні торги  відбувалися вперше було не так багато заявок.   Але це - дуже гарний результат. Ми довели, що  спроможні не тільки організувати процес видобування сонячного каменю, а й офіційно та в прозорому режимі реалізувати його. На цьому аукціоні було два іноземні учасники.  Ми маємо амбіції в майбутньому стати серйозним гравцем на міжнародній арені.  Від реалізації сирцю будемо переходити до виробництва та реалізацію ювелірних виробів", - поділився планами Анатолій Капустюк.

Голова обласної ради Ірина Вахович називає нинішній аукціон  історичною подією та не приховує задоволення від результатів.

"Я дуже вдячна всім, хто  долучився до організації цього заходу та забезпечив умови    для реалізації хорошої  ідеї. Від усіх волинян дякую Ігорю Палиці за смілий  та наполегливий крок. Адже саме завдяки його ініціативі було створене підприємство "Волиньприродресурс".  Шкода, що попередні 4 роки громада не мала очікуваного зиску  від роботи   цього підприємства. Дуже хотілося би, щоб воно працювало і в інших напрямках, в тому числі по видобуванню міді. Головне, щоб місцеві жителі не заперечували.  "Волиньприроресурс" - це  зразок правильного підходу та залучення інвестицій через діяльність комунального підприємства", - впевнена голова облради.

Нагадаємо, КП "Волиньприродресурс" Волинської обласної ради створене у 2016 році  з ініціативи тодішнього голови облради Ігоря Палиці. В 2017 році підприємством було отримано 4 спецдозволи на видобування бурштину (площею 52 тис га) , а також спецдозволи на видобування торфу та міді. Підприємство пройшло непрості випробування через створення штучних перешкод для діяльності з боку політичної влади в Україні періоду 2015-2019 років.  

"Були судові баталії та штучне перешкоджання. Ми не програли жодного суду, жодної інстанції", - коротко підсумував непростий період в історії "Волиньприродресурсу" Анатолій Капустюк.

Для видобування бурштину "Волиньприродресурс" заключив договір з підрядною організацією ТОВ "Надравидобування", в якій працюють мешканці Маневиччини.  Вони отримують офіційну заробітну плату з розрахунку 1520 грн за зміну.  

Раніше Український Дощ писав, що в Україні вперше на торговому майданчику Prozorro.Продажі виставили полотна місцевих митців. Про це повідомляє пресслужба Prozorro. 

Теги
Схожi
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Економіка
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Німецькі природоохоронні організації подали позов проти рішення Федерального відомства щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» у німецьких водах...
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Економіка
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Статки всіх українців зі списку Forbes оцінюються у 18,9 млрд доларів, 40% цієї суми - у Ріната Ахметова...