Voyager 1 записав «шум легкого дощу» в 23 млрд км від Землі (аудіо)

Запущений 44 роки тому зонд Voyager 1 з серпня 2012 року летить вже не в геліосфері Сонячної системи. З віддаленням від Сонця затихли сонячні обурення на різних частотах, що дозволило апарату зареєструвати ледь помітний, але стійкий "гул" вкрай розрідженого іонізованого міжзоряного газу. Про це пише NASA.
Вивчаючи дані з таких далей, вчені за рахунок показань приладу Plasma Wave System у зонда виявили у вузькій смузі частот дуже слабкий монотонний радіосигнал. Для наочності його перевели в звуковий.
"Ми фіксуємо слабке, постійне" гудіння "газу міжзоряного простору", - підкреслили вони.
Автори дослідження, опублікованого в журналі Nature Astronomy, порівняли стан міжзоряного середовища недалеко від "розпливчастої" внутрішньої межі Сонячної системи з легкою мрякою, фоновий шум якої доповнюється час від часу (в періоди збурень на Сонце) "розрядами блискавок, після чого все знову затихає".
За рахунок таких крупинок інформації із-за меж геліосфери вчені потроху розбираються, як міжзоряне середовище взаємодіє з випромінюванням від Сонця, і як її "боротьба" з ним формує / змінює міхур геліосфери.
Дослідники вважають, що міжзоряна плазма характеризується більш високим рівнем фонової активності, ніж вважалося раніше.
Нижче - той самий фоновий "шум", записаний за роки спостережень:
"Жорсткий диск" Voyager 1 дозволяє зберігати приблизно 70 кілобайт даних. NASA за допомогою наземної мережі радіотелескопів Deep Space Network зчитує дані приладів зонда зі швидкістю ~ 160 біт в секунду. Радіосигнал з такої відстані йде> 21 год.
Довідково. "Вояджер-1" - найдальший рукотворний об'єкт і перший космічний апарат, який фактично залишив Сонячну систему, хоча чисто формально це не так: кордон Сонячної системи деякі вчені "встановили" за межами гіпотетичної Хмари Оорта в 50 000 - 100 000 а. е. від зірки. Це сильно розріджена в просторі сукупність невеликих космічних об'єктів (комети, брили, ін.), На яких все ще впливає гравітація зірки. Щоб дістатися до внутрішнього краю ГО, у Voyager 1 піде ~ 240 років, до зовнішнього - до 30 000 років. Наразі Voyager 1 перебуває на відстані <153 а.о. від Сонця, це приблизно 22,9 млрд км.
...