[{"ad_code":"","ad_pic":"","date":"30-09-2020","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Восени у космос вперше запустять україно-американську ракету

Восени у космос вперше запустять україно-американську ракету

Україно-американська космічна компанія Firefly Aerospace готується вперше запустити космічну ракету Alpha уже наприкінці жовтня або на початку листопада. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на міжнародне космічне видання Space.com.

Зазначається, що Alpha – це двоступенева ракета-носій, призначена для малих вантажів, і здатна вивести до 650 кг на сонячно-синхронну орбіту або до 1000 кг на низьку навколоземну орбіту.

"Перший запуск ракети готувався ще на початку 2020 року, але пандемія COVID-19 вплинула на плани компанії. Через затримки з постачанням матеріалів будівництво ракети сповільнилося, – йдеться у повідомленні.

Окрім проєкту Alpha, Firefly Aerospace розробляє також ракету важкого класу Beta та автоматичний місячний посадковий модуль для NASA в рамках проєкту Артеміда, метою якого президент США Дональд Трамп встановив повернення людини на Місяць до 2024 року.

"Наразі ракета Alpha практично готова, а запуск запланований на кінець жовтня або початок листопада з військової бази Ванденберг, де ракету також чекають фінальні тести, – пише видання.

Засновник компанії Максим Поляков, щоб домогтися запуску в цьому році, збільшив інвестиції для розширення штату з 250 до 310 співробітників.

"Запуск запланований на середину жовтня цього року, що на пару місяців раніше, ніж ми планували. Пожежа нам практично не завадила, вона не пошкодила випробувальний стенд, і ми все одно отримали більшу частину тестових даних, які нам були необхідні на цій стадії. Напевно, це відсунуло нас на місяць, і ще місяць-півтора у нас забрав COVID. В цілому, я думаю, нам дуже пощастило в обох випадках, нам не довелося відкладати все на більш тривалий термін, – сказав CEO Firefly Aerospace Том Маркусик.

Повідомляється, що 20 липня мобільний стенд Firefly відправився на базу Ванденберг, і прибув до Каліфорнії 27 липня.

Видання зазначає, що ракета Alpha розроблена для доставки малих супутників на орбіту. Зазвичай такі супутники доставляються як додаткове навантаження до великих місій, це так званий "райдшер". Alpha ж буде спеціалізуватися саме на малих супутниках і конкурувати на ринку за рахунок найнижчої ціни доставки за 1 кг вантажу. Для порівняння, запуск Alpha буде коштувати близько 15 мільйонів доларів, при тому що запуск місії Falcon 9 починається від 62 мільйонів.

Перший запуск Alpha буде тестовим, ракета буде нести численне корисне навантаження за програмою DREAM (Dedicated Research and Education Accelerator Mission): це будуть кращі академічні та наукові проєкти, які будуть доставлені в космос безкоштовно. Проєкти з України також будуть представлені в місії.

Довідково. Firefly Aerospace — приватне аерокосмічне підприємство, зі штаб-квартирою в Остіні (Техас, США), яке розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. Компанія є прихильником ідеї «Нового космосу» — руху в аерокосмічній промисловості зі збільшення доступності космосу за рахунок технічних інновацій, що мають зменшити вартість запусків і шляхом подолання адміністративних та логістичних обмежень, пов'язаних із залежністю від національних космічних установ.[3]

Раніше Український Дощ писав, що в разі якщо Україна налагодить виробництво ракетних двигунів, то Росію можна буде «вибити» з проєктів США по космосу.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"30-09-2020","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Представлено нові BMW M3 та M4 2021: чим цікаві новинки
Наука і технології
Представлено нові BMW M3 та M4 2021: чим цікаві новинки
Компанія BMW офіційно представила нове покоління своїх популярних заряджених моделей – M3 G80 і M4 G82...
Tesla у версії Plaid зможе проїхати 830 км і розігнатися до сотні менше ніж за 2 секунди
Наука і технології
Tesla у версії Plaid зможе проїхати 830 км і розігнатися до сотні менше ніж за 2 секунди
Силова установка автомобіля передбачає використання трьох електричних двигунів. Як розповіли у компанії, сумарна потужність Plaid понад 1100 кінських сил...
Городницький Скарб не відпускає! Археологи віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі
Наука і технології
Городницький Скарб не відпускає! Археологи віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі
На місці серпневої знахідки скарбу срібляників Володимира Великого та Святополка Окаянного у смт Городниця археологи виявили древлянське місто того ж часу із залишками фортифікацій...
На Херсонщині виявили могильник з вождем бронзового століття
Наука і технології
На Херсонщині виявили могильник з вождем бронзового століття
Поблизу села Щасливцеве Херсонської області археологи виявили поховання чоловіка, який жив в епоху бронзи - близько 4-3 тис років тому...
Компанія Apple навчить Siri говорити українською
Наука і технології
Компанія Apple навчить Siri говорити українською
Компанія Apple хоче навчити свого голосового помічника Siri розуміти та відповідати українською мовою...