ВМС США невдовзі встановлять на кораблі бойову лазерну систему HELIOS

ВМС США невдовзі встановлять на кораблі бойову лазерну систему HELIOS

Багатофункціональну бойову лазерну систему HELIOS (High Energy Laser and Integrated Optical-dazzler with Surveillance, високоенергетичний лазер з інтегрованим сліпучим лазером та спостереженням) встановлять на есмінець Preble типу Arleigh Burke цього року та почнуть тестувати у морі. Її основними завданнями будуть ураження невеликих кораблів та безпілотників, ведення спостереження за віддаленими об'єктами та засліплення оптичних систем супротивників, повідомляє Breaking Defence.

Бойову лазерну систему успішно випробували на острові Воллопс площею шість квадратних миль в окрузі Аккомак, штат Вірджинія (частина Вірджинських Бар'єрних островів, що тягнуться вздовж східного узбережжя США) восени минулого року. Її тестування у морі стане новим етапом перевірки бойових можливостей. Військові планують інтегрувати HELIOS у корабельну бойову інформаційно-керуючу систему Aegis та включити її до збройового компоненту.

Розробляє HELIOS корпорація Lockheed Martin з 2018 року. Планувалося закінчення робіт протягом трьох років, але низка проблем із технологією та законодавством змусили розробника продовжити термін виконання програми. Але нещодавно виконавчий директор Lockheed Martin Джанін Метьюз, що займається інтегрованими бойовими системами, повідомила про значний прогрес після того, як HELIOS восени завершила кілька проривних випробувань. Тепер компанія очікує, що ця зброя буде встановлена ​​на борту Preble (DDG 88) і вийде в море вже цього року. Проводити випробування потрібно якнайшвидше, інакше передбачаються проблеми з подальшим виконанням контракту.

Система складається з бойового лазера потужністю 60 кіловат, оптичної підсистеми для фокусування лазера та спостереження за віддаленими об'єктами та малопотужного лазера, що засліплює оптичні системи спостереження та наведення (тепловізори або електронно-оптичні камери) супротивника. За контрактом Lockheed Martin може поставити ВМС США до дев'яти серійних Helios.
Військові вважають основною перевагою лазерної зброї її практично необмежений боєзапас: випромінююча установка стріляє доти, доки не перестає отримувати енергію від джерела живлення. Також передбачається, що лазери забезпечать відносно дешевий та одночасно надійний захист кораблів від надводних катерів, легких літаків та безпілотників.

Науково-дослідне управління ВМС США вже кілька років займається розробкою різних лазерів, деякі з них успішно випробувані на борту військових кораблів. Перший прототип твердотільного лазера було встановлено на борту корабля ще у 2014 році. Також проводяться дослідження на тему того, як оптична технологія зброї спрямованої енергії може сприяти розвитку розвідки, розвідки та спостереження ВМС США.

На даний час у дослідній експлуатації ВМС США знаходиться одна бойова лазерна установка. Йдеться про комплекс LaWS (Laser Weapon System, лазерна система озброєння), встановлений на десантному кораблі-доку, що входить до складу П'ятого флоту ВМС США, у зоні відповідальності якого західна частина Індійського океану та Перська затока. Цього року випробувати лазер у морі планують не лише американці, а й французи.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Німеччина надасть притулок росіянам, які рятуються від мобілізації - DW
Світ
Німеччина надасть притулок росіянам, які рятуються від мобілізації - DW
Повідомляється, що відповідна вказівка ​​вже надана федеральному відомству з питань міграції та біженців (BAMF)...
Латвія призупинила продовження ВНП та заборонила видачу робочих віз росіянам
Світ
Латвія призупинила продовження ВНП та заборонила видачу робочих віз росіянам
Громадяни країни-агресора, які мали латвійське громадянство або статус негромадянина країни, повинні будуть до 1 вересня 2023 року скласти іспит на володіння латвійською мовою...
Ізраїль почав готуватися до нової хвилі репатріантів з росії
Світ
Ізраїль почав готуватися до нової хвилі репатріантів з росії
З початку 2022 року 38 202 репатріанти з України, росії та Білорусії в'їхали до Ізраїлю і стали громадянами цієї країни...
Ознаки путінського провалу: реакція світових лідерів на оголошену в росії мобілізацію
Світ
Ознаки путінського провалу: реакція світових лідерів на оголошену в росії мобілізацію
Реакція лідерів інших країн на оголошену путіним так звану «часткову мобілізацію» почала надходити відразу після оприлюднення його телезвернення...
«Путіна в окопи»: по всій росії йдуть жорсткі затримання на акціях проти мобілізації резервістів
Світ
«Путіна в окопи»: по всій росії йдуть жорсткі затримання на акціях проти мобілізації резервістів
Ввечері 21 вересня кількість затриманих мітингувальників на акціях та пікетах, що йдуть по всій росії проти мобілізації резервістів, оголошеної у середу путіним, різко побільшало...