Влітку і взимку хочеться малинку! Чим корисна і в чому небезпечна солодка малина?

З дитинства ця соковита смачна ягода асоціюється у нас із літом, Сонцем, канікулами, безтурботними днями. Відмінні смакові та лікувальні якості, ніжний аромат зробили малину однієї з найулюбленіших ягід. Малина займає важливе місце серед асортименту смачних та корисних ягід, що використовуються одночасно і як десерт, і як ліки. Особливо в зимовий період у солодких джемах і вареннях. Тож важливо знати – коли вона корисна, а коли не варто надмірно захоплюватися малинкою?
Свіжі ягоди малини мають специфічний приємний смак та аромат, втамовують спрагу та покращують травлення. Включення в раціон ягід малини або продуктів з них значно прискорює лікування різних захворювань шлунково-кишкового тракту, адже вони мають протиблювотні, протизапальні та знеболювальні властивості. Крім того, свіжі ягоди малини традиційно застосовують як «витверезливий» засіб при сп'яніння.
Калорійність малини досить низька — 46 ккал, що дає можливість їсти її при схудненні без шкоди для фігури.
Цікаво, що садова малина перевищує за вмістом саліцилової кислоти лісову, тому активно використовується при застудних захворюваннях. Вітамін «С» та фолієва кислота, що містяться у малині, зміцнюють імунну систему та уповільнюють прояв ознак старіння. Велика кількість вітаміну «С» у ягодах малини також допомагає організму засвоювати залізо, що міститься в ній (2,0 - 3,6 мг %), тому ця ягода так корисна при анемії.
Малину необхідно їсти жінкам, вона благотворно впливає на тонус і колір шкіри, оскільки містить у своєму складі вітаміни А, Е, РР, С та групи В. Високий вміст клітковини в малині допомагає позбутися запорів. Крім того вона має кровоспинну та антитоксичну дію.
Завдяки своїм цінним якостям, дика та культурна малина здавна широко застосовується у народній медицині. Як лікувальний засіб ця ягода входить до складу багатьох потогінних, вітамінних, протизапальних, протикашльових зборів.
Протипоказана вона при проблемах з нирками, а також при сечокам'яній хворобі. При гастриті, виразці шлунка та дванадцятипалої кишки не можна вживати малинові узвари, настойки та джеми. У малині міститься велика кількість пуринових основ, отже, хворим на подагру і нефрит вживати ягоди також не слід.
При вагітності і грудному вигодовуванні зловживати малиною теж не варто — це може спровокувати алергію у дитини.